Author Topic: Féknyereg és fékdob festése  (Read 39891 times)

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #15 on: 2008 May 23, 07:55:13 am »
Neten csak készleteket találtam 5-6ezer forintos árban :-\ (alapozó, tisztító, meg maga a festék piros-sárga-fehér színben)Úgyhogy majd ha valami nagyobb festéküzletben, vagy áruházban járok keresgélni fogok, ha meg nem találok, akkor megy rá a sima festék passzos színben
Vissza kettő, padló ;)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #16 on: 2008 May 23, 07:58:09 am »
Igaz OFF omega ON de kicsit jobb módszerrel csináltuk :)

Szóval ott igaz csak féknyeregről beszélünk, mert nem dobfékes. Bontó gyári GM fék nyergeket gubioztunk. Vacakul nézett ki. Szétszedtük, állványos fúróba fogott korong drótkefe, drótkefe, csiszmisz papír, hígító hőálló ezüst festék és a régieket lecseréltük rá. (ezt az omegát Révfülöpön majd láthatjátok).
A régiek is le lettek utána takarítva fújva, tartaléknak jó az!
Így könnyebb igaz? Aláírom a dobot leszedni nem éri meg ;)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

sztrakk9

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #17 on: 2008 May 23, 14:26:12 pm »
Ilyen a kék, nem hőálló.
És még nem repedezett meg.

http://i31.tinypic.com/2qlsnmb.jpg[/IMG]
http://i29.tinypic.com/6ynqpx.jpg[/IMG]

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #18 on: 2008 May 23, 15:12:11 pm »
hejjj!!!!!!!!! sztrakk! ez újra van festve? a gyöngyösi talin nem ilyen színű volt!

sztrakk9

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #19 on: 2008 May 23, 16:56:45 pm »
Nem! ez ugyan olyan mint akkor, csak más képen mint igaziban.

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #20 on: 2008 May 23, 17:55:56 pm »
tényleg? sokkal világosabb élőben!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #21 on: 2008 May 24, 15:23:29 pm »
Kedvet kaptam a festegetéshez...csak legyen egy kis időm :)

Szaaby

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #22 on: 2008 May 24, 21:01:34 pm »
Sziasztok.
Én is szertném lefesteni a féknyerget meg dobokat a kicsikémen, csak azt nem tudom hogy milyen színűre fessem le, melyik szín illik a kocsi kék szinéhez.
üdv.: Szaaby

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #23 on: 2008 June 01, 20:09:24 pm »
Uraim,

Miután donmilcsi elültette a bogarat, ma a tettek mezejére léptem. Délután fogtam magam és kiugrottam Prakti***be, megvettem a kellékeket és nekiestem a melónak. Mivel az autó fekete és hátul van csak fent már a "gyári" (sic!) piros csík, így adott volt hogy a fékdob/nyereg is piros kell legyen. A munka kész van, 1-2 képpel dokumentáltam is (csak telefon volt kéznél) - és leírnék pár tanulságot, hátha más is amatőr mint én. :D

1. A dolmilcsi által említett 80-as dörzspapír egy maximum 1 éves és minimális rozsdával rendelkező dobra lehet megfelelő. Nnnna, nekem nem ilyen van, úgyhogy még rozsdaoldó és drótkefe segítségével is vért izzadtam mire úgy ahogy sikerült letakarítani.
2. A rozsdaoldó jó dolog, de egyrészt türelmet igényel, másrészt a ráírt "zsírmentesítés" funkciója csapnivaló. Érdemes valami konkrétabb eszközzel küzdeni a zsír ellen, különben lesz pár elfolyás (szerencsére nem látható helyen lettek :) ).
3. A kis flakon festék (piros, kék és még vmilyen színben volt, konkrétan féknyereg-festék) épphogy elég volt a két dob kétszeri fújására. Pontosabban fújtam volna még én, de ő kifogyott. Szóval érdemes inkább többet venni.
4. Érdemes úgy emelni, hogy ne kelljen behúzni a kéziféket - ellenkező esetben elkerülhetetlen az alsó résznél az összefolyás, illetve nem is lehet annyira tökéletesen fújni.
5. Sok liter víz inni és esetleg egy lavór amibe néha bedugja az ember a fejét. :D Nálunk épp esőre állt és majdnem szemerkélt is, de így is megizzadtam rendesen.

A fentiek lehet csak nekem tanulságok és másnak egyértelműek, de hátha. Jövő hétvégén bepróbálkozom lehet a féknyergekkel, csak kell festék hozzá - abból már jut majd a tornyok tetejének a lefújására is. ;)

Egyik:

Másik:

Takarítva:

Fújva:

Végeredmény:
D.V.Zs.

FordTom

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #24 on: 2008 June 02, 21:51:05 pm »
hoppá.... ez ilyen széép síímaa?  :o :o az én hátsó fékdobom úgy nézki mintha alufoliával tekertem volna be  ::) igaz hogy szovjet krómmal van lefestve /hőálló ezüst :D / dee akkor lassan nézem a fékdobokat  :(

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #25 on: 2008 June 03, 08:26:01 am »
Látom kissé csöpögött/folyt (4. kép), lehet kicsit közelről fújtad, vagy az említett zsírosodás miatt folyt el?
Csak azt nemértem hogy neked hogy lett zsíros a fékdobod, amikor nekem porzott a rozsdától.
Vissza kettő, padló ;)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #26 on: 2008 June 03, 08:45:31 am »
Nem tudom megmagyarázni - a csavarok körívén volt pár pötty amit sehogy sem akart befedni a festék, ledobta. Feltételezem az volt zsíros pötty, lehet a drótkefével sikerült ráhordani valahogy. A rozsdaporzás stimmel minden más felületére... :) Nem baj, tanultam belőle, ez a lényeg.

Látom kissé csöpögött/folyt (4. kép), lehet kicsit közelről fújtad, vagy az említett zsírosodás miatt folyt el?
Csak azt nemértem hogy neked hogy lett zsíros a fékdobod, amikor nekem porzott a rozsdától.
D.V.Zs.

RyAn

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #27 on: 2008 June 03, 08:47:48 am »
Látom kissé csöpögött/folyt (4. kép), lehet kicsit közelről fújtad, vagy az említett zsírosodás miatt folyt el?
Csak azt nemértem hogy neked hogy lett zsíros a fékdobod, amikor nekem porzott a rozsdától.

a dobon kell is hogy legyen zsír mert a kerék tehermentesitö részét bekell kenni a könnyebb szerelés elösegitéséhez különben rá rohad  :-\

sztrakk9

  • Guest
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #28 on: 2008 June 03, 08:49:01 am »
Valszín, h a kerék csavaroktól lett zsíros a dob!

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féknyereg és fékdob festése
« Reply #29 on: 2008 June 07, 19:11:51 pm »
Update: megcsináltam a féknyergeket is. Most már tudom, hogy kell szétszedni a féket. :)
Lényeg, hogy kész van az első fék is, piros, és csak 2 cseppet kentem a tárcsára - de az majd lekopik. Most le kéne állni, mert aztán nem marad pénz nyaralásra... :):):)
D.V.Zs.