Author Topic: kanyarban szitáló kormány  (Read 4228 times)

Offline kako

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
kanyarban szitáló kormány
« on: 2013 April 11, 18:08:07 pm »
Sziasztok!
Végigolvastam a fórumot, de nem találtam hasonlót, ezért leírom.

2 hónapja vettem egy 1,4 tdci fiestat (2006-os). Eddig (kb 4000 km alatt) semmi komoly gondom nem volt vele. Tegnap délután körforgalomba behajtásnál reszketni kezdett a kormány. Aztán az összes élesebb (és lépésben bevett) kanyarban eljátszotta ugyanezt a viccet, csak változó intenzitással. Egy kicsit beijedtem, hogy nehogy valami komolyabb hibája legyen. Estére, mire hazaértem már alig érezhetően csinálta ezt a rázást, de a szomszédnál aknára álltam, hogy megnézzük, mert szerinte a szervó hibája lehet (valószinűleg levegőt kapott). Felemeltük az elejét, mindkét kerék levegőben, és álló motor mellett is könnyen és simán tekertem a kormányt. Aztán elindított motor mellett (üresben, és még mindig emelt első kerekekkel) kezdtem tekerni, és láss csodát, olyan reszketésbe kezdett egy ponton, hogy a felnyitott motorháztető beleremegett. Aztán, mikor nem tekertem tovább leállt a remegés. Visszafelé ugyanez. A szervó-olaj szintje egy fél centivel a minimum alatt volt, feltöltöttem maximumig, de még ezután is reszketett. Egy igazi szerelőnek meg akartam ma mutatni, de ahogy ez lenni szokott, akkor nem sikerült előhozni ezt a hibát.

Szerintetek létezne, hogy az a fél deci szervóolaj volt a baja, vagy várható, hogy ismét ökörködni fog?
Ha tényleg csak levegős volt, akkor annak valami oka van. Mitől tud ez belevegősödni?
Volt már valakinek hasonló gondja?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:kanyarban szitáló kormány
« Reply #1 on: 2013 April 11, 19:52:19 pm »
Szia nekem ezt egyszer csinálta,amikor tekergettem a kormányt beindítást nélkül.
Ezután elkezdett reszketni. én beindított motornál kopptól koppig tekertem a kormányt néhányszor, azóta semmi hasonlót nem csinált és ez már vagy 2 éve volt. nekem olaj rendesen volt benne és csak a beindítás nélküli tekergetést tudom hozzá kötni.

Offline kako

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:kanyarban szitáló kormány
« Reply #2 on: 2013 April 11, 21:41:24 pm »
nekem olaj rendesen volt benne és csak a beindítás nélküli tekergetést tudom hozzá kötni.

Az igazság, hogy reggel még semmi baja nem volt. Reggelre vittem ugyanis egy muanyagos szakemberhez, mert az elozo tulaj rafuthatott a padkára, vagy egy vonóhorogra, és szét volt gyilkolva az első lökhárító, és lógott csúnyán. Gondoltam megnézetem, hátha helyre tudják rakni. Úgy is lett, de mikor hoztam el a műanyaghegesztőtől, akkor csinálta ezt a reszketést. Kérdeztem a szakitól, hogy nem-e bontottak meg valamit az első futóműnél (sose tudni alapon, mert egyszer a dáciámon egy lelazult kerékcsavarnál hasonlót éreztem), de állította, hogy nem, és elhiszem neki. De az elképzelhető, hogy a műhely udvarán, míg le volt szedve a lökhárító, beindítás nélkül tekergette a kormányt, hogy hozzáférjen a csavarokhoz!

Viszont most, hogy mondod a kopptól-koppig tekerést, mikor fel volt bakolva, mikor koppig kitekertem a kormányt, valami furcsán sziszegett elölről, és azóta nem tudtam előhozni a reszketést sem belőle. Akkor lehet, hogy tényleg csak ennyi baja volt? A próféta szólna belőled!
 
« Last Edit: 2013 April 11, 21:43:49 pm by kako »

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:kanyarban szitáló kormány
« Reply #3 on: 2013 April 14, 18:17:53 pm »
Pocoknál a pont én is így jártam pont amikor az első doblemezeket vettem ki én is álló motorral tekertem a kormányt kopptól koppig.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]