Poll

Váltogatod-e az autód gumijait az évszaknak megfelelően?

Hát persze, nem őrültem meg!
Igen, bár csak megszokásból.
Szeretném, de nem engedhetem meg magamnak.
Nem, mert van némi rutinom és elég óvatos vagyok.
Pfffrrr... amatőrőknek való pénzlehúzás!

Author Topic: Téli gumi vs. nem az. Szavazás!  (Read 3117 times)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« on: 2012 December 10, 10:19:26 am »
Kíváncsi vagyok, hogy ilyen egy megosztó kérdésben hogyan látják a Fiestások a helyzetet.
« Last Edit: 2012 December 10, 10:21:47 am by PharaoM41 »

sztrakk9

  • Guest
Re:Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« Reply #1 on: 2012 December 11, 15:07:45 pm »
Mikor csóringerebb voltam mint most  ;D akkor is vettem,igaz akkor csak használtat, de akkor is volt! Meg most is van,csak új.
Apám vagány volt,és nem használt téli gumit annak idején, hát kiflibe is hajtotta az autóját, na azóta ő is használ!

Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Re:Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« Reply #2 on: 2012 December 11, 16:03:39 pm »
A végeredmény szerintem nyilvánvaló, még a casco-s kocsinál is lepattint a biztosító ha nem volt téligumid a balesetkor, akinek meg nincs casco-ja az meg nem kockáztat feleslegesen...

RyAn

  • Guest
Re:Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« Reply #3 on: 2012 December 11, 18:20:07 pm »
tudtommal a biztosító sem fizet ha nincs téli gumid.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« Reply #4 on: 2012 December 13, 16:58:08 pm »
Én azt szoktam mondani,hogy nyáron +35 fokban nem viselünk téli kabátot,télen pedig nem szaladgálunk atlétában a -15 fokban.  ;D
...Szóval nyáron nyári gumi,télen pedig téli!
 
Egyébként kezd elegem lenni a nyári gumis, 32-vel tötymörgő,láthatóan nagyon koncentráló,és félő autósokból!Mennek 30-cal,és kanyarban lassítanak 20-ra,ott ahol téli gumival biztonságosan lehet menni 50-60-nal! Ön-és közveszélyesek szerintem!  >:(

Vagy egy konkrét eset,amit épp' tegnap tapasztaltam: Főúton megy 60-nal (feltehetően téli gumival),majd beérve a városba,-ahol ez esetben teljesen ugyanolyan útviszonyok voltak-,lelassít 35-re,és így megy tovább, (60-as táblánál) egymás mellett 2 sávban,mindkét autós,esélyt sem adva a gyorsabbaknak.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« Reply #5 on: 2012 December 13, 19:07:04 pm »
télen téli,nyáron nyári gumi párti vagyok én is.4 db téligumi lehet olcsóbb mint ha összetöröd a verdát meg magadat.
« Last Edit: 2012 December 14, 09:03:21 am by Pityke »
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Téli gumi vs. nem az. Szavazás!
« Reply #6 on: 2012 December 23, 14:44:09 pm »
Én azt szoktam mondani,hogy nyáron +35 fokban nem viselünk téli kabátot,télen pedig nem szaladgálunk atlétában a -15 fokban.  ;D
...Szóval nyáron nyári gumi,télen pedig téli!
 
Egyébként kezd elegem lenni a nyári gumis, 32-vel tötymörgő,láthatóan nagyon koncentráló,és félő autósokból!Mennek 30-cal,és kanyarban lassítanak 20-ra,ott ahol téli gumival biztonságosan lehet menni 50-60-nal! Ön-és közveszélyesek szerintem!  >:(

Vagy egy konkrét eset,amit épp' tegnap tapasztaltam: Főúton megy 60-nal (feltehetően téli gumival),majd beérve a városba,-ahol ez esetben teljesen ugyanolyan útviszonyok voltak-,lelassít 35-re,és így megy tovább, (60-as táblánál) egymás mellett 2 sávban,mindkét autós,esélyt sem adva a gyorsabbaknak.

Mivel már 5 éve dolgozom mellékállásban a sürgősségi betegellátásban,tapasztalatból tudom,hogy sok baleset történik a télen nyári gumival közlekedők miatt,de sokan belátták,hogy ha spórolni akarnak 4évent egy szett árát,akkor valószínű sokkal többe lesz majd,ha történik valami.