Author Topic: Erőtlen induláskor  (Read 1910 times)

Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Erőtlen induláskor
« on: 2012 October 27, 13:47:10 pm »
Hali, van egy fúra, véletlen módon visszatérő hibám (2007, 1.4 TDCi): zöld lámpánál elindulás vagy egy kereszteződésnél ha előzőleg megálltam, akkor induláskor 1-es sebességbe rakva van hogy néha kb. 5-6 másodpercig szötyög az autó kb. 10-15 km/h-val (hiába nyomom a padlógázt, nem érdekli), aztán ahogy letelt a "büntetőmásodperc" beindul teljes gőzzel a kocsi (a gázpedálállás szerint). Ezekben a "büntetőmásodpercekben" próbáltam már 2. sebességbe rakni, vagy kuplungolni, de amíg el nem telik ez a "gondolkodási idő" addig semmi (teljesen véletlenül jelentkezik, DTC none, semmi engine check lámpa, nincs hibakód, előállhat hideg illetve meleg motornál is). Ha porlasztóhiba lenne (injector missfire) akkor gondolom más sebességeknél és lenne ez a szop*s nem? Olyan az érzés mintha az autó software elkezdene gondolkozni 5-6 ms-ig és utána észbekapna  ;D (olyan mint a Windows-os swapping érzés régebben a Win98-as korszakból). Valami PCM vagy szofthiba lenne?
« Last Edit: 2012 October 27, 14:02:34 pm by msi »

Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Re:Erőtlen induláskor
« Reply #1 on: 2012 November 11, 23:24:22 pm »
Most egy ideje mintha elmúlt volna, múlt hétvégén meghajtottam a motorkát az autópályán, lehet csak be volt kormolódva valami....franc tudja, most Poirot módban figyelem az autó viselkedését  ;)...