Author Topic: Pillangószelep-állást érzékelő poti  (Read 5901 times)

goford

  • Guest
Pillangószelep-állást érzékelő poti
« on: 2008 June 26, 22:56:42 pm »
Sziasztok!

Nem találom a hibát!

1992-es 1.4i motor teljesen rendszerenül előjön a hiba, hogy hiába nyomom a "gázt" nem megy csak dadog, remeg, erőtlen....
Ha állok és alapjáraton jár a motor, akkor is csinálja, leakar álni, majd felpörög.
Lehet az állás érzékelő poti, vagy máshol keressem a hibát!!!??? A kábelét már rendbe hoztam, mert a szigetelés elporladt.
Egy pici játéka van a felfogatásának, hogyan és hova kell beállítani a poti állást?
Az elektronika belseje hibásodhat? Tipikus éritkezési hibák hol lehetnek, forrasztás, stb.?

Mit tegyek, segítsetek???!!!


Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Pillangószelep-állást érzékelő poti
« Reply #1 on: 2008 June 26, 23:38:34 pm »
Hello!

A poti normális helyzete: amikor a gázpedál nyugalmi helyzetben van akkor zár, ha minimálisat is de már nyit a pillangó szelep - rálépsz - akkor nyit.

De nem hinném hogy innen jönne a problémád.

Falsch levegő vagy befecskendezőre gyanakszom elsőként.

bye

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Pillangószelep-állást érzékelő poti
« Reply #2 on: 2008 June 27, 07:22:36 am »
Sziasztok!

Nem találom a hibát!

1992-es 1.4i motor teljesen rendszerenül előjön a hiba, hogy hiába nyomom a "gázt" nem megy csak dadog, remeg, erőtlen....
Ha állok és alapjáraton jár a motor, akkor is csinálja, leakar álni, majd felpörög.
Lehet az állás érzékelő poti, vagy máshol keressem a hibát!!!??? A kábelét már rendbe hoztam, mert a szigetelés elporladt.
Egy pici játéka van a felfogatásának, hogyan és hova kell beállítani a poti állást?
Az elektronika belseje hibásodhat? Tipikus éritkezési hibák hol lehetnek, forrasztás, stb.?

Mit tegyek, segítsetek???!!!
Első hallásra olyan mintha kihagyogatna 1-2 henger. Gyújtáskábelek, gyertyák rendben?
WV-eknél szokott típusbetegség lenni, hogy az alapjáratbeállítómotor (ez mozgatja a pillangószelepet) nem tudja mozgatni a pillangószelepet, mert megszorul valahol vagy a motor vagy maga a pillangószelep. Ez a jelenség mondjuk inkább csak alapjáraton jön elő, fordulaton nem.
Anno 1 Seatnál akkor csinált hasonló hülyeségeket a motor amikor elporladt(!) a karterszellőztetőcső és falsot szívott, de csak néha.
Hátha ez alapján sikerül megtalálni a hibát...
« Last Edit: 2008 June 27, 07:31:18 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

bende

  • Guest
Re: Pillangószelep-állást érzékelő poti
« Reply #3 on: 2008 June 27, 10:09:17 am »
hali,

amikor hozzám került a gépállat, akkor nekem is voltak gondok a motorral.. mindig a legváratlanabb időben, kellemetlenebb helyzetben  leállt a motor -amikor pl. üresbe kuplungoltam kereszteződésben, araszoláskor..- mintha a gyújtást vettem volna le.. és ritkán én is tapasztaltam, hogy a motor dadogott.. a sokadik szaki (4 szerelő kezén ment át..) a potméter cserével oldotta meg.. 20-asvolt újonnan..

amikor leállt a motor, akkor nagyon nehezen lehett elindítani a motort vagy sehogy -> beköpte a gyertyákat.. ez okozhatta a dadogást is időnként.. be is kellett szereznem egy normális gyertyakulcsott, mert emiatt a szívás miatt többször is vontatnom kellett a verdát..


goford

  • Guest
Re: Pillangószelep-állást érzékelő poti
« Reply #4 on: 2008 June 27, 19:04:26 pm »
Sziasztok!

Köszönöm a gyors reagálásokat!

Holnap nekilátok és átnézek mégegyszer mindent.

A gyertya házag 1.5 mm nem sok ez egy kicsit ennél a motortipusnál?

Ma találtam a bontóba használt potit, de a kábel itt is gagyi, nem vettem meg, mert még vártam, hogy mit írtok.

Az a bosszantó, hogy nem mindig csinálja pl. ma egyáltalán nem csinálta, így ha a bontóba vett potival sem csinálja az első napokban az kidobott pénz.....

Próbálkozom tovább.

Üdv.: Zoli

RyAn

  • Guest
Re: Pillangószelep-állást érzékelő poti
« Reply #5 on: 2008 June 27, 19:08:43 pm »
Sziasztok!

Köszönöm a gyors reagálásokat!

Holnap nekilátok és átnézek mégegyszer mindent.

A gyertya házag 1.5 mm nem sok ez egy kicsit ennél a motortipusnál?

Ma találtam a bontóba használt potit, de a kábel itt is gagyi, nem vettem meg, mert még vártam, hogy mit írtok.

Az a bosszantó, hogy nem mindig csinálja pl. ma egyáltalán nem csinálta, így ha a bontóba vett potival sem csinálja az első napokban az kidobott pénz.....

Próbálkozom tovább.

Üdv.: Zoli

1,5 kicsit sok!

állítsd 1,0-re és nézd meg úgy!