Szériák fórumai > MK6-MK7

Akkumulátor csere

<< < (2/9) > >>

harait:
Ha valaki kicsit  többet szánna nagyon jó akkura akkor ezt ajánlom:http://forex.hu/webshop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=383&category_id=360

agm kialakítás, garantáltan jobb áramtartás és indítás hidegen is, hosszabb élettartam...7-8 évig simán bírja ha karban van tartva 1.4 tdci-be pont passzol

PharaoM41:
Sziasztok!

2005-ös évjáratú 1.3-as benzines Fiestámban még mindig a gyári aksi szerepel. Egész jól. Simán indul télen-nyáron. Azt tapasztalom másoknál, hogy gyakran nincs előzménye az akkumulátor kinyiffanásának, hanem egyszer csak nem indít és kész. Ez rém kellemetlen lehet! Jelenleg Motorcraft 43Ah, 390A-s van a vasban.
Van néhány kérdésem és kíváncsi vagyok a véleményetekre, tanácsotokra.

1. Cseréljem le az akksit tél előtt? (csak a generátor töltötte, külön töltve nem volt)
2. A jobbos vagy balos kérdésre mi a válasz? Mármint honnan kell nézni?
3. Ha le kell majd cserélni, milyet érdemes venni? (Márka, Ah, stb.)

20 ezernél nem szánnék rá többet. Ha nem muszáj annyit se. Gondolom a gyári sem az a hű nagy erejű és márkájú áramforrás és máig remekül megállja a helyét, pedig (főleg telente) gyakran előfordul, hogy 10-15 km-es utakra megyek 2-5 indítással alkalmanként (ennyi megállóval).  :ford:

zoli7503:
hali
 nekem is 2005-ös fiestám van , nekem most  adta be a kulcsot, egész váratlanul, este bejártam a garázsba
,reggel meg meg se nyikkant, úgy hogy eljött az idő a cserére, gyárilag 43ah ,de tudtam olcsón szerezni
58ah tettem bele igaz ki kellet cserélnem az aksitartó dobozt nagyobbra de megoldottam,
egyébként nem gond hogy ,az amper  nagyobb a12volt a lényeg így többet bír az aksi, persze nem
én mondom , egy szaki. esetleg ha elakadsz írj , hátha tudok segíteni.
üdv

fiesta2002:
1.
Nekem 2002-óta fut a gyári. Éjjel-nappal tompítottal járok. A munkahelyem 7 km-re van, sosem töltöttem utána.
A motor mindig pöccre indul.  ;) Ha vállalod a kockázatot, még egy darabig elmegy.

2.
Azt az oldalt kell magad felé fordítani (képzeletben), ahol a pólusok vannak. Ha ekkor jobb kéz felé van a pozitív, akkor jobbos. Úgy emlékszem, a mienk ilyen.

3.
Ca-os vagy Ag a minimum az intelligens töltés miatt.

MK7GHIA:
Nekem most döglött meg pedig 2008-as a kocsi. Mivel este 7kor történt az eset (persze előjel nélkül) én tescoba vettem akksit. Majd meglátjuk mi lesz vele. 2 év garit adtak rá szóval olyan sz@r nem lehet. Ha esetleg cserélsz akkor nézd meg, hogy megvan-e a rádiód kódja (persze, ha gyári), kiszerelésnél először a negatívot vedd le, visszarakásnál meg először a plusszot. Kb ennyi.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version