Author Topic: mk4 belső ventillátor  (Read 11071 times)

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
mk4 belső ventillátor
« on: 2008 January 07, 14:24:37 pm »
Kedves Fiestás társak!

Problema: az utasteri belso ventillator bekapcsolt 1-2-3-4 allapotban elviselhetetlenul nyikorog, visit, es csak hideg idoben,  jobbara telen.
Kicsi kocsi: mk4 fiesta 1997
Megoldas: meg kene olajozni? mit tanacsoltok? egyaltalan hol talalhato a venti, gyanum szerint az utasoldal labreszenel valahol de nem sikerult megtalalnom.

koszi  :notworthy:

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #1 on: 2008 January 12, 22:03:02 pm »
hmmm...ugylatszik senkinek lovese sincs mit lehetne tenni a ventivel...ezek szerint egyedul vagyok a problemmamal?
 :-[

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #2 on: 2008 January 13, 11:26:31 am »
én octaviaban hallottam nyikorgást, de az még nem vészes ;D
nekem mk3 van és még nem szedtem szét.. ugyhogy sajna nem tudom bocsi!
van még ilyen fűtéses téma. próbálkozz!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #3 on: 2008 January 13, 11:43:27 am »
Kedves Fiestás társak!

Problema: az utasteri belso ventillator bekapcsolt 1-2-3-4 allapotban elviselhetetlenul nyikorog, visit, es csak hideg idoben,  jobbara telen.
Kicsi kocsi: mk4 fiesta 1997
Megoldas: meg kene olajozni? mit tanacsoltok? egyaltalan hol talalhato a venti, gyanum szerint az utasoldal labreszenel valahol de nem sikerult megtalalnom.

koszi  :notworthy:

meg van merevedve a műanyag, van neki egy kerete, amihez valsz hozzáér a lapát. a venti a szélvédő alatti részen található középen. ott ahol a fűtés is.

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #4 on: 2008 January 13, 18:13:02 pm »
Ezek a ventillátorcsapágyak ún. "önkenő" csapágyak-bronzból készülnek. Ha el kezd kopni, akkor azt először hidegben hallható nyikorgás jelzi.
Ha el kezd nyikorogni, akkor az megérett a cserére....
Igaz, hogy szét lehet szedni és lehet gépészkedni mindenféle kenőanyaggal-de az csak ideig-óráig jelent megoldást. (inkább ideig)
Bocsi a rossz hírért.     :-\

Ryan

  • Guest
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #5 on: 2008 January 13, 18:49:32 pm »
ha ez segit igy néz ki kiszedve mk3-é sokat szerintem nem változott!



« Last Edit: 2008 January 13, 21:08:21 pm by RyAn »

boysi1019

  • Guest
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #6 on: 2008 January 14, 17:39:12 pm »
én kiszedtem és WD-40-el befujtam !de nem tanácsolom mert csak 1 telet birt ki! amugy én nekem a fütömotor tengelye mozgott!
és bele ért a lapát a müanyagba! én papir zsebkendővel odottam meg! buher de azóta nincs bajom vele! :P

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #7 on: 2008 January 19, 21:55:35 pm »
Bo
én kiszedtem és WD-40-el befujtam !de nem tanácsolom mert csak 1 telet birt ki! amugy én nekem a fütömotor tengelye mozgott!
és bele ért a lapát a müanyagba! én papir zsebkend?vel odottam meg! buher de azóta nincs bajom vele! :P
bojsy, hol kell kezdeni a ventihez valo bontast? Az anyos labanal valahol ott van a kis lapatos, segits hogy mit kezdjek el bontani hogy a legegyszerubben hozza ferjek. Ha sikerult megtudnom keszitek rola egy keppekel teli csinald magadot is...
Esetleg kepet is tudok feltolteni a kerdeses helyrol ha ugy konnyebb konkretizalni.
Koszi

Ryan

  • Guest
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #8 on: 2008 January 23, 22:42:41 pm »
ventilátorhoz a motortérböl indulj ki!
MK3-as szériába itt található a "támfal" mögött és két csavar rögziti!



remélem tudtam segiteni!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #9 on: 2008 January 27, 18:38:57 pm »
Sziasztok!

MK4 nél másképp néz ki a dolog! Amikor minus tizen pár fokban kint "aludt" a verda akkor nekem is nyikorgott a ventilátor, de amikor felmelegedett már abba is hagyta! Szerintem szárazon futhat azért van! Nekem meg még ráadásul a belső keringetés állítója meg kattog, amikor átkapcsolom!
Majd teszek fel képeket!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

mtresk

  • Guest
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #10 on: 2009 January 19, 07:16:44 am »
Sziasztok!

Nekem az a problémám hogy a ventillátor csak 4. fokozatban működik.Két alkalommal bekapcsolt a többi fokozatban de csak pár másodpercre.Azóta semmi.Segítségeteket köszönöm előre is.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #11 on: 2009 January 19, 10:23:12 am »
Kapcsoló kontakthiba vagy előtét ellenállás!

Offline NemesG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #12 on: 2009 January 19, 14:49:51 pm »
Sziasztok!
Nekem is hasonlo a problémám a mk4es 1996 fiestammal,csak 4es fokozatban hajlando müködni a ventillátor.Volt már hasonlo problémám akkor ujra kellett forrasztani a vezetéket ami a kapcsolohoz ment,de szerintem most is ez lesz a gondja mert előtte égett szagott éreztem.Ez a vezeték valahol az utasoldalon van a lábtérnél.Én próbáltam megcsinálni de sajna nem fér oda a kezem így a szerelőre bizom,1000forint alatt van a javitása ha jó helyre viszi az ember.
Ja szintény nyikorog a ventillátor de csak néhány percig.

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #13 on: 2009 January 22, 22:20:13 pm »
Sziasztok!

MK4 nél másképp néz ki a dolog! Amikor minus tizen pár fokban kint "aludt" a verda akkor nekem is nyikorgott a ventilátor, de amikor felmelegedett már abba is hagyta! Szerintem szárazon futhat azért van! Nekem meg még ráadásul a belső keringetés állítója meg kattog, amikor átkapcsolom!
Majd teszek fel képeket!

Enyém ugyan ezt csinálta!!! Azért mondom, h csinálta, mert addig szórakoztam vele, amíg abbamaradt a kattogás!!  :-X :o Azt viszont nem tudom, h ez jó-e vagy sem! Mert a gomb az világít ha megnyomom, de kattogás már nincs!!  ??? :o A venti is nekem nagy hideg ilyen, mint amit leírtok! 2es 3as fokozatban csicsereg kicsit (de csak minuszban)! Ha tudok vmi kollektív megoldást erre mondjátok el légyszíves!! (nekem klíma is van benne, nem tudom ez változtat-e valamin, nem értek hozzá :( :-\)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: mk4 belső ventillátor
« Reply #14 on: 2009 January 23, 09:39:48 am »
Enyém ugyan ezt csinálta!!! Azért mondom, h csinálta, mert addig szórakoztam vele, amíg abbamaradt a kattogás!!  :-X :o Azt viszont nem tudom, h ez jó-e vagy sem! Mert a gomb az világít ha megnyomom, de kattogás már nincs!!  ??? :o A venti is nekem nagy hideg ilyen, mint amit leírtok! 2es 3as fokozatban csicsereg kicsit (de csak minuszban)! Ha tudok vmi kollektív megoldást erre mondjátok el légyszíves!! (nekem klíma is van benne, nem tudom ez változtat-e valamin, nem értek hozzá :( :-\)

Vagy elviseled a cicergést vagy ventilátor csere! Ha jól tudom ezek önkenös csapágyas dolgok és ha kiszárad akkor csinál ilyet! De megpróbálhatod befújni egy kis wd40-nel off szülei wagonnyában :laugh: sikerül On