Author Topic: Fék  (Read 38750 times)

goford

  • Guest
Fék
« on: 2007 November 26, 21:12:08 pm »
Sziasztok!

'91-es gépem fékezéskor hirtelen kihúz jobbra, majd beáll egyenesbe, a fékek újak, tárcsa, fékbetétek, még a dugattyúk is könnyedén járnak. Lengőkarok, szilentek, gömbcsuklók jók.


Főfékhenger, fékcső valamelyik csinálhat ilyet???

Bármilyen tanácsot elfogadok!!!

Köszi!

zoli

  • Guest
Re: Fék
« Reply #1 on: 2007 November 26, 21:58:34 pm »
Sziasztok!

'91-es gépem fékezéskor hirtelen kihúz jobbra, majd beáll egyenesbe, a fékek újak, tárcsa, fékbetétek, még a dugattyúk is könnyedén járnak. Lengőkarok, szilentek, gömbcsuklók jók.


Főfékhenger, fékcső valamelyik csinálhat ilyet???

Bármilyen tanácsot elfogadok!!!

Köszi!
>>Igen mivel keresztbe van csövezve. Csere után le lett rendesen légtelenítve?

goford

  • Guest
Re: Fék
« Reply #2 on: 2007 November 26, 22:21:00 pm »
Igen, rendesen!

Csak a csövek és a főfékhenger maradt ki.

Ja és a főfékhenger mellett vannak a fékerő-szabályozók, ezek meghibásodhatnak???

Bosszant, hogy nem jövök rá a hibára, ha leesik az első hó csúszkálok mint a ......

zoli

  • Guest
Re: Fék
« Reply #3 on: 2007 November 26, 23:22:13 pm »
Igen, rendesen!

Csak a csövek és a főfékhenger maradt ki.

Ja és a főfékhenger mellett vannak a fékerő-szabályozók, ezek meghibásodhatnak???

Bosszant, hogy nem jövök rá a hibára, ha leesik az első hó csúszkálok mint a ......


>>Fékerőszabályzó nincs rajta csak nyomásszabályzó. 
>>Ez a jelenség nem jellemzö arra.
>>Az olaj kifolyt  a csöböl? ha igen akkor azt is lekell rendesen .

goford

  • Guest
Re: Fék
« Reply #4 on: 2007 November 27, 22:16:05 pm »
A cső csak repedezett, nem ereszt.

De azért megrendeltem a csöveket előre a főfékhenger jav. kittel együtt.

A nyomásszabályozó belső felépítése milyen, van metszeti ábrád vagy leírásod???

Esetleg segíthet!

Üdv.

zoli

  • Guest
Re: Fék
« Reply #5 on: 2007 November 27, 23:24:22 pm »
A cső csak repedezett, nem ereszt.

De azért megrendeltem a csöveket előre a főfékhenger jav. kittel együtt.

A nyomásszabályozó belső felépítése milyen, van metszeti ábrád vagy leírásod???

Esetleg segíthet!

Üdv.

>>>Metszeti ábrám nincs de nagyon ritkán megy tönkre én eddig még nem találkoztam rosszal. Egy fékpadi méréssel kiszürhető mi a ludas. A főfékhenger javítókészlet csere után nem lessz egyszerü légteleniteni de kivitelezhető. Én speciel a fékhengerektöl szoktam nagy fecsivel visszanyomni oilt mig meg nem tellik a föhenger.

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #6 on: 2007 November 28, 18:21:34 pm »
Ha már szóba került a fékpad ;D
Van valakinek ötlete, hogy (mérés alapján) miért fognak jobban elöl és hátul is a bal oldali fékek? ???
(MK3 1.1i)

köszi

zoli

  • Guest
Re: Fék
« Reply #7 on: 2007 November 28, 20:31:28 pm »
Ha már szóba került a fékpad ;D
Van valakinek ötlete, hogy (mérés alapján) miért fognak jobban elöl és hátul is a bal oldali fékek? ???
(MK3 1.1i)

köszi

>>>Hát nem egyszerü. Főleg így távolról, de minimum két problémáról van szó. Éspedig azért mert a fiesta fékje keresztbe van. Csak példának elöl munkahenger szoros a jobb oldalon és nem mozog, fékbetét keresztbe van, hátul szétment a munkahenger, koszos a pofa, STB. Mindenesetre az egész fékrendszert át kéne nézni. Elöl munkahengereket átmozgatni, Hátul munkahengert ell. kézi önbeállót bejáratni. És végül újra padra vinni.

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #8 on: 2007 November 29, 09:10:53 am »

>>>Hát nem egyszerü. Főleg így távolról, de minimum két problémáról van szó. Éspedig azért mert a fiesta fékje keresztbe van. Csak példának elöl munkahenger szoros a jobb oldalon és nem mozog, fékbetét keresztbe van, hátul szétment a munkahenger, koszos a pofa, STB. Mindenesetre az egész fékrendszert át kéne nézni. Elöl munkahengereket átmozgatni, Hátul munkahengert ell. kézi önbeállót bejáratni. És végül újra padra vinni.

és ezen műveletek elégzése igényel olyan speciális szerszámot ami egy amúgy egész jól felszerelt vidéki barkácsműhelyben nem található meg?
Vagy jobban járok, ha szakműhelyre bízom a dolgot?
Ja, és a bal első kerékcsapágy is kotyog egy kicsit az ingyenes téli átvizsgálást végző Nissan-os szerelő szerint...


zoli

  • Guest
Re: Fék
« Reply #9 on: 2007 November 30, 21:57:26 pm »

>>>Hát nem egyszerü. Főleg így távolról, de minimum két problémáról van szó. Éspedig azért mert a fiesta fékje keresztbe van. Csak példának elöl munkahenger szoros a jobb oldalon és nem mozog, fékbetét keresztbe van, hátul szétment a munkahenger, koszos a pofa, STB. Mindenesetre az egész fékrendszert át kéne nézni. Elöl munkahengereket átmozgatni, Hátul munkahengert ell. kézi önbeállót bejáratni. És végül újra padra vinni.

és ezen műveletek elégzése igényel olyan speciális szerszámot ami egy amúgy egész jól felszerelt vidéki barkácsműhelyben nem található meg?
Vagy jobban járok, ha szakműhelyre bízom a dolgot?
Ja, és a bal első kerékcsapágy is kotyog egy kicsit az ingyenes téli átvizsgálást végző Nissan-os szerelő szerint...



>>>Nem veszélyes 1 dugóskulcs készlet, 1, 7-es imbuszkulcsal, meg 1 erösseb csavarhuzóval valamint 1 féktisztító spre-vel neki lehet állni. De ha kételyeid vannak tudásodat illetően inkább vidd szakmühelybe fékkel nem szabad  játszani!!!

goford

  • Guest
Re: Fék
« Reply #10 on: 2007 December 01, 23:58:09 pm »
Visszatérve az indító témára, minthogy kihúz jobbra!

A problémát megoldottam!!! :)
Azzal, hogy a dugattyúk (első fék munkahengerek) mozognak, még nem biztos, hogy a kerekekre ugyanolyan fékerő is hat.
Pénteken elmentem egy bontóba és vettem egy jobb első munkahengert.
A bizti kedvéért vettem fékcsöveket előre, de ezt már újat.
Beépítettem, légtelenítettem, jó lett! :D
Csak van egy örök szabály:
***mindig csak egy dolgot csinálj, mert utána nem tudod, hogy melyik volt a hiba*** ???
A munkahenger, vagy a fékcső. 100%-osan nem tudom rámondani egyikre sem:
 - dugattyú ugyanúgy mozgatható kézzel mindkét munkahengerben,
 - viszont inkább egy-két km. után volt jellemző a jobb kihúzás, (talán melegedett),
 - amikor szétkötöttem a fékcsövet és a munkahengert, a fékcsőből nem folyt a fékfolyadék, (régiből)
 - mikor az új csövet és a bontott munkahengert beépítettem, a légtelenítőből simán csúrgott a fékfolyadék, (dugult volt a régi cső???)
 SZERINTETEK???

Egy a lényeg jól működik!!! ;D

Tapasztalataim remélem segítenek(hetnek), ezért is írtam le részletesen.

Üdv.: Zoli

zoli

  • Guest
Re: Fék
« Reply #11 on: 2007 December 02, 01:08:34 am »
Visszatérve az indító témára, minthogy kihúz jobbra!

A problémát megoldottam!!! :)
Azzal, hogy a dugattyúk (első fék munkahengerek) mozognak, még nem biztos, hogy a kerekekre ugyanolyan fékerő is hat.
Pénteken elmentem egy bontóba és vettem egy jobb első munkahengert.
A bizti kedvéért vettem fékcsöveket előre, de ezt már újat.
Beépítettem, légtelenítettem, jó lett! :D
Csak van egy örök szabály:
***mindig csak egy dolgot csinálj, mert utána nem tudod, hogy melyik volt a hiba*** ???
A munkahenger, vagy a fékcső. 100%-osan nem tudom rámondani egyikre sem:
 - dugattyú ugyanúgy mozgatható kézzel mindkét munkahengerben,
 - viszont inkább egy-két km. után volt jellemző a jobb kihúzás, (talán melegedett),
 - amikor szétkötöttem a fékcsövet és a munkahengert, a fékcsőből nem folyt a fékfolyadék, (régiből)
 - mikor az új csövet és a bontott munkahengert beépítettem, a légtelenítőből simán csúrgott a fékfolyadék, (dugult volt a régi cső???)
 SZERINTETEK???

Egy a lényeg jól működik!!! ;D

Tapasztalataim remélem segítenek(hetnek), ezért is írtam le részletesen.

Üdv.: Zoli

Nem kizárt. Találkoztam ilyennel márt új-ba is.

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: Fék
« Reply #12 on: 2008 February 07, 19:55:52 pm »
Szevasztok.

Lenne 1 kérdésem.
Olyan problémával találkoztam most a gépsárkánynál hogy néha fékezéskor visszajelezz a
A műszerfalon a féklámpa,de van úgy hogy teljesen magátol minden előzmény nélkül felvillan!!!
Kérdés? Mitől lehet ez.?

Ryan

  • Guest
Re: Fék
« Reply #13 on: 2008 February 07, 20:07:03 pm »
Szevasztok.

Lenne 1 kérdésem.
Olyan problémával találkoztam most a gépsárkánynál hogy néha fékezéskor visszajelezz a
A műszerfalon a féklámpa,de van úgy hogy teljesen magátol minden előzmény nélkül felvillan!!!
Kérdés? Mitől lehet ez.?
ellenörizd a fékolaj szintet és/vagy a kézi fék visszajelzöt!
nekem igy hirtelen jut eszembe nekem kézifék sose égett kicseréltem a visszejelzöt és most müködik :P

norbert8210

  • Guest
Re: Fék
« Reply #14 on: 2008 February 07, 20:14:41 pm »
tuti a fékfolyadékod esett a min. alá akkor villan fel,nekem ugyanez a jelenség volt,utántöltöd és meg fog szünni,nekem ahogy az a kis tartály rá van fogatva a csőre ott elfolyt szép lassan de egy kis teflon szalaggal megoldottam míg lenem cseréltem