Author Topic: MK3 pótféklámpa  (Read 8606 times)

bi22o

  • Guest
MK3 pótféklámpa
« on: 2007 November 21, 14:07:12 pm »
hali...
tudna vki support-ot adni, hogy hova kell a hátsóablak alatti panelba bekötni a pótféklámpát?
a cucc univerzális, és a leírása azt írja, hogy a hatchback-eknél nem kell lehozni a drótot a kaszniban lévő féklámpákhoz...
ha vki tudna segíteni az patent lenne, előre is köszi... :notworthy: :notworthy:
u.i.:bocs a n00b kérdésért...
« Last Edit: 2007 November 21, 14:26:01 pm by bi22o »

Kisbíró

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #1 on: 2007 November 21, 17:17:16 pm »
cső!én múltkor kötettem be egy pótféklámpát,igaz nem fiestán ott 3 vezeték volt.
1;a test
másikat meg ki kelet mérni h mikor világit a pótféklámpa és odakötni!3. vezetékre nem volt szükség

marcell_

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #2 on: 2007 November 26, 11:17:55 am »
SZiasztok!

Vettem én is egy pótféklámpát és nekem is ez a problémám. Nem tudom hol illetve nem akarom az utastéren levezetni a hátsó lámpáig  fáklámpa zsinórját. Viszont a csomi ajtón van 3 érintkező, az egyik biztos az ablaktörlő a másik meg a páramentesitő. A kérdésem az hogy a 3ik lehet a féklámpájé vagy a riasztó esetleg? (van egy 4ik érintkezőnek is kihagyva hely)
Ha lesz kis időm kimérem ... :)


Ryan

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #3 on: 2007 November 26, 11:28:33 am »
SZiasztok!

Vettem én is egy pótféklámpát és nekem is ez a problémám. Nem tudom hol illetve nem akarom az utastéren levezetni a hátsó lámpáig  fáklámpa zsinórját. Viszont a csomi ajtón van 3 érintkez?, az egyik biztos az ablaktörl? a másik meg a páramentesit?. A kérdésem az hogy a 3ik lehet a féklámpájé vagy a riasztó esetleg? (van egy 4ik érintkez?nek is kihagyva hely)
Ha lesz kis id?m kimérem ... :)



a 4. a belsö nyitás!
amikor gombnyomásra nyilik a csomi ajtód!

gergo

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #4 on: 2007 November 26, 14:59:14 pm »
A 4.ik tényleg a csomagtérnyitásé és szerintem az ablaktörl? kett?t kap... bár ez nem biztos... a maradék 1 meg a párátlanításé :)
A pótféklámpa nálam már be volt kötve amikor megvettem az autót, anniyt csináltak, hogy az egyik vezetéket lehozták a csomagtérajtó gumitömítése mögé szorítva a hátsó lámpáig és ott egyszer?en rácsatlakoztak a féklámpa vezetékére.
Én még annyit csináltam, (mivel nem tetszett, hogy a hátsó szélvéd? fels? éle mötött egy kis szakaszon szabadon lóg a cuccos) hogy némi küszködés árán átf?ztem az ablakmosót szállító tömlő mellett a gumiharnónikán... így most egyáltalán nem látszik :)
« Last Edit: 2007 November 26, 17:07:57 pm by gergo »

marcell_

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #5 on: 2007 November 26, 16:28:48 pm »
Köszi, lehet én is igyfogom megoldani.

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #6 on: 2007 November 27, 16:55:02 pm »
Kissé macerás, de mindenképpen jó esztétikai látvánnyal kecsegtető megoldás, ha a vezetéket a hátsó ajtó tetején középen lévő ovális műanyag takarószem kifúrása után, azon átvezetve elhúzod az ablakmosócső bevezetésig, s az ablakmosó gomiharang-átvezetőjén át viszed be a "C" oszlopba........és onnan le a bal hátsó lámpához-ahol már rá is tusz kötni a vezetékkötegre.
Némi kézügyességgel, sok türelemmel megoldható-és mindenképp nem mínuszban csináld.
Eszakad a gumi átvezető, mert rideg és nem tágul.
Jó munkát!  8)

gergo

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #7 on: 2007 November 27, 20:18:19 pm »
hát ja, az ovális műanyagon átvezetés kimaradt a leírásomból ;D
de gyakorlatilag most nálam is az a megoldás valósult meg amit TPoT írt le :)

deltapower

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #8 on: 2007 November 28, 23:37:44 pm »
én úgy vettem, hogy a tetőkárpit és a tetőlemez közt van elhúzva  ;D

Offline Jim

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #9 on: 2009 February 16, 01:13:38 am »
LAtom, ez is regi topic, de beleolvastam...
En is ugy oldottam meg, ha az uvegre ragasztottam fent a feklampat, a vezeteket meg athuztam a gumitomitesen,ahol a tobbi vezetek is megy./Bowden volt a kabelbehuzo, letoltam a bal hatso lampahoz, athuztam a vezeteket, es a feklampa vezetekehez, meg testre rakototttem..
Viszont!
Nekem nincsen hatul ablakmoso cso, pedig vannak extrak a kocsiban.. Annak is a vezetekeknel kene mennie?

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #10 on: 2009 March 20, 02:55:03 am »
A hátsó ajtóba nem megy gyárilag vezeték-az alsó 3-vagy négy pólusú csatlakozón kap kraftot az ablaktörlő és a fűtőszál (valamint a csomitérnyitó motor-már ha van)...........

Felül-a bal zsanérnálvan átvezetve az ablakmosó cső egy gumiharmonikán keresztül.
Ezen a harmonikán át szoktak/tunk átfűzni még egypár extra vezetéket.    ::)

RyAn

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #11 on: 2009 March 20, 11:04:02 am »
nekem is ugy lesz  ::) mert lekerül/lekerült a zár meg a ablaktörlő. harmonikát meg már "kitakarítottam" igy meg van az esély az ilyen dolgokra  ::) bár folián majd nem fog átlátszani!  :-\

Offline Jim

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #12 on: 2009 April 20, 23:56:18 pm »
No,megneztem, a tetoszarny alatt tenyleg van egy bemelyedes, ott van a hatso ablakmoso szorofeje. Viszont folyadek nem jon belole. Valaki szerelt mar ilyet? Hol alljak neki a hiba keresesenek? Elol keressem a csovet,ami elindul hatra, hatha nincs csatlakoztatva, vagy lehet hatul van eltomodve? Azt lehet tudni, merre megy a cso? Valahol a tetoben, vagy a kuszobig megy le, s onnet fel a c-oszlopban?
Nem lenne ross,z ha neha hatul is le tudnam mosni menet kozben..:)

RyAn

  • Guest
Re: MK3 pótféklámpa
« Reply #13 on: 2009 April 21, 07:51:41 am »
Vezető oldali A oszlop alatt bejön az utastérbe.
A oszlopon felmegy tetőbe.
tetőkárpit alatt hátra fut és a kis gumi harmonikán be a csomi ajtóba.

nézd meg motortérbe a a toldást.
szedd szét nyomd meg ha a toldásnál jön a viz akkor lehet h a spriccni elvan dugulva  :-\
macera mert lekell szedni a hátsó szárnyat hozzá  ha cserélni kell :-\