Author Topic: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4  (Read 22552 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #30 on: 2009 January 30, 10:00:37 am »
van ládája írta. láda nélkül sem kell hajtogatni az üléseket. :) Rem hamarosan sikerül összehozni az új verdába is a zenét. De aki ismerte a régit, nem akarta elhinni hogy az a cucc ami benne volt úgy szólt abban a verdában.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #31 on: 2009 January 30, 17:21:59 pm »
Nekem sincs nagy zene az autóban de szépen szól! Nem mindig a drágáb a jobb.

Offline Jim

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #32 on: 2009 March 26, 12:06:44 pm »
No, nekialltam a projektnek.. Miutan az uj fejegyseget megvizslattam, lattam a beepithetoseg modjat. Kimentem a kocsihoz, kicsavaroztam a szivargyujto alatti csavart, meg a hamutarto mogottit, es ki is jott a konzol. Kiszedtem a futesallitast, es maris ki lehetett huzni annyira, hogy a regi pioneer beepitokeretenek fuleit visszahajtva kihuztam az egeszet. A csatlakozok stimmelnek, s arra is rajottem, hogy a CD valto kabele nalam is a kuszob muanyag boritasa alatt futnak. En a kalaptartoba rakok 2 nagyovalt. Vagy Macaudio lesz, vagy SAL 4utas. Ennyit enged a penztarca... Viszont lenne 2 kerdesem, legyszi sugjatok!
1, Az uj radionak van egy ATT vezeteke, ami kulon log. azzal mit csinaljak?
2, A hatso hangszorokat hova kell bekotnom? A radiobol jovo csatinak megvan az ellendarabja, az eltunik a kesztyutarto mogott. Valahol ott kell bekotnom a hatso hangszorokat a rendszerbe, ugye? Pontosan mit kell hozza leszedni?

THX

Gyozo

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #33 on: 2009 March 26, 18:46:04 pm »
Hali!
Ha még nem döntöttél,a Mac és a Sal között,akkor a Mac-et ajánlanám! Fényévekkel jobb,és tartósabb :-X
Az ATT vezetékkel nem kell semmit csinálnod,max leszigeteled a végét,az a telefon némítás vezetéke.
Ha van telefonos vezetékes kihangosítód,esetleg akkor lehet rá szükséged:híváskor lenémítja a magnódat-feltéve ha bekötöd.
A csatlakozó ügyben látatlanban nem sokat tudok mondani,esetleg annyit,hogy ha a magnód ellendarabjában-ami a kocsi gyári ISO kábele-8 db vezeték van,akkor elvileg be van vezetékelve az autód hátsó része is a hangszóróknak,szóval valahol hátul meg kell keresned a hangszóróvezetékeket.ezt a többiek jobban tudják,hátha valaki még fűz hozzá valamit :notworthy:
Ha csak 4 vezeték van a csatlakozón,és másik 4-nek ki van hagyva a helye,akkor oda kell bekötnöd 2 pár vezetéket,és elvezetni hátra az oválokhoz.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Jim

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #34 on: 2009 March 27, 16:03:39 pm »
Szia Laccc!Koszi a valaszt, lattam, h otthon vagy a temaban, mar majdnem irtam egy PM-et..:)
Jelenleg ott tartok, h sikerult jol valasztanom, a Mac-et vettem meg. Igez, eredetileg a Mxx69.4-et neztem ki, de mivel nem kaptam
a boobbastick-ban, megvettem a 69.3-ast, ami 3utas, es 2rugoval  olcsobb. Kerdeztem a boltost a logo kek vezetkrol, o az erositohoz kototte volna :), de a lenyeg, h nekem tokmindegy. Bevagtam a tanyerokat a kalaptartoba, popec lett, majd teszek fel kepeket. Nem barmoltam szet a karpitot, ergo a ragasztos cucc sem kell, nagyon szep lett. Aztan elkezdtem lebontani az oldalso muanyag boritast, es lam, megtalaltam az eldugott kabeleket a cd valto folos kabeleivel egyutt. Igy tehat vilagossa valt, hogy csak kiszereltek az oldalso hangszorokat, es a vezetekeles siman be van kotve a radio kabeleihez. Ma reggel kimertem az oldalakat,meg a polaritast, illetve beszereltem az uj cd-s radiot.Mukodik, az elsok szepen szolnak. A hatsokat ma, v holnap reggel kotom be, en is valami 4es szethuzhato csatit szerelek be./Tamya, vagy szgep tapcsati lesz/. Kivancsi vagyok nagyon a hangjara, holnap elkeszul. Majd csatolok kepet..
Szal szerencsem volt, nagyjabol egyben volt a technika...
Koszonom szepen az instrukciokat, igy batrabban vagtam bele, s asszem hatekony voltam...

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #35 on: 2009 March 27, 20:37:38 pm »
Most egy kicsit megfogtál!
A kék vezeték valóban az erősítő bekapcsoló feszültségét adja,de engem megkavart az "ATT"-ami általában a némítás szokott lenni :-\
A kékre általában Antenne(motoros antenna vezérlőjel)vagy amp,(erősítő vezérlőjel)jel szokott lenni írva :-\
Majd jobban utánanézek.
Addig is,itt egy leírás...valamint a további oldalakat is érdemes megnézni,sok hasznos dolog van benne :notworthy:
http://autohifibeszereles.hu/iso_csatlakozo.html
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Jim

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #36 on: 2009 April 20, 23:49:17 pm »
Nos, a segitseget koszonom szepen, azert sikerult a mutatvany...
A sony fejegyseg ugye bekereult korabban,ezt irtam.A hangszorokat is beoperaltam, dekopirral kivagtam, becsavaroztam, es jott a a meglepi: Az auto be volt mar vezetekelve korabban, csak kiszedtek a hatso hangszorokat,a veztekeket meg eldugtak. En meg megtalaltam oket a jobb hatso ules melletti takarolemez alatt.. Elso korben csak bekotottem oket, es orultem. Aztan kicsit rendbetettem, rendes vezetekelest csinaltam a kalaptartoba, meg a nagyszeru otletet kovetve csinaltam csatlakozot en is, h ki lehessen venni a kalaptartot,ha muszaj. Majd csinalok kepeket, s beteszem,vagy linkelem...
Mult hetvegen meg kibanyasztam a CD-tarat is. Ehhez vegig a burkolat alatt ki kellett huznom a kabeleket. A tapot visszakovettem a vastag kabelkorbacsig,de onnet nem ment, igy elvagtam, leszigeteltem. Arra van valakinek tippje, h mi lehet a bibi,ha a CD tar nem jatssza le a cd-t? Beolvas,de semmi egyeb..
Nos, kesz a zene, szepen szol, durva /nekem/ basszussal, olcson, es elvezhetoen. a kepeket majd probalom megmutatni:)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #37 on: 2009 April 22, 06:01:47 am »
Probálda audio lemezzel! Valamelyik cd tár nincs jobban a tömöritett állományokka!

Barnaaaa

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #38 on: 2009 June 23, 18:23:42 pm »
én mikor megtörtem az enyémet, ki lett véve az akksi, ez kb 2hónapja volt, azóta a 3000Traffic sem megy... már másik topikban olvastam a rádiókiszedést, de nem jött össze.... a kezem kivolt már, úgy h abba hagytam... próbáltam szeggel, dróttal, mindennel....kis segitséget:D vagy valaki szedje ki nekem :D ... mert azóta nemtudom a kódot és a 2-6 trükk nem nagyon megy :D
előre is köszönöm