Author Topic: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4  (Read 22562 times)

Ryan

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #15 on: 2008 February 15, 11:08:14 am »
köszi este tanumányozom  :-X most még nincs idöm rá!! :notworthy:

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #16 on: 2008 February 15, 12:19:18 pm »
ja még annyi, hogy ha valamit szétszedsz és rakod össze akkor a műanyagok, vagy műanyag-fém közé én szoktam olyan szigetelő szivacsot tenni.... mert akkor tuti nem fog nyikorogni... zörögni...
Javítom magam, mert rosszul fogalmaztam, mert az nem szivacs, hanem amit az ablakszigetelésre is szoktak használni olyan ragasztós valami! A sima szivacsos az nem jó mert 1 év se kell és szétmegy!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #17 on: 2008 February 16, 12:22:20 pm »
ha egy mód van rá,törekedjetek arra,hogy a hangszóró mind a 4 ponton rögzítve legyen,és a hangszórókosár ne deformálódjon,ne hajoljon el!
így garantált a jó minőségű megszólalás,és később fog torzítani.
ja,és jól írtad Doso,hasznos az a fajta szigetelőgumi(vagy hab,nemtom pontosan megállapítani az anyagát :S ),amit írtál,nekem is van olyan,és néha nagyon jó szolgálatot tesz :)
« Last Edit: 2008 February 16, 12:25:42 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #18 on: 2008 February 16, 12:39:53 pm »
Na,itt egy kép,a teljesség kedvéért ;D
ja,és középen(a két "domb"között),szétválasztható :notworthy:

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2008 February 16, 12:41:57 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

b0rZ

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #19 on: 2008 November 17, 20:25:48 pm »
Sziasztok!

mk3 fityóba előlre 2x13cm 2 utas hangszórókat simán betudtam építeni...elöl található két "zsebet ami az ajtón van" bevontam fekete szövettel így barátságosabb lett a kinézete.
hátra én is gondolkoztam ládán stb. de a kalaptartó lett a vége 2x20cm 3 utas hangszórók bőven jók lettek... dekopirral kivágtam letakarítottam ... majd fekete szövetanyaggal (öntapadós) bevontam az egész kalaptartót és így tettem bele a hangszórókat hátra...vezetékelést én bal oldalt vittem el külön kábelen végig húztam az egész bal oldalon egészen a rádióig (műanyag kárpit alatt)
hátul... csináltam egy széthúzhatós csatis megoldást ha kiszedném a kalaptartót!
még töltök fel képeket holnap ! bye





irjatok véleményt :)
« Last Edit: 2008 November 18, 18:31:59 pm by b0rZ »

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #20 on: 2008 November 18, 20:28:40 pm »
Hello!

Ilyen öntapadós szövetet hol lehet venni, mert én a kalaptartót akarom megbütykölni.

THX
:wav:

b0rZ

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #21 on: 2008 November 18, 20:36:19 pm »
Ilyen öntapadós szövetet hol lehet venni, mert én a kalaptartót akarom megbütykölni.

 Audiocomp MQ AD 4 féle színben kapható 140 x 75cm-es öntapadós kárpitanyag (fekete, antracit, világos szürke, füst szürke). http://www.autohifituning.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=&AMX=&FKAT=5&AKAT=173&TID=7538
én itt is találtam, de általában bármelyik autó hifi boltba bemész és ott mondod hogy öntapadós kárpit vagy hogy Audiocomp kárpit kellene. 2000-3000Ft darabáron van. 1db nekem elég volt bevonni a kalaptartót + a 2 ajtózsebet és még marad egy kisebb mennyiségű anyag :)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #22 on: 2008 November 19, 15:58:30 pm »
THX

 :notworthy:
:wav:

zethec s

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #23 on: 2009 January 26, 23:28:01 pm »
sziasztok!én bizony kiloptam a bátyám bontásra itélt cromájábol a gyári hangszoroit azokat suvvasztottam be a kalaptartó mellé.pont befértek.de akalaptartóba is van két magnat ovál.csumitartóba 400 as láda ezt mind 500 as x plod erölködö nyaggat.(meg én)elöl a gyári ketyeg a fejegységröl.nekem ez elég!

zethec s

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #24 on: 2009 January 26, 23:37:30 pm »
majd el felejtettem!mikor szedtem ki a gyári rádiósmagnót.én 4 darab szöggel próbálkoztam.nem jött ki.aztán elgurultak a gyógyszerek.2öt belevágtam a rádióba.betört a kijelző.DE KIJÖTT!ha nem megy ésszel majd ész nélkül!

Döfike

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #25 on: 2009 January 28, 16:31:31 pm »
Sziasztok

Olvastam, hogy sokan terveznek vagy akár van ládájuk. Arra viszont figyeljetek, hogy egy kalaptartóban lévő nagyovál meg egy láda a csomagtartóba nagyon csúnyán "kitudják egymást oltani" ugyanis a hangszórók által megmozgatott levegök egymás ellen dolgoznak(ezt de ügyesen megmondtam ;D)

Sztem a legokosabb(ha már mindneképp akartok hátra hangszórót) akkor ugy ahogy doso22 csinálta... valahogy leválasztani, hogy külön légtérbe legyen(bár Ő inkább csak esztétikai szempontok miatt tette ha jól tudom)

Nekem pl amikor meglett a láda, de még bennt volt az ovál(persze lekötve, nem is szólt) a láda által keltett levegötömeg megmozgatta a nagyovál membránját, ezáltal a mélyláda hangja is máshogy jött át, valamint zörgött még egy dolog a kocsiba... azóta én a kalaptartót ki is vettem, teljesen más hangja van... nem mondom hogy jobb(ízlések és pofonok), de az biztos hogy másabb.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #26 on: 2009 January 28, 16:40:36 pm »
amúgy szebb hangja van egy ládának, de ha valaki mélyet akar a kocsiba, de kell neki a csomagtér, bútorlapból csináljon egy kalaptartót, a szélére szigetelésnek szivacs mehet, így nem fog zörögni, és abba bele két mélysugárzó és kész. kapott egy kezdetleges csomagtér űrtartalmú "ládát" és még a csomagtér is megmaradt.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #27 on: 2009 January 28, 19:21:16 pm »
Nálam van a kalaptartóban 2 ovál (250w) és a csomitartóban egy sajátkészittésű láda + erősittő! Az ovál hangszoró előtt kondik vannak! Ez arra jó hogy ne ugyan azon a hz-en szóljon a kettő! Szerencse hogy a kollegám hangtechnikus! :notworthy:

zethec s

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #28 on: 2009 January 30, 00:01:56 am »
én nem szeretnék ekkora átépitést.amikor szurom neki elöreboritom az ülléseket.amugy meg nem vagyok vájt fülű!1-2 hang elvész annyi baj lagyen!magam hangtechnikusa vagyok és kész!de azért kössz a tippet!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #29 on: 2009 January 30, 06:59:31 am »
Az is jó de a van egy jó kis láda akkor nem kell hajtogatni az üllést!