Author Topic: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4  (Read 22553 times)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« on: 2007 October 02, 07:33:57 am »
Sziasztok!

Sokan kérdezték már, hogy hogyan tettem be a nem szabvány méretű hangszórókat hátulra a kalaptartó mellé!
Gondoltam most felteszek pár képet és egy kis leírást!  ;D
Remélem tudok majd segíteni vele!
Sajnos most nem volt időm kiszedni a hangszórót hogy lépésről lépésre le tudjam fényképezni, de szerintem nem olyan bonyolult ez a rész!
Szóval annyi a történet, hogy nekem nem igazán tetszett a gyári méretű és kialakítású hangszóró, ami ha jól emlékszem akkor olyan kb. 8cm átmérőjű lehet a gyári! És ezért vettem egy Mac Mobil 915-öst! (80W max. zenei teljesítmény, 50W RMS teljesítmény, 46 - 20.000Hz frekvencia átvitel, 88dB érzékenység és 95x130mm méret) Szóval nem egy nagy ágyú, de arra tök jó, hogy hátulról is szóljon a zene! Mélyládával kiegészítve viszont nagyon jóóóó  ;) ;D

Szóval annyi a lényeg a beszerelésnél, hogy az egyik fűlet a gyári felfogató helyhez rögzítettem csavarral, majd az egyik fület lehajtottam és így egy kis lemezcsavarral odafogattam a műanyaghoz!

Így már két helyen meg van fogatva a hangszóró! Még az egyik füllel megfogattam ami közel esett a műanyaghoz, de az egyik fül, ami a levegőben maradt azt nem tudtam mihez odafogatni, de így is eléggé stabil! Viszont egy jótanács hogy valamilyen gumi csillapítást kell tenni a nagyszóróhoz, azokra a részekre ahol érintkezhet bármivel, mert ha valami meglazul akkor zöröghet!
Mondjuk nekem így még nagyon kilógott és látszott a mágnes oldalról! Ezért egy keményebb papírból készítettem egy kis "terelőt" (ezt ott helyszínen lehet méretre/formára vágni, kis kézügyességgel), madj bevontam kárpittal! Így most már nem annyira elütő az autó többi részétől!  ;)


És végül így néz ki beszerelve a hangszóró!  ;D

Nem utolsó szempontból még a fényt is szépen visszafogja.


Szóval nagyjából ennyi lenne a dolog!  ;D
« Last Edit: 2007 December 25, 10:19:42 am by viktorwrz »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

zeze

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #1 on: 2007 October 02, 12:22:04 pm »
Köszi a tippet, nekiállok én is, túl nagy a "csend" hátul...  :-X
« Last Edit: 2007 October 02, 13:12:57 pm by zeze »

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #2 on: 2007 October 02, 12:29:38 pm »
Én utólag már kicsit megbántam, hogy nem próbáltam meg... de szerintem befér az egyel nagyobb ovál is!
Az azért több levegőt mozgat meg  ;) ;D
Örülök, hogy tetszik az ötlet! Jó beépítést!
Amúgy ez a hangszóró a régi rádiómmal nem igazán dalolt valami jól! Kenwood 4x25W-os kis kazettás masina volt!
De most van helyette egy Sony 4x52W os MEX-1GP na hát ezzel már összehasonlíthatatlanul jobban szól!

És egy másik jó tanács, pl ha nincs "bekábelezve" a kocsi én SAL vezetéket vettem (ára és minősége is jó) és ha leszeded a küszöb borítást, akkor szépen el tudod vezetni hátra! Ja igen, és azért a biztonság kedvéért még ha csak tervbe is van a mélynyomó, azért húzz be neki vezetéket, mert akkor nem kell kétszer szerelni  ;D
« Last Edit: 2007 October 02, 12:31:32 pm by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

MFalcon

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #3 on: 2007 October 02, 12:44:31 pm »
Hi doso!
Beépítést tervezek én is, de hüjje fejemmel nem mértem meg, hogy hol vannak a felfogató furatok. De még nem késtem el, még a hangszóró meg a rádió sincs meg :-))
Somogyiban veszem a kábelt én is. 0,75-öst vettél? 40 wattos hangszórót terveztem oda...
Ezt a fejegységet néztem ki:



[a csatolmány törölve]

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #4 on: 2007 October 02, 12:50:55 pm »
Jó kis fejegység!
Pasz már nem emléxem milyen a kábel!  ::) Szerencsére már egy ideje behúztam!  ;D
De mindenesetre boltba biztosan megtudják mondani hogy milyet érdemes venni!
Nekem ez a MAC hangszóró amit vettem ez 6.000 Ft volt!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

MFalcon

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #5 on: 2007 October 02, 13:01:35 pm »
Hát remélem jó lesz...
Rádió beépitökeretet hogy szerelted be? Vagy te már úgy vetted a gépet, hogy bolti rádió volt benne? Cromaxnál néztem, háromezer valamennyi az ára.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #6 on: 2007 October 02, 13:53:46 pm »
Igen annyi kb az ára!
Gyári rádióm volt! De már szedtem ki a keretet!
A rádió kiszedés annyi hogy van egy ilyen kiszedő pöcök! Az a mellékelt ábra szerint beteszed és ki lehet vele szedni a rádiót!
A keret kiszedés annyi azthiszem hogy felül van az a kis pöcök középen azt ki kell akasztani, madj a tetejét magadfelé húzni... és utánna pedig ha jól emléxem akkor felfelé simán ki lehet húzni! Már nem most volt!
• Nyomjuk be a rádió két oldalán a retesztelenító kengyelt.
• Nyomjuk félre a rádió bal és jobb oldalán a kengyeleket és ezekkel a kengyelekkel húzhatjuk ki a rádiót a műszerfalból.

[a csatolmány törölve]
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Robi

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #7 on: 2007 October 02, 14:35:08 pm »
Én úgy vagyok vele, és mondták is akik beszerelték a HIFI-met, hogy a koncerten sem hátulról szól a zene. Engem meggyőztek, a másik az, hogy hiába lenne hátul hangszóró, a ládám úgyis elnyomná.  :-X
Viszont előre Isteni hangzású Impact 13cm-es komponens szett került.
Mesés!! :) Mikor először hallottam, nem hittem el. Mostanság már meg nem hallok...  :laugh:

MFalcon

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #8 on: 2007 October 02, 16:00:21 pm »
Aham, ilyen kiszedőt én is fabrikáltam hegesztőpálcábó! :-) Szuperül működik, simán ki tudom szedni a rádiót. A rádió tetejénvan egy fehér műanyag, az csúszik a rádió helyén felül lévő sínben. Ahogy láttam a cromax.hu-n, a beszerelő kerethez is ilyet adnak. Elvileg akkor nem lesz nehéz összehozni a dolgot.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #9 on: 2007 October 03, 05:28:49 am »
Robi egy jól beállított rendszernek az is a lényege, hogy úgy érezd hogy elölről jön a hang! Viszont azért a jobb térhatás érdekében szerintem nem árt ha hátul is van valami! Báár ha neked hátul van a ládád, akkor azért az is sokat számít!  ;)
De arra is azt mondják hogy akkor van jól beállítva ha olyan mintha elöl dübörögne!

MFakcon szerintem se lehet gond az átszereléssel! Sok sikert!
Valamelyik nap beszéltem ismerősömmel, ő meg esküdött rá hogy a gyári CD-s a legjobb! Ízlések és pofonok kérdése!
Ha csak azt vesszük hogy az én fejegységemhez volt távirányító (igaz ritkán ha használom, de akkor jó szolgálatot tesz  ;D) már megérte szerintem a csere!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

JoolsNOS

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #10 on: 2007 October 03, 11:22:06 am »
Na a gyári sohasem lehet jobb, és ez tuti, mert a gyári mindig egy sokkal gyengébb teljesítményű fej, csak azért kerül kb 80-ba mert méretre van alakítva, meg rajta van egy ford jel. Előttem láttam vki jvc kg331et akar. Nekem 332 van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Volt már előtte sok, eddig ez a legjobb. És a ládánál igazából nem (sokat) számít a beállítás, ha az elsőszett jó akkor a mélyhang ugyis "áthúz" oda.

MFalcon

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #11 on: 2007 October 03, 11:40:00 am »
Én voltam aki a JVC-t kinézte. :-)) Ajánlom is hogy jó legyen! :-))

doso: az a baj, hogy gyárilag nem CD-s a rádió, csak sima kazis. 3000 Traffic típus. Nem szól rosszul, mert normális hangja van, csak épp a CD-ket nem tudom beletömni, ha Tatabánya környékén járok és nem szól egyik adó sem... Vagy a Bakonyban!
Megy gyári CD-t nem tudok belerakni 20ezer alatt...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé!
« Reply #12 on: 2007 October 03, 11:57:13 am »
Szerintem kicsit félreértettük egymást!  ;D
Nem mondtam hogy a gyári jobb, csak vannak akik a gyári cuccokért vannak oda!
Nekem sem gyári van! ;D :D
És szerintem annak a hangja meg sem közelítené a mostani fejegységet! hála a Sony tervezőinek!  :notworthy: jól összerakták!
igaz amióta megvan talán egyszer hallgattam CD-t! Arra az 1 giga helyre rengeteg cuccos felfér!  ;D Ha pedig megunom akkor lehet mást feltenni!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Ryan

  • Guest
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #13 on: 2008 February 14, 20:43:40 pm »
Doso lefényképeznéd nekem hátul az ovál két maradék fel fogatását is ! és azt h meik a nagyobbik ovál ami még befér köszi  :-X

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: hangszóró beépítés kalaptartó mellé! MK3-MK4
« Reply #14 on: 2008 February 15, 09:48:10 am »
Szia!

Szívesen!
Azért köszi, hogy felhívtad a figyelmem a beírásra, mert leveleket még nem néztem  :D
Szóval a felfogatás úgy történt, hogy betettem, és ahol "akadoztak" a fülek ott meghajtogattam úgy hogy pont párhuzamos legyen a műanyaggal... majd egy nagyon rövid csavarral fogattam oda! Sima hegyes csavarral. És úgy néz ki, hogy 3 fül is bőségesen megfogja! A 3. fül csavarja nem látszik, mivel az nincs csavarozva! Van az a kis fém ami fogja a vezetéket.. és azt olyan nehéz leszedni, meg visszatenni, hogy oda nem tettem csavart! Elég lefeszegetni. De oda is simán lehet tenni!
Szóval ennyi lenne a nagy trükk.  ;)
A méret pedig annyi, hogy most nekem 9x15-ös van, de ahogy néztem az egyel nagyobb is beférne! Ez 35 wattos terhelhetőségű 4 Ohm, de ha valaki nagyon jót akar, akkor hangváltó nem árt szerintem mert mélyet nem nagyon nyom.. (de így simán is üzemel jól szerintem, de ízlés kérdése) arra ott a mélynyomó.
Ja és egy másik előny ami a MAC mellett szól, az az hogy kb 6-7.000 Ft
De van a Mac Mobil 57.2 ez 182x125 mm-es, de ez már 70W os terhelhetőségű.
Ennek még be kell férnie, csak hátul az övvel kell vigyázni. De igényesebb megoldást kedvelők készíthetnek egy keretet ami a hangszóró gyári helyeire passzol, meg a gyári felfogatásokra is... ha nem akarja csak úgy a műanyaghoz csavarozni! De szerintem ha körültekintő az ember és nem tekeri át a másik oldalra a csavart akkor nincs gáz :D
Remélem tudtam segíteni   ;)
Ui: jobb minőségű hangszórók is vannak ebben a méretben, meg erősebbek is... de a gyári mellé nem akartam nagyon kiemelkedőt venni... majd egyszer lecserélem az egészet! :d

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2008 February 15, 09:51:04 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...