Author Topic: Mk3:Nincs szikra  (Read 5090 times)

Hackman

  • Guest
Mk3:Nincs szikra
« on: 2009 August 01, 10:37:31 am »
Szükségem volna egy kis segítségre.Ráadom a gyujtást (Mk3 Fiesta 1990),nem robban be a motor.Leellenöriztem a gyertyákat,nincs szikra,egyiknél sem.
Igazából mi idézheti ezt elö?Mi lehet itt a bűnös?

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #1 on: 2009 August 01, 21:41:21 pm »
milyen motor van benne? rotoros gyújtás van benne? /magyarúl ilyen elosztó fedelű? olyasmi mint a zsiguliknak van/ ott a szén darabka rendben van? rotor nincs megégve? gyújtó trafó add szikrát? sok minden lehet...ezeket nézd meg ha nem add szikrát a trafó akkor cseréld ki másikra és ha úgy se adja akkor ott más lesz a bibi

Hackman

  • Guest
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #2 on: 2009 August 02, 13:57:08 pm »
Szia.Köszönöm válaszod.Igen úgy gondolom rotoros.Ez egy 1.1.-es benzines,még a karburátoros motor.A trafót le ellenörizném,ha tudnám hol van.esetleg tudnál választ adni rá?
egyébként:a teljes történet az hogy karburátor tisztitás néven leszedtem természetesen a müanyag fedelet ugye amiben a légszürö van,rátettem a motorra,a csavarok benne voltak,érintették a motort.igy hozzá fértem a karbihoz már,és nem vettem ki a müanyag fedelet.csak annyi volt a baj hogy a barátnöm meg ráindított az autóra,egy hatalmas szikra következtében el is indult.iszonyatosan pöfögve járt a motor.mikor gázt adtam neki ilyen hang volt hogy psz psz psz.ez 3szor és leállt.azóta nem indul.
nemtudom talán erre mondják hogy letestelt a motor.talán.mert érintkezett a csavarokkal.nem tudom.valami zárlat talán.nem tudom megmondom öszintén.szivesen fogadnám segítséged...

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #3 on: 2009 August 02, 20:56:33 pm »
a motoron voltak a csavarok és véletlen rá indított az asszony... beindúlt és csörgött csattogot villámlott az egész. és azóta nem indúl... gyertyákat kiszedted és megnézted h van-e szikra? /gyertya kivesz és a hengerfejhez tartod úgy hogy rajta van a gyertya kábel... és indítózod a kocsit./ ha úgy nincsen akkor megkeresed a gyújtó elosztót ott középre megy be egy kábel és az a kábel megy egy ilyen henger alakú trafó szerű vmihez. Két kábel megy rá! Azt kitudod mérni hogy jó-e! Ha szikra van és nem indúl akkor ott más lesz a baj! Várjuk meg a többieket mert oda vannak a balcsin :) de ne told le az asszonyt!!  ;)

Hackman

  • Guest
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #4 on: 2009 August 02, 21:37:58 pm »
Pontosan így csinálltam ahogy leirtad,szikra nincs a gyertyáknál.holnap megnézem azt amit mondtál megrobálom kimérni a trafót.addíg is köszönöm. nem tolom le ;D .csak meg  :P .

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #5 on: 2009 August 03, 05:15:29 am »
nem elosztós....dupla trafós EDIS-es az..

a főtengely jeladó lesz ott a ludas azt gondolom.....

Hackman

  • Guest
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #6 on: 2009 August 03, 14:34:49 pm »
Köszönöm hozzászólásod.egy kicsit bövebben kérlek,ez hol található meg?hol kereshetem?mert ez nekem ismeretlen.Ezzel én tudok valamit kezdeni?vagy bontó.
Köszönöm elöre.

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #7 on: 2009 August 03, 16:43:10 pm »
a blokkon van..egy 2 polusú csati a váltó oldalán..
azt kellene megnézni...

de nem ártana,ha valami szakemberre bíznád

Hackman

  • Guest
Re: Mk3:Nincs szikra
« Reply #8 on: 2009 August 04, 08:30:07 am »
Köszönöm mindkettötöknek a válaszokat.Megoldottam a problémát. ::) némi kontaktspré segítségével. ;)
Aféle kihuztam minden zsinort ami a gyujtáselosztóra ment,trafóra ment,és visszadugtam jelleggel és egy kis szerencsével,mert komolyabb baj is lehetett volna,megoldottam.
tul.kép:érintkezési hiba,enyhén okszidálodott foglalatok.-volt a gond.
Tanulságos volt az biztos ???