Author Topic: MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa  (Read 2928 times)

fiesta1980

  • Guest
MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa
« on: 2009 July 10, 20:32:24 pm »
Üdv Mindenkinek!

Kérdésem a következő lenne.
Adott egy Fiesta 1997 évj, 1.25 Zetec.
Amit észrevettem:

- váltónál mintha elmennének a fokozatok határozott útjai, gondolom kulissza, váltórúdazat kopás...Minek a cseréje szokott ilyenkor segíteni?

- kis olajfolyás a motornál, előrefele nézve a blokk jobb oldalán hátul. Kartertömítéscsere vagy fentebb, szimmeringnél szokott folyni?

- továbbá hogy a km/h nál a fordulatszámmérő nem megy, ez lehet típushiba?

- vízpumpa lehet-e ha a motor fordulatszám növekedésével nő egy jellegzetes "vinnyogó hang".

Szóval mi ezekre a megoldás?
Van valami fórumos alkatrész beszerzési forrás, ahol ezekhez szükséges alkatérszt be lehet szerezni? Bontó is érdekel, de új alkatrészek is, mert szíj szűrők és tömítés cseréjét meg szeretném csinálni, hamarosan vízpumpát is lehet, h kell.

Segítségeteket KÖSZÖNÖM!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa
« Reply #1 on: 2009 July 11, 06:57:10 am »
Hello nekem is ilyenem van(1.25) a fordszámérő az elektromos  elképzelhető hogy valami érintkezési pontnál van valami gond(de majd utánnanézek)
Nálam a vizpumpa a halála elött egy jelegzetes daráló hangot adott ki indulás után pár percig. Lehet hogy te mást hallasz. Minden fokozatban nyikorog? :laugh:

fiesta1980

  • Guest
Re: MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa
« Reply #2 on: 2009 July 11, 07:50:42 am »
Jellegzetesen nyöszörgő hang a fordulatszám növekedésével ez is érezni, hogy változik.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa
« Reply #3 on: 2009 July 11, 09:01:05 am »
Tapasztalatból tudom sajnos, hogy a vízpumpa kerreg. Nyöszörgésed nem lehet simán ékszíj (magas, visító hang)?
D.V.Zs.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa
« Reply #4 on: 2009 July 11, 10:11:46 am »
nekem daráló hangot adott!

fiesta1980

  • Guest
Re: MK4, váltókulissza, motorfolyás, km/hóra, vízpumpa
« Reply #5 on: 2009 July 13, 09:48:03 am »
Ezt én jellegzetes vízpumpa-hangnak hallom, de lehet psze, hogy valamelyik ékszíjfeszítő-görgő. Remélem nem a vezérműszíjé.