Author Topic: Műanyag lökhárító fényezése  (Read 6542 times)

Barnaaaa

  • Guest
Műanyag lökhárító fényezése
« on: 2009 June 23, 18:03:33 pm »
Hello Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy 98as mkIV-es  fiestát,(azóta összetört:(és fel is támadt, egy donorral)azóta már a fantáziámban erősen él a jövőbeli kép róla:)...most jutottam oda anyagilag, hogy talán megtegyem az első lépést.
A műanyag lökhárítókat szeretném lefényeztetni (pirosra),de eddig 22e/elem ajánlatot kaptam :S
az lenne a kérdésem, hogy mi a tapasztalat,mennyiért sikerült eddig nektek, vagy ha van esztétikus homemade megoldás, akkor az mi lenne....
később majd a felni is jön meg a többi,
köszönöm : Barnaaaa

ui:ne haragudjatok, ha már létezett ilyen fórum,de nem nagyon találtam csak Mk6-7esnél kilincs, díszrács fényezést(ami műanyag)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #1 on: 2009 June 23, 18:28:23 pm »
meg lehet csinálni házilag is, de komoly meló az előkészítés.

RyAn

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #2 on: 2009 June 23, 18:39:34 pm »
15/elem én ilyet tudok!

Barnaaaa

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #3 on: 2009 June 23, 18:46:59 pm »
merrefelé? mert budaörsi vagyok, és nem akarok lemenni Szegedre, vagy Miskolra érte :) mert akkor már nem 15 :D

RyAn

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #4 on: 2009 June 23, 19:15:42 pm »
pilisvörösvár

Barnaaaa

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #5 on: 2009 June 23, 19:26:47 pm »
és vannak tapasztalataid ? ez mennyire tartós? napsütés nem szedi le 1 év után ?

RyAn

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #6 on: 2009 June 23, 19:28:19 pm »
1honapja van kész a kocsim telifénnyel. még sok tapasztalat nincs de panasz sem volt eddig akiknek ajánlottam. haver már a 3kocsit hozza hozzá  ;D

Barnaaaa

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #7 on: 2009 June 23, 20:31:49 pm »
mennyibe volt telifény ? mert enyémen lenne mit csiszolgatni, meg akkor egyböl úgy csinálnám, hogy lefalaznám a csomagteret,bebowdenezném, és akkor azt is kéne fújni, meg a donoron volt két sérülés, egy a bal sárvédőn meg egy a motorháztetőn, meg a bal hátulja is sérült, meg a csomagtér ajtó is matt, szal lenne mit fújni :D

RyAn

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #8 on: 2009 June 23, 20:37:13 pm »
megkérdem... nekem nagyon kedvezményes volt mert rengeteget besegítettem anyagárban megúsztam...

Barnaaaa

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #9 on: 2009 June 23, 20:41:41 pm »
megyek én is segítek ha kell :D ...csak szóljon

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #10 on: 2009 June 23, 21:55:39 pm »
nekem annyi tapasztalatom van hogy ha a lökős szilikonozva volt vagy vmi ápolóval volt kenegetve nagyon nagy szerencse kell hogy megtapadjon rajta megalább az alapozó  ::) de nem mondok semmit se mert úgy is levagyok hurrogva  :-\

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #11 on: 2009 June 23, 22:09:20 pm »
ha szilikonozva volt a lökös egyszer is, akkor szilikont el kell róla távolítani (megmaratni a felületét), és utána alapozni.

Barnaaaa

  • Guest
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #12 on: 2009 June 23, 22:44:47 pm »
most igy kicsit ugrott a sorrend, mert ha az egész kocsi lesz fényezve akkor még csinositgatni kell... kicsit morcositani akarok,(majd ahhoz is kérek segitséget :D , hogy rendesen lehessen nyitni a zárat ) meg le akarom falazni a hátulját,meg amúgy is van rajta munka :) szal most várom az árajánlatot, de azért köszönöm :)

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Műanyag lökhárító fényezése
« Reply #13 on: 2009 June 23, 23:37:56 pm »
nekem annyi tapasztalatom van hogy ha a lök?s szilikonozva volt vagy vmi ápolóval volt kenegetve nagyon nagy szerencse kell hogy megtapadjon rajta megalább az alapozó  ::) de nem mondok semmit se mert úgy is levagyok hurrogva  :-\
Figyi nem kell mindent komolyan venni ;)
Szép a kocsid és jó az alapkoncepciód és várjuk a további fejlődést ;)
Én nekem is vannak elképzeléseim de sajna a pénz nagy úr ezért csak jövőre lez belőlle valami de akkor tuti ;)
Igaz csak hasonló jellegű mint itt a klubban elért dolgok de remélem szép lesz ;) :D
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen