Author Topic: MK4 kopogásos égés gyorsításkor  (Read 4521 times)

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« on: 2009 June 18, 16:16:34 pm »
Sziasztok!

Gyorsításkor, főleg legészrevehetőbben 3. sebességből kigyorsítva alacsonyabb fordulatszámon hallható durván a kopogásos égés, ami rendkívül káros a motorra nézve ahogy tudom. Nem igen tudom úgy vezetni városban, hogy ne jelentkezzen a csörgő hang azaz a kopogásos égés. Próbáltam más benyával is, még a shell legjobbjával is, akkor is hallható ugyanúgy. Igazán hideg motornál durva, mikor eléri a normál hőfokot akkor már mérséklődik de nem szűnik meg teljesen. Körbe kerestem már a googleban mindent de nem találtam megoldást. Itt az ECU állítja az előgyújtást, kopogásérzékelő ezen a tipuson nincs. Valamit ki kéne cserélni, vagy elkoszolódhatott? Segítsetek mert ha ez így megy tovább eldobhatom az autóm. Köszi!
A motor ENDURA 8 szeleppel.

RyAn

  • Guest
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #1 on: 2009 June 18, 16:31:03 pm »
gyertya tipusa?

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #2 on: 2009 June 18, 17:25:01 pm »
motocraft gyertya van benne, a cro.....x ban vettem szegeden, a számozása más volt mint az előző motocraftnak amit kivettem belőle.

RyAn

  • Guest
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #3 on: 2009 June 18, 17:26:53 pm »
gyertyahézag?

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #4 on: 2009 June 18, 17:31:00 pm »
gyertgyahézag a gyári beállítás szerint, ahogy vettem úgy tettem be mindet. 1mm biztos megvan, de meg kellene mérni. Rákérdeztem mikor vettem, hogy állítsak-e a hézagon, azt mondták hogy ez nem lada, csak be kell tenni a helyére és annyi.

RyAn

  • Guest
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #5 on: 2009 June 18, 17:34:24 pm »
lófaxt ugyanúgy be kell állítani mert szállítás közbe elmegytapasztalat...  :angry3: nekem is ezt mondták tavaly szivtam is vele :angry3:

Offline tetyo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +1/-0
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #6 on: 2009 June 18, 21:29:48 pm »
gyertyahézag leelenőrizve, gyertyák rendben. hideg motornál továbbra is jelentkezik a probléma. egyéb ötlet? :'(

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: MK4 kopogásos égés gyorsításkor
« Reply #7 on: 2009 June 19, 06:28:01 am »
Szerintem gyújtásprobléma,valamiért nagy az elő-v.az utógyújtásod!