Author Topic: mk4 felni  (Read 8306 times)

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
mk4 felni
« on: 2009 June 12, 12:44:39 pm »
sziasztok!
a segítségeteket kérném abban, hogy a 195-ös gumi milyen széles lemezfelnire megy fel és, hogy nem e ér bele valamibe? 14"-os felnire szeretnék 195/45-ös gumikat. terveim szerint lesz oldalanként kb 2-3 cm nyomtávszélesítés és egy kis ültetés elől 8 hátul pedíg 6 cm

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: mk4 felni
« Reply #1 on: 2009 June 12, 13:38:56 pm »
Az nem kicsi ültetés!! ;)Vedd meg a felnit ,ha meg van rakd fel és utána nézd meg mennyit tudsz szélesíteni!A gumi és a felni méret tuti elbirja csak ne szélesítsd túl mert a kerék ívbe beleér és a peremet nézd alul!!Én vissza peremeztettem  és szélesítve is van a sárvédő ív ,de így is beleért,ragtam bele gumi pogit ubi salit és így jó! ;D üdv!A 14" nem nagy tuti jó lesz!üdv

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: mk4 felni
« Reply #2 on: 2009 June 12, 15:36:35 pm »
195-ös gumma felmegy 5.5 col széles felnire is, csak ballonos lesz az oldala, igazándiból 6 col széles felnire való. (nekem perpill fenn van egy 7.5 col széles felnin). két dolog a probléma a 195/45-ös gumival. 1. drága 2. ritka a felni amire igazán jó főleg ha 14-es a kerék.

ültetés, gondolom a mostani magasságából akarsz ennyit levenni. nomármost az ültetéseddel kapcsolatban hadd jegyezzek meg valamit, nekem 5 centit ül az autó a gyárihoz képest, fele annyi idő alatt szétmennek a kerékcsapágyak, sokkal gyakrabban lesz szilentes a kocsi, a futómúvet sokkal jobban igénybeveszi. viszont cserébe szép és erre is azt mondják porig van ültetve. :) Javasolnám a 30/40-es ültetőszettet a kocsidhoz, bőven elég és látványos lesz az is. nem kell hogy az első útrepedésből kiálló fűcsómónál felakadj ;)

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: mk4 felni
« Reply #3 on: 2009 June 13, 13:52:24 pm »
Elöl 8 hátul 6 ültetés!? Te aztán nem aprózod el! Csak a baj lesz vele véleményem szerint! Elég oda a 30/40 is, ahogy sUdYe modja! Néha még a 30/40 is túl alacsony! Szerintem inkább alu kerekeket vegyél a mély ültetés helyett! A nyomtávszélesítő helyett pedig egy alacsony ET számos alufelni lenne a jobb! Az alapból megszélesítené! Szerintem! De a te kocsid!

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 felni
« Reply #4 on: 2009 June 13, 14:44:00 pm »
köszike mindenkinek
de nem szeretnék alufelnit venni...
leírom h mit szeretnék és h milyen lesz az összkép... (és akkor majd nem akartok rábeszélni az alura :))
most megy a kocsi lakatoshoz és meg akarom csináltatni... utána kap egy matt fekete fényezést és matt fekete lemezfelniket... előre megy a 195-ös gumi hátra meg a 205-ös (lehet kicsit szélesebbek lesznek... viszont ha szélesebb akkor muszáj lesz alut venni...) a nyomtáv szélesítés azért kell h a gumi széle egy síkban legyen a sárvédővel...  és le szeretném ültetni mert ha nagy hely marad a gumi és a sárvédő között az nekem nem tetszik... mondjuk lehet h nem 80/60-as ültetés lehet h csak 60/40 de ettől kisebb nem lehet... a fejembe szép... meglátjuk milyen lesz

Offline Frequence

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +2/-0
Re: mk4 felni
« Reply #5 on: 2009 June 13, 17:58:26 pm »
Durva lesz, ha megvalósul :D
Én is matt fekete "fényezésről" álmodozom, de szerintem ennél az autómnál nem fog megvalósulni. Lemezfelnit viszont lehet szélesíteni, sőt, gyártanak is akár 9" széles lemezfelnit, egy ismerősöm golfján olyan volt.(14 collban)
Az ültetéssel kapcsolatban pedig mindenki el tudja dönteni hogy milyen körülmények között használja az autóját. Nekem 40/40 van, de eltudnám viselni ha még lentebb lenne.
Szóval hajrá! :notworthy:
Low & Slow...

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: mk4 felni
« Reply #6 on: 2009 June 13, 21:20:54 pm »
Mindenki úgy tuningol ahogy neki tetszik. Ettől lesz egyedi. Ha a matt megvalósul, tuti klasz lesz! 

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: mk4 felni
« Reply #7 on: 2009 June 13, 22:23:24 pm »
köszike mindenkinek
de nem szeretnék alufelnit venni...
leírom h mit szeretnék és h milyen lesz az összkép... (és akkor majd nem akartok rábeszélni az alura :))
most megy a kocsi lakatoshoz és meg akarom csináltatni... utána kap egy matt fekete fényezést és matt fekete lemezfelniket... el?re megy a 195-ös gumi hátra meg a 205-ös (lehet kicsit szélesebbek lesznek... viszont ha szélesebb akkor muszáj lesz alut venni...) a nyomtáv szélesítés azért kell h a gumi széle egy síkban legyen a sárvéd?vel...  és le szeretném ültetni mert ha nagy hely marad a gumi és a sárvéd? között az nekem nem tetszik... mondjuk lehet h nem 80/60-as ültetés lehet h csak 60/40 de ett?l kisebb nem lehet... a fejembe szép... meglátjuk milyen lesz


60/40 is rohadt sok!!!!!! ami a fejbe szép, nem biztos hogy élőbe megvalósítható! ezt ne felejtsük el!

Az elgondolásod nagyon szép összkép, semmiképp nem akarnálak az alura ehhez rábeszélni. jó a lemezfelni. Viszont az ültetést erősen gondold meg. a brutál ültetés két stílusnál néz ki igazán jól: 1. Cult 2. Street tuning
A te elképzelésedhez az ilyen mértékű ültetés nem igazán jó. Ahhoz hogy látványra brutál ültetett legyen bőven elég a 30/40 és az is látható lesz. Ne felejtsük el hogy ezeket a számokat hogy mennyit ültet a rugó az autó gyári magasságához nézzük. Ennél a tied valsz magasabban van, tehát valószínűleg lehet egy méretű ültetésre gondolunk. :)
Másik hogy hiába néz ki jól egy autó ha nem bírsz az udvarból kiállni vele. Ilyen ültetést semmilyen autóba nem raknék. Saját autót soha a büdös életbe nem ültetnék le még 1x, de ez az én véleményem.

És egy vélemény, remélem nem veszed magadra, és nem sértődsz meg, nem sértésnek, csak tanulságnak szánom. Sajnos azok akik komolyabb tudás nélkül autót próbálnak, szeretnének tuningolni nincsenek tisztában a számokkal, legyen ez akár optika, akár motor tuning. Sajnos úgy gondolja a legtöbb tuner, hogy húúú de nagy szám az biztot tuti jóóó... a nagy lófaxt jó. (elnézést a vulgáris kifejezésért). Ésszel kell tuningolni, hogy egy használható, biztonságos, és szép autót kapjunk.

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 felni
« Reply #8 on: 2009 June 14, 08:54:50 am »
köszi mindenkinek!!
természetesen nem sértődök meg... azért írtam h okítsatok... :D azért van a fórum :)
elgondolkodok... lehet h kisebbet ültetek és kicsivel nagyobb gumit veszek nem /45-et és akkor is kisebb a hely.. no meg meglátjuk h hogyan bírom pénztárcával :) mert még tanulok és rövid a póráz:D köszi mindenkinek!!

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 felni
« Reply #9 on: 2009 June 14, 09:03:56 am »
Durva lesz, ha megvalósul :D
Én is matt fekete "fényezésr?l" álmodozom, de szerintem ennél az autómnál nem fog megvalósulni. Lemezfelnit viszont lehet szélesíteni, s?t, gyártanak is akár 9" széles lemezfelnit, egy ismer?söm golfján olyan volt.(14 collban)
Az ültetéssel kapcsolatban pedig mindenki el tudja dönteni hogy milyen körülmények között használja az autóját. Nekem 40/40 van, de eltudnám viselni ha még lentebb lenne.
Szóval hajrá! :notworthy:

ilyen felniket merrefele lehet venni csináltatni??? tudnál adni egy linket???

Offline Frequence

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +2/-0
Re: mk4 felni
« Reply #10 on: 2009 June 14, 10:56:06 am »
Linekt sajna nemtudok, skodások körében "divat" a szélesítés, nyilván okleveles heggesztő, vagy felnijavítós emberke kell hozzá, carstylingon vagy hasonló helyeken kérdezőzködj, hogy ki hol csináltatta. Gyáriban pl. a mattig csinál ilyeneket. A szóbanforgó srác felnijét belinkelem, ő épp árulja is, csak az 4x100 as asszem.
http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/mattig_8x14_9x14

Jah egyébként nem tudod lepapíroztatni a szélesített felnit, ahogy a nyomtávszélesítőt sem.
Low & Slow...

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 felni
« Reply #11 on: 2009 June 14, 17:05:06 pm »
Linekt sajna nemtudok, skodások körében "divat" a szélesítés, nyilván okleveles heggeszt?, vagy felnijavítós emberke kell hozzá, carstylingon vagy hasonló helyeken kérdez?zködj, hogy ki hol csináltatta. Gyáriban pl. a mattig csinál ilyeneket. A szóbanforgó srác felnijét belinkelem, ? épp árulja is, csak az 4x100 as asszem.
http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/mattig_8x14_9x14

Jah egyébként nem tudod lepapíroztatni a szélesített felnit, ahogy a nyomtávszélesít?t sem.
(egyébként ez hogy működik?? elvágnak két felnit és abból lesz egy?? vagy betoldanak vagy hogyan??)

majd ha hivatalos helyre megyünk akkor szépen felöltözünk ahogy anyukám tanította :)

amúgy meg köszike :)
« Last Edit: 2009 June 14, 17:27:33 pm by Zetec »

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: mk4 felni
« Reply #12 on: 2009 June 23, 08:49:40 am »
Na hogy áll a projekt? Hogy halad? Kíváncsi leszek milyen lesz. Tuti jó vad lesz, és tuti nagy szívás lesz véghez vinni a tervedet, de hajrá! Nyomtáv szélesítők plusz széles felnik plusz porig ültetés! A futómű nem fogja bírni, a kasznit meg peremezni kell az biztos, és lehet még úgy is beleér majd mindenbe! De szép lesz ...! ( Nincs bennem rossz indulat, tényleg érdekel hogy alakul. )

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: mk4 felni
« Reply #13 on: 2009 July 02, 14:10:04 pm »
hát most még sehogy se alakul... először meg kell keresni az árát... majd ahogy készülünk kerülnek fel az új képek is:) remélem minnél előbb:)

TomeeFiesta

  • Guest
Re: mk4 felni
« Reply #14 on: 2009 July 02, 19:30:58 pm »
hááát... az enyém ültetve van... hátúl 6 centi asszem elől meg 4 vagy 5.. semmi bajom nincsen vele.. de oda kell figyelni a dolgokra az FIX!

u.i.: nézd meg a topicomat... ott vannak képek is