Author Topic: féltengely csere  (Read 5441 times)

katrany

  • Guest
féltengely csere
« on: 2009 March 02, 10:13:51 am »
Hali a Szakértőknek!

Kis verdám kanyarodáskor fajin recsegő hangot hallat újabban. Gondolom ez féltengely problémákra utal. Kérdésem, hogy érdemes-e bontott csuklókkal vacakolni, vagy csak újat éri meg beépíteni? No meg persze ha valaki megosztaná féltengely-csere tapasztalatait, azt nagyon sokra értékelném. Esetleg a "csináld magad szakkörbe" is beférne a dolog, persze ha nem igényel nagy szaktudást a művelet.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

RyAn

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #1 on: 2009 March 02, 10:27:48 am »
hello
mk3 esetében tudok leírást írni a héten meg is csinálom de magát a csuklót még sose vettem le egybe cseréltem kompletten a féltengelyt mindig bontottra !
érdemesebb újra cserélni mert akkor nem félévente cseréled  :-\

katrany

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #2 on: 2009 March 02, 10:49:54 am »
Királyság!!! Az újat vajon mennyiért lehet megkapni? Előre is köszi!

RyAn

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #3 on: 2009 March 02, 11:11:15 am »
a külsö csukló asszem 10ezer/db

sztrakk9

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #4 on: 2009 March 02, 16:30:47 pm »
Én már raktam össze csuklót pár éve de vissza kell emlékeznem pontosan ,h is áll össze a kép.
Új mellett szavazok!!

b0rZ

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #5 on: 2009 March 02, 16:47:53 pm »
Sziasztok !

bocs , hogy közbe szólók, de nekem épp aktuális a téma - 1 héttel ezelőtt volt jobb ill. bal külső féltengely csukló csere - minden képen az újban gondolkodj nem éri meg holmi bontott "vacakkal" szórakozni sztem ez éppúgy oly fontos mint pl a fék abból sem vmi ajánlatos bontottat venni. szóval nekem Pascal 26.000Ft / pár volt és szerelés 30 ból kijött az egész...
ezek természetesen készletben voltak - 2 év gar. de többet is elmegy vele :)

lehet máshol olcsóbb -  ::)

zethec s

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #6 on: 2009 March 02, 21:09:01 pm »
én úgy hallotam ki lehet cserélni külön csak a csuklóban levö csapágyat.egy hozzáértő kb 10 perc alatt kicseréli!és az a lelke az egésznek!

katrany

  • Guest
féltengely csere
« Reply #7 on: 2009 March 03, 14:13:37 pm »
Hát akkor újat kap a kicsike. Bár a csapágycsere verzió is felpiszkálta a kíváncsiságomat, csak félek, hogy a rutintalanságom meg fogja bosszulni magát ezen a téren. Nincs valakinek szerelési tapasztalata ilyen mélységekben?

sztrakk9

  • Guest
Re: féltengely csere
« Reply #8 on: 2009 March 03, 18:49:40 pm »
Nem hiszem,h ha a belsejét kicseréled megoldódik a problémád,mert a külő házad ugyanaz marad,amúgy csak 1 kis kézügyesség az egész!
Nem vészes.