Author Topic: Vízhőmérséklet jeladó  (Read 3382 times)

Offline Ferenc Balázs

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Vízhőmérséklet jeladó
« on: 2015 January 02, 13:08:52 pm »
Sziasztok!

Először is, BUÉK mindenkinek!  :)
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Volt egy kis problémám az ünnepek során a kis fifikémmel (2003-as 1.3 benzines). Történt ugyanis, hogy a fent említett vízhőmérséklet jeladóm derékba tört, és cserét igényel. Mivel én nagyon 1.0 vagyok a témában, segítségeteket szeretném kérni, aki már bütykölt ilyesmit, hogy milyen módon tudom kioperálni a helyéről! Nagyon feszegetni nem akarom, és nem is merem, hátha több kárt csinálok vele, mint hasznot. Egy képet mellékelek is hozzá, hogy tisztább képet kapjatok az esetről. Előre is köszönöm a segítséget!

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Vízhőmérséklet jeladó
« Reply #1 on: 2015 January 02, 13:45:34 pm »
Sziasztok!

Először is, BUÉK mindenkinek!  :)
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Volt egy kis problémám az ünnepek során a kis fifikémmel (2003-as 1.3 benzines). Történt ugyanis, hogy a fent említett vízhőmérséklet jeladóm derékba tört, és cserét igényel. Mivel én nagyon 1.0 vagyok a témában, segítségeteket szeretném kérni, aki már bütykölt ilyesmit, hogy milyen módon tudom kioperálni a helyéről! Nagyon feszegetni nem akarom, és nem is merem, hátha több kárt csinálok vele, mint hasznot. Egy képet mellékelek is hozzá, hogy tisztább képet kapjatok az esetről. Előre is köszönöm a segítséget!

BÚÉK!

Szia

Két emberes a meló arra készülj. (lehet egyedül is :) )
Két csavarhúzóval egymással szembe a réz felületen, megtámasztva a termosztátház felső peremén.
Lehetőleg ott ahol tömör, nehogy ott is törjön. Bár ha kivetted a rögzítőt, amit a képen nem látok, könnyen kijön, mert csak egy gumi "O" gyűrű fogja. Nyugodtan húzd felfelé. Ha kijött a lyukon  folyik a hűtővíz, akkor kell a segítség aki ronggyal lefogja. Bedugod az újat, és visszatolod a rögzítőt. A víznyomáskor az tartja benn. A hiányzó folyadékot a tágulási tartályba visszatöltöd.
Korábbi fórumon találsz részletesebb leírást.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline sanyi1202

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Vízhőmérséklet jeladó
« Reply #2 on: 2015 January 06, 12:33:36 pm »
Én levennem a termosztathazat, 6 db csavar fogja. Plussz lehuzod róla a vizcsoveket, futescsot mindent. És Akk könnyebben lövészet belőle, belülről kitudod tolni akár egy csavarhuzo segítségével. Ja viszont ha így teszel ne felejts el elengedni a hűtőviz/fagyallodbol

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Vízhőmérséklet jeladó
« Reply #3 on: 2015 January 06, 20:46:32 pm »
Én levennem a termosztathazat, 6 db csavar fogja. Plussz lehuzod róla a vizcsoveket, futescsot mindent. És Akk könnyebben lövészet belőle, belülről kitudod tolni akár egy csavarhuzo segítségével. Ja viszont ha így teszel ne felejts el elengedni a hűtőviz/fagyallodbol

Üdv.

Nem kell levenni. Hacsak nem zár el a termosztátod valami miatt.  A gumi "O" gyűrű fogja, könnyen kijön.
Ha nem lenne ott a seeger kiesne. Nekem az új szinte lifegett benne, azt vártam szivárog majd.
 
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:Vízhőmérséklet jeladó
« Reply #4 on: 2015 March 30, 20:48:08 pm »
Üdv.

Nem kell levenni. Hacsak nem zár el a termosztátod valami miatt.  A gumi "O" gyűrű fogja, könnyen kijön.
Ha nem lenne ott a seeger kiesne. Nekem az új szinte lifegett benne, azt vártam szivárog majd.
 

Nekem szivárgott is. Teflonszalaggal tömítettem, mert valószínűleg a gumigyűrű elöregedett, de mivel minden más ép, s működik, nem cseréltem. Remélem beválik.