Author Topic: xenon  (Read 3707 times)

Offline kiskovacs

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
xenon
« on: 2013 December 03, 19:43:13 pm »
Helo.
Még új vagyok itt és azt szueretném kérdezni hogy van nekem egy 2008 as 1.4 fresh plus-os fiestám és szeretnék bele xenon.Nos az lenne a kérdésem hogy milyen színhőmérsékletűt tegyek bele(kelvin) és hogy lehet az autóba automata fényszóró magasság állitó motort szerelni? mert ugye nekem még a kézi állítású van benne :)
válaszaitokat és segitségeiteket előre köszönöm
üdv:kiskovacs

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:xenon
« Reply #1 on: 2013 December 03, 19:51:16 pm »
ne tegyél bele semmilyen xenont.
1. maga a lámpa sem felel meg a xenon izzóhoz
2. autómata magasság állító az azért nem egy egyszerü kis kütyü, hanem egy elég komoly cucc.
3. magasnyomású fényszóró mosó is kellene.
4. ha ezt mindet be is tudnád szerezni ami kizárt akkor még ott van az hogy fiesta xenonnal nem jött ki, tehát büntethető.
nekem is volt bent a kocsiban, nem gagyi szett(6 éve volt 60e)
és elszíneződött tőle a foncsor. szerencsére orvosolható volt.
« Last Edit: 2013 December 03, 19:54:27 pm by Pocok »

Offline kiskovacs

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:xenon
« Reply #2 on: 2013 December 03, 21:15:08 pm »
Értem köszönöm a választ.Megmondom őszintén hogy elgondolkodtam a dolgokon amiket felsoroltál nekem és elbizonytalanodtam a xenon-nal kapcsolatban.Azt tudom hogy a rendőrök nem nagyon dijjazzák ezt a dolgot.De viszont ha Angel Eyes lámpákba tennék xenon-t ugyan úgy meggyilkolná a foncsorokat? Neked milyen xenonod volt hány kelvines?szóltak érte a rendőrök?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:xenon
« Reply #3 on: 2013 December 03, 22:19:32 pm »
Szia
Angel eye lámpánál ugyan ez a helyzet,hogy kellenének a kiegészítők, amik nem léteznek.
maga a lámpa ugyan úgy nem alkalmas xenon befogadására hivatalosan.
Nekem egy Duraxen nevű szettem volt, sajnos már nem forgalmazzák. 6000k(ez nem bucsus kéken világított mint olcsó társai)
nekem 2 évig volt a kocsiban. aztán tönkrement az egyik izzó. gariban cserélték, de akkor már valami gagyit akartak adni helyette, mert nem volt nekik már eredeti raktáron.végül kaptam egy másik valami nóném szettet, amit már be sem szereltem,csak eladtam. szólni nem szóltak akkor amikor használtam, de utána kezdődött a piszkálódási mizéria.
aki megvette tőlem, neki szóltak hogy jobb lenne kiszedni. :)
vegyél bele egy normális izzót. én osram cool blue t használok. szép színe van és látni is lehet vele. ja és nem piszkál érte senki.

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:xenon
« Reply #4 on: 2013 December 03, 23:13:08 pm »
HÁ HÁ Lacus.  ;D ;D

Én rád cáfolnék ha akarsz valamit meg lehet oldani persze kinek mi, az érveid amúgy teljesen helyt állóak, és igazak, de azért én dacoltam ezzel.
Na cóval én sehol nem olvastam de lehet csak én, hogy magasnyomású mosó kéne, hogy legyen. Én megoldottam ablakmosó spricnivel szépen színre fújva és bekötve működik rendőr nem baszogathat. Akkor a másik ugye onnan tudja a rend őre legkönnyebben megállapítani hogy gyári vagy nem hogy benéz a kapcsólóra és van rajta állító vagy nem. ford focus 2 kapcsólója egy az egyben egyezik a fiestával csak xenonos kell belőle, így már ott sincs állítás tehát mosód van autómata állító csaló van benne lengőkart meg már csak nem nézni. nekem 4 éve van xenonom és hibátlan a lámpa.
De amit én csináltam utólag lehet venni Bi-xenon angel eyes projektor szettet így még projektorod is van.
A rendőr meg úgy sem tudja hogy volt e gyárilag vagy nem. Persze ez az egész nem két fillér. Csak egy megoldás.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:xenon
« Reply #5 on: 2013 December 03, 23:21:40 pm »
:)
persze mindent meg lehet oldani. az már más kérdés hogy ez mennyire legális.

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:xenon
« Reply #6 on: 2013 December 04, 17:48:06 pm »
nem is vitattam :-)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:xenon
« Reply #7 on: 2013 December 04, 19:37:52 pm »
akkor jön a B válasz is
ha veszel xenont max 6000k ig nézelődj.
ha a rend őreit szeretnéd elkerülni nézz alacsony kelvinszámút.
lámpa mosót szerelj fel.
és állítsd be a lámpádat,hogy ne vakítson.
illetve létezik egy ilyen cucc
http://www.dt-xenon.hu/automatikus_lampaszintezo_771
erre rá kell kérdezni.
« Last Edit: 2013 December 04, 19:39:56 pm by Pocok »

Offline kiskovacs

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:xenon
« Reply #8 on: 2013 December 04, 22:32:52 pm »
Nagyon szépen köszönöm a segitségeiteket. Utána járok a dolgoknak és meglátjuk mi lesz ;D ;D ;D

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:xenon
« Reply #9 on: 2013 December 04, 22:42:35 pm »
Lacus ez tök jó ezt elöbb is mutizhatad volna