Author Topic: Lábtérvilágítás egyszerűen  (Read 4064 times)

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Lábtérvilágítás egyszerűen
« on: 2014 November 01, 14:13:35 pm »
Sziasztok!

Lehet, hogy amit most leírok sokaknak már nem újdonság...

Egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy kellene lábtérvilágítás.
A net-et böngészve találtam valamit ami felkeltette az érdeklődésemet. Nevezetesen arról volt szó, hogy azokban az autókban, amiben gyári extraként rendelhető lábtérvilágítás, nagy valószínűséggel előre be van szerelve minden, kvázi csak az izzót kell betenni.
Ma délután benéztem a műszerfal alá és tényleg ott van minden! Be van vezetékelve, rajta a foglalat!  ;D
A vezetőoldalon tényleg csak az izzót kellett betenni, az utasoldalon a kesztyűtartó mögött ott a foglalat a kábelkötegben és a nyílás is megvan amibe a foglalatot be kell illeszteni.
Egyelőre tettem bele 1-1 normál izzót (üvegfejű 5W), mert most csak ez volt itthon. Később majd kicserélem színezettre esetleg kipróbálom, hogy LED-del működik-e. Bár ez utóbbiban nem nagyon hiszek, mert gyújtásra fokozatosan elhalványodik, azt meg az egyszerű LED nem produkálná...


2014/11/04

Kicsréltem az ízzót.
Kipróbáltam kék színű normál izzóval és kék LED-del is.
A normál izzó halványkéken derengő fényt ad, csak sötétben érzékelhető.
A LED már sokkal "kékebb" fényű, nappal is látható a kékes megvilágítás. A fénye nem annyira szórt mint a normál izzóé, eléggé pontszerű.  A T10-es foglalatban kicsit trükközni kellett, mert elég vékony a fejelése és voltak érintkezési problémák, de az érintkezők széthajtásával sikerült megoldani. Most már csak azon izgulok, ki fog-e rázódni a foglalatból...
Ami viszont meglepett, hogy az elhalványodó kikapcsolás ezzel is működik!


2015/04/27
Az érdeklődésre való tekintettel, teszek ide pár képet. Ugyan nem én készítettem, és nem is biztos, hogy Fiesta, de abban is ugyanígy néz ki.

A kormányoldali foglalat. Gyárilag a helyén!



Az utasoldali gyárilag hasonlóan néz ki. Ott a lyuk és a kötegből kibontott foglalat. A kesztíűtartó kibillentése után könnyen megtalálható.


Először ilyen LED-et tettem bele, de nem vált be, mert túl pontszerű volt a fénye.


Később ilyenre cserélrem. Ez már jó, kellően szórt fényt ad, egyenletesen bevilágítja a lábteret.



+1
A kesztyűtartóba ez vált be:



Mivel úgy látom, hogy a poszt képei már nem érhetők el, az alábbi link arra a cikkre mutat, ahonnan az ötlete merítettem.
Köszönet érte a Focus-os bncsk-nak, Flex-nek és Andrewboy-nak!
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=146
« Last Edit: 2018 February 08, 18:40:58 pm by csaba.deak »