Author Topic: I-phone csatlakozó  (Read 4372 times)

Offline fifi10

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
I-phone csatlakozó
« on: 2013 October 29, 11:36:12 am »
Sziasztok! Valakit tudna segíteni nekem 2 kérdésben? Az egyik az, hogy miért nem működik a kézifék alatt lévő gyári  I-phone(3,5 -s jack) csatlakozóm? Nem reagál a rádió rá semmit. illetve ha csatlakoztatok lejátszót akkor sem tudom az AUX gombbal átváltani a rádiót!......van valami külön speciális csatlakozó kábel? és nem jó a sima 3,5-s jack ? A kézikönyv annyit írt, hogy nem mindent támogat az autó gyártója, de akkor egyáltalán nem is működik a csatlakozó? Valahogy nem lehetne orvosolni, hogy egy sima nokia telefont rádugjak és működjön a lejátszás, nah meg, hogy át tudjam a rádiót váltani AUX-ra!?

Illetve a második kérdésem az lenne, hogy ha ráadom a gyújtást valami kis motor neki áll dolgozni a műszerfalban....nem tudom mi lehet az, de folyamatosan berreg. Majd ha elindulok az autóval utána sem áll meg, olyan mintha valami nem kapcsolna ki. A motor leállítása után elhallgat, majd kis idő elteltével ismét az a motorhang és valami műanyag lemezek lezáródása ( vagy hasonló hang) és kikapcsol, megszűnik a hang..... Olyan, mintha valami szellőzőket lezárna és megáll. De előtte miért megy menet közben az a búgó, kis motorhang??? Lehet, hoyg valamilyen automata kapcsoló nem kapcsolja ki?

Véleményeket és a segítséget nagyon megköszönném!
Egyébként ez egy 2010.01.-havi Fiesta 1.4 (JA8)

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #1 on: 2013 November 01, 19:17:02 pm »
Hali! Igen kell egy speckó kábel, sajnos. Egy Y alakú, amelyiknek egyik végénél ipod/iphone csatlakozó van a másik vége pedig USB és jack dugó, be kell kötni mind a 2 helyre és már szól is a zene, az okánál pedig odáig jutottam, hogy azért mert a fedélzeti gépet a microsoft programozza azok meg utálják az applet, én az Aqua-nál vettem kábelt.

Offline fifi10

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #2 on: 2013 November 01, 19:55:17 pm »
köszönöm a tanácsot. köszi. És ha ezt a kábelt megveszem, akkor elméletileg működik mint sima csatlakozó, értem ezt úy, h. akkor a nokiát is lehet lejátszóként használni vajon?

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #3 on: 2013 November 03, 12:09:14 pm »
Őőő nekem Nokiával simán ment 3,5-es jack-kel, csak az ipodhoz kellett, mert ott rádugtam usb-n felismerte, elindul a lejátszás az ipodon, de a hangszóróból semmi, aztán találtam meg, hogy kell neki ez a kábel, azóta simán lejátsza, de más telefonokról nem tudok, hogy gond lenne velük. De neked konkrétan hogyan nem sikerül átváltani auxra?

Offline fifi10

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #4 on: 2013 November 05, 09:44:49 am »
úgy, hogy egyáltalán nem reagál az AUX gombra. hiába nyomkodom alapesetben, h. nem csatlakozok a telefonnal rá vagy úgy, hogy már rácsatlakoztam.Mi lehet vele? Próbáltam kipattintani a helyéről a csatlakozót, a kábelek rajta vannak, úgy hogy
 tanácstalan vagyok.

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #5 on: 2013 November 05, 19:37:42 pm »
Hát alapesetben át kéne váltania neked (még, ha nincs is bedugva semmi), és mennie kéne a 3,5-en még az Y kábel nélkül is sima 3,5 jack apa-apa kábellel (amit írtam Y kábel az arra jó, hogy USB-n a hangvezérléssel tudj vele szórakozni, és tölthesd az apple terméked menet közben, miközben zenét hallgatsz róla) Érdekes, hogy nem csinálja, próbáltad a menün keresztül átléptetni, esetleg? Ha úgy se reagál, akkor itt a régebbi modellek között találsz embert, aki Fordos szervízzel van kapcsolatban, és tud neked segíteni, mert szerintem letilt valamit.

De a kis motoros hang az nekem is van, sztem nem kell érte aggódni, csak valamit állítgat (én a szellőzőrendszerre gondolok, mert az elektromosan állítja, hogy hova meg honnan kéred a luftot) az én szerelőm magyarázata: "ha nincs baj, akkor ne legyél tipik ügyfél, ne hallgatózzál csak vezessél!"

Offline fifi10

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #6 on: 2013 November 12, 16:55:01 pm »
köszi a segítséget. igazából a hang nem zavar, csak kezdtem aggódni. De akkor inkább vezetek nem hallgatózok....:D

Esetleg be tudnád linkelni nekem, ki az aki szervizes és tudna segíteni, mert nem találom ebben az "óriási"fórumban? köszönöm mégegyszer a segítséget

Offline trefasnyul

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #7 on: 2013 November 12, 20:33:45 pm »
Próbáld a facebookon ugyanezt a klubot, ott biztosan gyorsabban kapsz választ!

Offline fifi10

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:I-phone csatlakozó
« Reply #8 on: 2013 December 29, 21:46:38 pm »
a probléma még továbbra is fenn áll. Nem jutok dűlőre. Valaki esetleg nem tudna ajánlani valamit azzal a berregő hanggal mit csináljak, ....engem idegesít. Illetve a jack csatlakozóval kapcsolatban sem jutotta m1ről a 2 re.