Author Topic: Búgó hang előlről  (Read 17212 times)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Búgó hang előlről
« on: 2011 September 05, 11:18:43 am »
Sziasztok!

Nem hiszem, hogy elkerülhető a szerviz de azért megkérdezlek benneteket, hátha nem rántanak át annyira.
Egy hónapja lettek kicserélve az első tárcsafék betétek. 65.000km után. Nem tudom hogy van-e összefüggés, de egy hete 50km/h fölött búgó hang jön előlről. Kicsit olyan, mint a távolsági buszok difi hangja. 70-80-nál is marad a hang. 50 alatt semmi. Aggódok és azt akarom, hogy elmúljon!
Mi lehet a gáz?

Köszönöm!

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Búgó hang előlről
« Reply #1 on: 2011 September 05, 11:32:35 am »
Kerékcsapágy.
D.V.Zs.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Búgó hang előlről
« Reply #2 on: 2011 September 05, 11:46:02 am »
Valószínű. Bár 65000 km után elég zorall :\
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Búgó hang előlről
« Reply #3 on: 2011 September 05, 11:48:28 am »
Nekem lényegesen kevesebbnél is előfordult sajnos...
D.V.Zs.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Búgó hang előlről
« Reply #4 on: 2011 September 05, 11:59:45 am »
Gumi ugyanaz mint volt? Ha nem váltottál, esetleg nézesd meg, nem-e szálszakadt, vagy nem kopott-e farkasfogasan, akkor szokott búgni és ugyanolyan hangot ad mint a csapágy..
Ha a gumi jó, akkor csapágy. Majd számolj be, mi volt a gond...
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Smici

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +1/-0
Re:Búgó hang előlről
« Reply #5 on: 2011 September 05, 16:00:19 pm »
Kerékcsapágy simán lehet vagy csak elromlott a rádiód, hogy hallod :)
A gĂĄzt a bolond is tudja nyomni! Maradj az okosak kĂśzĂśtt!

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Búgó hang előlről
« Reply #6 on: 2011 September 06, 07:05:34 am »
Sziasztok!

Nem hiszem, hogy elkerülhető a szerviz de azért megkérdezlek benneteket, hátha nem rántanak át annyira.
Egy hónapja lettek kicserélve az első tárcsafék betétek. 65.000km után. Nem tudom hogy van-e összefüggés, de egy hete 50km/h fölött búgó hang jön előlről. Kicsit olyan, mint a távolsági buszok difi hangja. 70-80-nál is marad a hang. 50 alatt semmi. Aggódok és azt akarom, hogy elmúljon!
Mi lehet a gáz?

Köszönöm!
Lehet féltengely vezető csapágy is! Vigyázz mert vannak szervizek ahol ha a jobb oldali kerékcsapágyat kell cserélni a féltengely vezetőt is cserélni akarják mert nem tudják melyik a sz*r! Úgy meg már elég húzós a dolog!
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

gogi

  • Guest
Re:Búgó hang előlről
« Reply #7 on: 2011 September 30, 09:51:24 am »
Szálszakadás én ugy tapasztaltam hogy elég nagy rázással is jár bizonyos sebeség felett. De még gyanakodhatunk a vizpumpára is az is sebesség függő és össze lehet keverni a zugó kerékcsapágyal .

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:Búgó hang előlről
« Reply #8 on: 2011 November 22, 10:00:10 am »
Sziasztok!

Elnézést, hogy elhanyagoltam a témát, de elég lassan haladtak a dolgok. Mára (tegnapra) minden megoldódott.

A szálszakadás jó ötlet volt, de nem az volt. Tavaly lettek cserélve az első gumik, szomorú lettem volna ha valamelyiknek baja lett volna, ezért úgy döntöttem nincs is. :) A szokásos vizsgálatokat elvégeztem és semmi gyanús nem volt. A legbiztosabban úgy tudtam kizárni, hogy úgyis érett már a hátsó gumik cseréje. Ezért az első kerekek hátra kerültek, a hátsók előre az új gumikkal. A búgás továbbra is fennállt, de "sajnos" csak alkalmanként hallatszott. Megpróbáltam a kerékcsapágyakat egyenetlenül terhelni, hátha erősebb/gyengébb lesz a hang, de marhára nem volt változás. Egy ismerős szerelő megnézte és a próbakör után is csak azt tudta javasolni, hogy várjunk, amíg egyértelműbb  és hangosabb lesz. Tényleg alig volt búgás. Addig menjek vele nyugodtan.
- Jó. - mondtam erre vidáman - legalább nem kell mélyen a zsebembe nyúlnom még egy ideig. De azért bosszantott a dolog, hogy úgy viselkedik az autó a szerelőnél, mint én a fogorvosnál: akkor hirtelen már nem is fáj.
Teltek-múltak a hetek, a nyári ősz után hajnalonként bele-bele fagyott a szélvédőmosó folyadék a fúvókákba
és bizony nem lett erősebb a zaj. De a városi erőtlen lötyögés nem tart örökké, vidékre kellett menni. A Budapestet elkerülő M0-ás nevű parkolóban valami elromolhatott, mert autóútnak megfelelő tempóban lehetett haladni. Na, elő is jött a várva várt zaj, de nem búgott, hanem zizegett, zúzott. Fémes magas hangú súrlódásra emlékeztetett. A menetzajt felerősítő pályaelválasztó fal még erősebbé tette. Be is tojtam rendesen, de baj nélkül célba értünk. Megállásnál az első dolgom volt, hogy megtapogattam a kereket, hogy van- e hőmérséklet különbség, de semmi.
Tegnap egy másik (Fordhoz jobban értő) szerelő ment vele egy kört és semmi. De amikor felemelte az autót és megpiszkálta a féltengely csapágyat (jobb első kerék), akkor nyilvánvalóvá vált, hogy az a ludas. Még aznap kicserélte és azóta minden tökéletes. Érdekesség, hogy olyan zaj is megszűnt (nagyon halk fémes csörgés), amit már egy éve hallgattam!
Munkadíjjal együtt 27.500.-ba került.

Köszönöm az eddigi segítségeket és ötletek!

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Búgó hang előlről
« Reply #9 on: 2011 November 22, 10:36:19 am »
Na, örülünk hogy megoldódott, és köszi hogy megosztottad! :)
ildipontbretus kukac gmail pont com