Author Topic: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)  (Read 19479 times)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #15 on: 2009 September 30, 15:31:53 pm »
lacikaf, számoljál majd be okulásunkra, hogy mik a fejlemények...
D.V.Zs.

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #16 on: 2009 September 30, 21:01:51 pm »
jah és még ezt elfelejtettem leirni:
nem tudom mi történt a kocsival tegnap ota nem érzik benne aza büdös ma sem érzett és meg semmi ugyan olyan mint volt:D

nos,ma bennt voltam szervizbe és mondtam mi a probléma bevitték a kocsit át is nézték és ha hiszitek ha nem semmi baja :notworthy: azt mondta csavo h átnézték tetőtől talpig és sehol semmi baja lehet vele menni nyugodtan ;D azt mondta a csavoka h azért volt büdös mert nyaron hasznaltam a klimát és vhol vmi kosz leragadt vagy vmi ilyesmit beszélt és azt forgatta fel.azért volt büsdös és megnyugtatott h lehet vele menni:dakk csak nincs semmi naon remélem de esküszöm naon kimélőre fogom a fiut! ;)

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #17 on: 2009 October 01, 20:24:43 pm »
Nem kell kímélőre fogni, de amíg a motor nem melegszik be rendesen (olaj is nem csak hűtővíz) én nem forgatnám nagyon a helyedben.. (max 3000-ig) Ha már meleg lehet neki kenni nem fog szétesni..  :-X
Ha ez betartod, és mégis hengerfejes lessz, az nem a Te hibád. Ha viszont hidegen hajtod ne csodálkozz ha nem bír sokat a moci..  ::)

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #18 on: 2009 October 01, 20:55:43 pm »
ez igaz volt mikor hidegen is kapott de ez már megszünik!mostmar nem fogom bantani  max téleg lehet 1-2 szer ha felmelekszik rendesen!kimélőre fogom a fiut csak lightos közledkedés! ;) köszi még1szer mindekinek a hozzászolásokat!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #19 on: 2009 October 02, 16:32:53 pm »
És mi lett azzal, hogy napi 5 mm-t csökkent a vízszint?

Ez nehezen fér bele a "semmi baja" kategóriába.  :o
Mk6 1.3 benzin

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #20 on: 2009 October 03, 13:24:36 pm »
esküszöm nem tom már nem folyik! :) (csak el ne kiabáljam)

sepi

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #21 on: 2009 October 10, 19:50:29 pm »
Lacikaf! Lehet hogy neked is bejött ami nekem. Kb egy hónapig kerestem hol folyik a hűtőfolyadék, mire megtaláltam a kikopott vízcsövet. Lámpával világíts be az akksi mellett lefelé a motor mellé. Ha a váltó bordái között lucskos, nedves, akkor oda csöpög a felette lévő eldugott vízcsőről, de nagyon fifikás, mert álló motonál a felső gumicső ráfekszik a likra, nem folyik. Ha elindulsz, a rázkódástól folyik. Valahol olvastam hogy ez tipushiba. Szerintem gariba kicserélik. Üdv

Bons26

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #22 on: 2009 October 25, 14:07:52 pm »
Szia!

Széria hiba a benzines Fiestáknál mk6-mk7 tipusoknál a termosztát ház tömités megy szét ha dizel akkor a motor hátsó felén lévő műanyag csővek kidörzsölik magukat!Célszerü szerelőhöz vinni

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #23 on: 2009 October 25, 20:42:09 pm »
és ez tuti h termosztrát ház tömités??? vagy ha nem viszem szerelőhöz akk mi lesz?? kössz már a hozzá szólást!

sepi

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #24 on: 2009 November 05, 19:37:29 pm »
T lacikaf! Szerintem a hiba végére kell járni, ami elromlott az magától aligha fog maggyógyulni. Ha van türelmed várhatsz amíg nagyobb lesz a hiba, amit a fogyó hűtővízről tapasztalhatsz meg. Minél gyakrabban ellenőrizd! Ne vízzel pótold, mindenképpen hűtőfolyadék kell bele piros színű, főleg mostantól, tekintettel a hidegre.

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #25 on: 2009 November 05, 22:55:03 pm »
helo. énis erősen gondolkodom h mit kellene csinalni vele de az az igazság esküszöm nektek miota utantöltöttem a hűtőfolyadékot azota egy csepp sem tűnik el belőle a maxi jelzésnél megallt és téleg nem érzik semmi az utastérben sem.járkálok is vele meg minden  semmi nem érzik rajta olyan mint régen volt.de hogy ez mitől van ezt nem tudom:D rem nem lesz semmi baja további minden jot mindenkinek:d

grimmcsalad

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #26 on: 2009 November 06, 20:18:32 pm »
MK3-ban sincs.
3 éve az én kocsimban is fagyállószag volt.
A radiátorra csatlakozó cső bilincse volt kicsit laza és finoman szivárgott a fagyálló ami meleglevegő befúváskor erőteljesen érződött.