Author Topic: Pótkerék  (Read 8944 times)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Pótkerék
« Reply #15 on: 2009 November 27, 08:46:27 am »
Ez nem csak a cascóra igaz?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Pótkerék
« Reply #16 on: 2009 November 27, 09:18:53 am »
Ha egy gépkocsi balesete az elhanyagoltság miatt vagy egyértelműen a nem megfelelő gumi miatt következett be, akkor ez jogalapot teremthet a részleges kártérítésre vagy a kár elutasítására. És nem csak a casco esetében. Ha bizonyíthatóan a gumik rossz állapota okozta a balesetet akár arányosíthat a biztosító, sőt akár a kár összegét követheti az ügyfelén.
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pótkerék
« Reply #17 on: 2009 November 27, 14:15:08 pm »
a helyzet az srácok, ha télen nyári gumival balesetet okozol, akkor a rendőrt kihívod és kiszúrja, akkor több mint valószínű h téged fog kihozni vétkesnek, vagy azt mondja 50-50. a biztosító a nyári gumi miatt szereti megtagadni a kártérítést, mert nem megfelelő volt a jármű a közúti közlekedésre. Továbbá még a baleset okozásáért akár a rendőr meg is büntethet, és még lehetne sorolni.


/hozzáteszem ez a legrosszabb és legpesszimistább helyzet... jelenleg sajna nekem sincs téli kerekem a kocsimon és még eddig sosem volt, és problémám sem volt szerencsére a rend éber őreivel, de érdemes a legrosszabb eshetőséggel tisztában lenni, és ahhoz mérten eldönteni hogy ki hogyan teszi amit tesz./

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Pótkerék
« Reply #18 on: 2009 November 30, 13:20:45 pm »
Nekem va
Sziasztok!
Én is ezen gondolkodtam: mit is kezdhetek a pótkerék gumiabroncsával! Szinte még új.  Megkérdeztem a keresked?t, kit?l a téli gumikat szereztem be: tud ilyet keríteni? ? azt mondta, kifutó típus, még Németországból be tud hozatni. Ára kb. 15000 ft.
Én a következ?t teszem vele: lefényképezem és meghirdetem. Ha valakinek van párja és kell neki, postázom (csak az abroncsot). Árban 6-7000 ft szerintem reális lehet.
Most rendeltem nyári Fulda Eco control-t. Kicsit olcsóbb, mint szezonban. A régi kocsimnál a télib?l hordtam pótkereket nyáron, majd télen fordítva.
Ha valakit érdekel a pótkerék, figyeljen, valószín?leg a hét végén felteszem a hirdetést!
 :wave:
Nekem is van egy 175/65 R14-es Bridgestone 391-esem. Soha nem érte a talajt, de 2002-es, azaz 7 éves. Viszont végig egy alagsori tárolóban volt, tehát nem kapott 35 fokos meleget vagy napsugárzást. Szerintem kb fele olyan tempóban öregedhetett, mint egy felszerelt gumi. Ha valakinek az elsők már jól megkoptak, a meglevő póttal jól párosítható. :)

Ha valakit érdekel, írjon.  :)
Mk6 1.3 benzin