Author Topic: Ajtónyitó gomb  (Read 3997 times)

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Ajtónyitó gomb
« on: 2015 January 03, 17:53:45 pm »
Sziasztok!

MK7-es, 2008-as Fiesta Fresh Plus-om van, s mostanában az a jelenség jött elő, hogy néha, főleg döcögős úton kigyullad a műszarfalon az a lámpa, amelyik az ajtók nyitott állapotára figyelmeztet. Ekkor menet közben kinyitom a bal első ajtót, majd újra bezárom, s elalszik a lámpa.

Másik gyakori jelenség, hogy tutira bezárt ajtók mellett, a távirányítóval történő bezárásra a központi zár lezár, de rögtön nyit is, mintha valamelyik ajtó nyitva lenne. Ekkor szintén a bal első ajtó ismételt nyitása-zárása megoldja a problémát. Másik ajtókkal is kipróbáltam, de csak a bal elsővel oldódik meg a probléma.

Arra gondolok, hogy az ajtónyitást érzékelő kapcsolót kellene megkenni, de nem tudom, hogy pontosan hol van, mert szabad szemmel nem látható. Tudtok segíteni a fenti probléma megoldásában?

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitó gomb
« Reply #1 on: 2015 January 03, 18:11:47 pm »
Időközben olvastam egy másik topic-ot is, amiben egy másik hibajelenségről volt szó, ami nálam is fellelhető, s összefüggésben lehet az én problémámmal is:

"Sziasztok! Szinte majdnem minden nap 1x, 2x eljátsza, hogy álló helyzetben vagy menet közben csak úgy nyit vagy zár egyet a központi zár! Mi lehet a probléma tudja valaki?"

Erre ez volt a válasz:

"A bal első ajtó zárszerkezetében a mikro kapcsoló kezd tönkremenni, cseréltesd/cseréld ki.
Ugyanez volt nekem is tavaly novemberben, mióta cserélték ezt a cuccot, azóta hibátlan.
"

Jól gondolom, hogy nálam is ezzel lehet a probléma? És mi igaz abból, hogy ez a mikrokapcsoló önállóan nem cserélhető?

Ezek után továbbra is az a kérdésem, hogy hol találom az ajtóban a kapcsolót és konkrétan hogyan férek hozzá?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitó gomb
« Reply #2 on: 2015 January 03, 18:13:09 pm »
Sziasztok!

MK7-es, 2008-as Fiesta Fresh Plus-om van, s mostanában az a jelenség jött elő, hogy néha, főleg döcögős úton kigyullad a műszarfalon az a lámpa, amelyik az ajtók nyitott állapotára figyelmeztet. Ekkor menet közben kinyitom a bal első ajtót, majd újra bezárom, s elalszik a lámpa.

Másik gyakori jelenség, hogy tutira bezárt ajtók mellett, a távirányítóval történő bezárásra a központi zár lezár, de rögtön nyit is, mintha valamelyik ajtó nyitva lenne. Ekkor szintén a bal első ajtó ismételt nyitása-zárása megoldja a problémát. Másik ajtókkal is kipróbáltam, de csak a bal elsővel oldódik meg a probléma.

Arra gondolok, hogy az ajtónyitást érzékelő kapcsolót kellene megkenni, de nem tudom, hogy pontosan hol van, mert szabad szemmel nem látható. Tudtok segíteni a fenti probléma megoldásában?
Kontakt spray, s ha az sem segít, akkor csere. Szerintem le kell szedni hozzá az ajtó kárpitot, mert az ajtóban van a kapcsoló.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitó gomb
« Reply #3 on: 2015 January 03, 19:48:12 pm »
Igen, én is erre gondoltam, csak nem tudom pontosan, hogy hol találom a kapcsolót, illetve, hogy hogy férek hozzá. Valahol azt olvastam, hogy a kapcsoló nem cserélhető, egyben kell cserélni a zárszerkezettel, ami kb. 40-45 rugó :(

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitó gomb
« Reply #4 on: 2015 January 03, 21:35:31 pm »
Igen, én is erre gondoltam, csak nem tudom pontosan, hogy hol találom a kapcsolót, illetve, hogy hogy férek hozzá. Valahol azt olvastam, hogy a kapcsoló nem cserélhető, egyben kell cserélni a zárszerkezettel, ami kb. 40-45 rugó :(
Le kell szedni az ajtókárpitot, ha van alatta szigetelést, akkor óvatosan azt is, hogy lásd hol van.
Én sem szedtem még le a mienkén. Majd jobb időben, mert az ablakok kicsit nyögvenyelősen mennek le, s föl.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitó gomb
« Reply #5 on: 2015 January 04, 08:51:01 am »
És ha leszedtem, akkor hol találom a kapcsolót? A zárszerkezet környékén?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitó gomb
« Reply #6 on: 2015 January 04, 11:35:34 am »
És ha leszedtem, akkor hol találom a kapcsolót? A zárszerkezet környékén?
Logikusan én ott keresném, valószínűleg a zárban van. Lehet, hogy elég a táp csatlakozót lehúzni róla, kipucolni ha szükséges és kontakt spray-vel alaposan befújni, majd összerakni.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4