Author Topic: Alvázszám-forgalmi-törzskönyv  (Read 10152 times)

Offline csp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« on: 2014 August 20, 16:57:15 pm »
Sziasztok!

2006-os, 1.3-as fiestam van. Áprilisban vettem az autót. Végigjártam az átírás minden lépését. Eredetvizsgára mentem, ahol gond nélkül átment. majd okmányiroda és szépen a nevemre került.Törzskönyvet megkaptam. Forgalmit az okmányiroda kiállította. Eddig minden szép és jó :)


1 hét múlva lejár a forgalmim. Elvittem vizsgára, ahol kiderült, hogy az alvázszámom nem egyezik a forgalmiban lévő számmal :o ! Van benne két karakter eltérés.  4. és 5. karakter nem stimmel az összes többi jó.  A jobb első ülésnél a matricán és a szélvédő alatt található alvázszám megegyezik és ez került be a forgalmimba és a törzskönyvembe is, viszont a motorháztetőt felnyitva, baloldalon nem ugyan ezek a számok vannak. WF0HXX..... van a forgalmimban és WF0HEH van a motortérnél. Ezért persze nem ment át a műszakin..

Eredetvizsgán ennek nem kellett volna kiderülnie? KEKKH-tól kaptam eredetiségét igazoló doksit, hogy az autó megfelel a valóságnak és nincs körözés alatt. Előkerestem az adás-vételi szerződést és azon is ugyan azok a számok vannak amik a szélvédő alatt. Egyedül a beütött számok nem stimmelnek.

Találtam egy Ford-os oldalt, ahova ha beírom a forgalmiban szereplő számokat meg is találja az autót. Gyártási év, hónap, nap, minden megfelelő.. Ha beírom a beütött számot nem talál semmit :)

Mit tudok ezzel kezdeni? Beszéljek a KEKKH-val vagy az eredetvizsgát végző céggel, hogy akkor hogyan is történt ez a vizsgálat, ha nem is megfelelőek a számok? Esetleg lehet, hogy gyárilag rossz az a szám? Vagy lehet, hogy "csak" átba...k? Találkoztatok már ilyennel?

Köszi a válaszokat előre is.

Üdv:

Peti
« Last Edit: 2014 August 20, 18:12:33 pm by csp »

RyAn

  • Guest
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #1 on: 2014 August 20, 18:38:27 pm »
én elsősorban beszélnék az eredetiség vizsgással.
amúgy adásvételi alkalmával kötelező az alvázszám és motorszám vizsgálata,egyeztetése.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #2 on: 2014 August 21, 17:54:37 pm »
WF0HXX..... van a forgalmimban és WF0HEH van a motortérnél. Ezért persze nem ment át a műszakin..

Mit tudok ezzel kezdeni? Beszéljek a KEKKH-val vagy az eredetvizsgát végző céggel, hogy akkor hogyan is történt ez a vizsgálat, ha nem is megfelelőek a számok? Esetleg lehet, hogy gyárilag rossz az a szám? Vagy lehet, hogy "csak" átba...k? Üdv:

Szerintem csak rossz beütőszerszámot vett Hans a kezébe.  >:(
Nekem is WF0HXX az alvázszám mindenütt (2002 1.3-as).
Ez nagy pech, mert biztos sok ügyintézés lesz, amíg megoldódik.
Lehet, hogy AF-es (autófelügyelet által pótolt)  szám lesz a vége, ami a későbbi eladásnál nem túl jó.

Én az eredetvizsgálónál is elsősorban azt kérdezném, hogy mit lehet ilyenkor csinálni, nem azt, hogy miért nem vették észre.
Szerintem tőlük nem várhatsz kártérítést, de az eladótól igen.

Lehet, hogy már most kellene jelezni neki, hogy kérni fogod a költségeid vagy az értékvesztés visszatérítését.  >:(
Mk6 1.3 benzin

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #3 on: 2014 August 23, 09:34:56 am »
AF már nincs TSCM van helyette a és elintézni hogy megkapja kb 100e ft
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #4 on: 2014 August 23, 10:12:45 am »
nem értek az eredetvizsgához nem tudom mik a követelmények de tudom az eredményét osztályozzák attol függ mennyire felet meg az auto.
vagy nem is mehetett volna át igy az eredetvizsgán eleve.
nem is értem mire irta a KEKKH hogy megfelel az autot a valoságnak hiszen nem minden azonositon ugyanaz az azonosito szerepel.
ha meg a KEKKH szerint ez igy megfelel(na de melyik alvázszám felel meg szerinte??) és az eredetvizsgás is átengedte akkor a müszakis embernek is átkellene engednie vizsgán szerintem.
jo lenne tudni mit irtak neked a papirra mert ezt az eltérést tuti jelezniük kellett az eredménynél.
ha nem jelezték menj vissza hozzájuk és kérdezd meg mi a helyzet.

azért kiváncsi lennék igy hogy vizsgázott le 2évvel ezelött helyedben felhivnám az eladot és megkérdezném.  ;)

Offline csp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #5 on: 2014 August 23, 15:39:21 pm »
nem értek az eredetvizsgához nem tudom mik a követelmények de tudom az eredményét osztályozzák attol függ mennyire felet meg az auto.
vagy nem is mehetett volna át igy az eredetvizsgán eleve.
nem is értem mire irta a KEKKH hogy megfelel az autot a valoságnak hiszen nem minden azonositon ugyanaz az azonosito szerepel.
ha meg a KEKKH szerint ez igy megfelel(na de melyik alvázszám felel meg szerinte??) és az eredetvizsgás is átengedte akkor a müszakis embernek is átkellene engednie vizsgán szerintem.
jo lenne tudni mit irtak neked a papirra mert ezt az eltérést tuti jelezniük kellett az eredménynél.
ha nem jelezték menj vissza hozzájuk és kérdezd meg mi a helyzet.

azért kiváncsi lennék igy hogy vizsgázott le 2évvel ezelött helyedben felhivnám az eladot és megkérdezném.  ;)


Ezt nem értem én sem, hogy hogy mehetett át anno, sőt kétszer is, mert ez lesz a harmadik vizsgája. Kereskedőtől vettem az autót, természetesen megkeresem őket plusz az eredetvizsgás céget is. Nemsokára csatolom az eredetvizsgáról kapott indoklást, hátha az alapján lesz még ötlete valakinek.

Ha valóban osztályozzák az autót és csak annyi kellett volna tennem a műszaki vizsgánál, hogy ezt az indoklást magammal viszem akkor meg igazi madár vagyok :D első autó legyen ez a mentségem :)

Offline csp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #6 on: 2014 August 29, 15:01:24 pm »
Gyári elütés lesz. Várom a Ford Magyarország válaszát, hogy lesz megoldva ez a kis malőr :)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #7 on: 2014 September 01, 07:13:16 am »
Drukkolunk, mindenképp meséld majd el!
D.V.Zs.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #8 on: 2014 September 03, 07:14:11 am »
Gyári elütés lesz. Várom a Ford Magyarország válaszát, hogy lesz megoldva ez a kis malőr :)
Eredetvizsgálót a kereskedő ajánlotta? Ha igen akkor, lehet összejátszottak. És az eredet vizsgát végző igen is felelősséggel tartozik!
Korábban tolós vizsgán átmehetett, azon nincs mit kutatni. Esetleg a felelősségre vonás miatt a hatóság osztogathat büntit, azoknak, akik nem vették észre és átengedték.

Azért érdekesnek tartom, a gyári elütést is, de azt kívánom hogy legyen így és oldódjon meg legegyszerűbben a probléma. Majd referálj!  :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

RyAn

  • Guest
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #9 on: 2014 September 09, 11:43:07 am »
szerintem ilyen mertekü gyari elütes nem letezik. vagy ha igenis mar reg kiderült volna mielött kiadjak a gyarbol...

Offline csp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #10 on: 2014 September 20, 22:24:25 pm »
gyári elütés..

A teljes folyamat mire az autót 1 hónap áldogálás után újra használni tudtam:

Autó megbukik az első vizsgán illetve helyszínelhagyással megoldottam, hogy kevesebb legyen a költségem

Kekkh-val egyezkedés, hogy akkor most mi legyen - menjek a Mozik utcába vizsgázni.

Mozaik utcások el se kezdik a vizsgát, amikor átolvassák a KEKKH-s papírokat, hogy valszeg gyári elütés lesz, ők már beszéltek a FORD Mo.-val és majd keres a Ford, hogy hogyan is legyen a dolog

Egy hét után felhívtam a Ford Szentendrét, hogy elméletileg kereste őket a Mozaik utca és mi legyen a kocsival, mert használnám. Nem tudnak semmiről felírják az adatokat és jelentkeznek (hétfő) >:(

Csütörtökre elfogyott a türelmem, küldtem egy levelet "Szentendrének", amiben szépen leírtam, hogyha gyári elütés akkor komolyan nekem kell ezzel most szo...m és járkálni a hivatalok között és a bukás díját ki fogja megtériteni, hogy nem derült ez eddig ki és blablabla - válasz semmi, itt már ügyvéden gondolkodtam

Hétfőn felhívtam őket, hogy várok egy ideje és záros határidőn belül legyen vmi megoldás, mert kezd bevérezni az agyam... persze a telefon végén kedves nyugtatgató hang, hogy most volt vezetői megbeszélés és téma volt az autóm és jaj de jó, lesz megoldás, nap végéig visszacsörögnek - aha persze..

kedd semmi

szerdán újra hívni akartam őket, de megelőztek egy levéllel, amiben leírták, hogy gyári elütés történt, az alvázra ütöt szám rossz, a papírjaimon, szélvédon szereplő szám a jó.. két hetet vártam egy A4-s papírra, amin volt 4 sor.. vicc

Mozaikba be útvonalengedélyért, majd másnap vizsga. A kocsi átmegy. Papírok töltögetése, aláírás és megyek végre a kocsihoz. Kint látom, hogy nincs a rendszámtáblán a kis matrica >:( Visszamegyek, rákérdezni, hogyha átment a kocsi miért nincs rajta a matrica??!! Ja a papírjaimmal menjek a KEKKH-ba majd ott intézik a többit, mert lehet okménycsere lesz:D Mivan??!!! Lehet??!! Miért ha az okmányokban jó a szám??!! Ő ezt nem tudja menjek a KEKKH-ba majd ott tudják.

KEKKh-ba, nem ragasztják fel a matricát, mert rossz alvázszám szerepel a kocsiban, de a nyilvántartásokban jó és nem értik ők sem, hogy ez hogy lehet. Na itt elszámoltam 10-ig.. Elmondtam, hogy miből alakult ki ez az egész és ha átment a kocsi a műszakin akkor most valóban egy 600 ft-s matricán meg a forgalmimba való beíráson megy a szarakodás? Ő nem tehet semmit, nem tudja az ügymenetet,de lehet, hogy előbb be kell ütni egy normális alvázszámot, de majd a főosztályvezető tudja a menetet. Főosz.vezető tanácsára felvették az adataim... Összes papíromról,Ford igazolásról másolat és majd hívnak.

Két nap után felhívtak, hogy beszélt NKH-val és azt tanácsolták, hogy ne szarakodjanak tovább ezzel a kocsival kapjam meg a matricát és legyek boldog. Bementem soron kivul(még időpontot se kellett egyeztetnem, mekkora meno vagyok:) ) és megkaptam a matricát, amire 2885 ft-t kellett fizetnem. Azt hittem, hogy hacccáz, de már leszartam. Otthon megnéztem a számlát es 2300 ft-s tétel mellett megjegyzésben az szerepel, hogy azért, mert nem kellett lecserélni az okmányokat :) :) A jó okmányaimat nem cserélik le szarra és még fizetek érte 2300 ft-t :D ez már tényleg hab volt a tortán :)

Bocs, hogy ilyen hosszan, de elég hosszú volt ez az egy hónap..

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #11 on: 2014 September 21, 14:03:23 pm »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #12 on: 2014 September 21, 17:47:16 pm »
gyári elütéssel hogyan helyezték először forgalomba az autót hagyjuk már.a gyárból nem tud úgy kijönni hogy nem egyeznek az azonosítók.Ford magyarország meg adott egy levelet hogy hagyjad már békén őket.a legvalószínűbb,hogy TK-s volt mint a sz*r és donorautóba áttették a tornyot azt viszon lángos.
« Last Edit: 2014 September 21, 17:51:43 pm by Pityke »
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline csp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #13 on: 2014 September 23, 10:16:56 am »
@pityke: de ha áttették volna akkor az egesz nem egyezik, nem csak ket karakter. a motorszámom, az alvázszám utcso 6 vagy 7 karaktere. ez egyezik. es abbol sincs ket egyforma. vagy én tudok vmit rosszul? ja plusz ha beirom egy fordos adatbazisba a fizikailag beutott szamot, akkor nem dob ra semmilyen autot.

RyAn

  • Guest
Re:Alvázszám-forgalmi-törzskönyv
« Reply #14 on: 2014 September 24, 17:00:21 pm »
és végül mi lett az eredmény? mert az nem derül ki mi van most a papirokba ?