Author Topic: Gázautó  (Read 4165 times)

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Gázautó
« on: 2013 December 16, 21:25:06 pm »
Ha van valakinek tapasztalata a gázautózásról kérem írja meg, mert tanácstalan vagyok!
1,3 2006 Bubilámpás. Tényleg nem teszi tönkre a motort?

Üdv .Bundi
« Last Edit: 2013 December 17, 08:21:10 am by DVZs »

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Gázautó
« Reply #1 on: 2013 December 17, 21:27:40 pm »
Szia bár nekem nem gázos az autó, de a véleményemet megírom.
1.3 ba tutira nem tennék gázt. így se alacsony a fogyasztása, de gázzal sokkal több lesz. ha meg még teljesítmény csökkenést is eredményez akkor aztán tuti felejtős.én úgy tudom az injektor nem szereti hosszú távon mert a gáznak nincsen kenése úgy mint a benzinnek.
de ez csak az én véleményem.

sztrakk9

  • Guest
Re:Gázautó
« Reply #2 on: 2013 December 17, 23:37:20 pm »
Szelep kenő rendszer kell hozzá pluszba! ezt az utat én is végigjártam!

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Gázautó
« Reply #3 on: 2013 December 18, 06:17:09 am »
csak úgy merő kíváncsiságból kérdem végül is az 1.3 bekerült a gáz rendszer?
ha igen mennyi volt? fogyasztás? teljesítmény? egyéb. ja és szerinted megérte e?

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Gázautó
« Reply #4 on: 2013 December 18, 10:56:12 am »
saját vélemény,egyet értek Pocokkal 1.3 ba nem tennék gázt.nem olcsó és a fogyasztása több lesz.nekem a fogyim teljesen elfogadható most télen városba max 7,5-8 nyáron 6,5-7 liter.országúton 5,5-6.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

sztrakk9

  • Guest
Re:Gázautó
« Reply #5 on: 2013 December 18, 11:09:42 am »
Én se tettem! Inkább vettem egy dieselt. Nem éri meg szerintem se alsó hangon lett volna 250ezer a cucc bele.

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re:Gázautó
« Reply #6 on: 2013 December 18, 18:48:58 pm »
Most egy barátommal dolgozom akinek 1.0-ás lpg miautónkja van.
Ha jól emlékszem 147ezerrel vette, jelenleg 350 körül van benne..
Mióta nála van szarakodik az injektorja, jelenleg benzinnel egyáltalán nem megy de így is indul ha nehézkesen is. Városban 8-at eszik.( a vicc hogy megy is :) )

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Gázautó
« Reply #7 on: 2013 December 18, 20:13:51 pm »
Hát én nem találom soknak az autóm fogyasztását, igaz nem is nehéz a lábam.Most műszaki előtt vagyok és elgondolkoztam az átalakításon.Van egy ismerősöm, f-es astrája van, de ő nagyon meg van elégedve az lpg-s üzemmel.Több éve van nála az autó de semmi baja sem volt!Meg ugye a gáz jóval olcsóbb,csak félek hogy nehogy hosszabb távon rosszat tegyen az autónak.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Gázautó
« Reply #8 on: 2013 December 18, 21:26:08 pm »
akárki akármit mond, ezek a benzinmotorok nem gázhoz lettek kitalálva. én eddig akárkivel beszéltem mind panaszkodott egy kicsit a hosszútávú használat során bekövetkezett károsodásokért. meg azért ugye van némi olyan hátránya amit nem tudsz elkerülni. mélygarázsba nem mehetsz be. csomagtartó térfogata csökken. ha a pótkerék helyére megy a tank akkor meg a kerék van kint... mellesleg még a beszerelése sincs ingyen.ja és mit jelent az hogy nem sok a fogyasztás? városon belül?kivül?vegyesen?
« Last Edit: 2013 December 18, 21:28:17 pm by Pocok »

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Gázautó
« Reply #9 on: 2013 December 19, 19:23:16 pm »
Hát nekem a nyári fogyasztásom kb.6,2-6,5 körül van. Télen ennél több de az autó be sem melegszik míg beérek a melóhelyre, délután meg vissza.Azért a beszerelési költség tényleg nem piskóta 250000ft. körüláll meg!

Üdv

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Gázautó
« Reply #10 on: 2013 December 19, 22:55:01 pm »
ez a városi fogyasztási adat??

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re:Gázautó
« Reply #11 on: 2013 December 19, 23:24:39 pm »
Szerintem is csak akkor éri meg belerakni ha sokat megy vele az ember..
Az hogy a gáz kiszárít mindent nem kérdés, ezáltal lesz néhány cserés alkatrész. De ugye a gáz ára is hoz néhány forintot.

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:Gázautó
« Reply #12 on: 2013 December 20, 09:08:50 am »
akárki akármit mond, ezek a benzinmotorok nem gázhoz lettek kitalálva. én eddig akárkivel beszéltem mind panaszkodott egy kicsit a hosszútávú használat során bekövetkezett károsodásokért. meg azért ugye van némi olyan hátránya amit nem tudsz elkerülni. mélygarázsba nem mehetsz be. csomagtartó térfogata csökken. ha a pótkerék helyére megy a tank akkor meg a kerék van kint... mellesleg még a beszerelése sincs ingyen.ja és mit jelent az hogy nem sok a fogyasztás? városon belül?kivül?vegyesen?

Nagyon egyetértek! Néhány éve én is gondolkodtam a gázüzemen és pont a fenti következtetésekre jutottam. Egy Fiesta pláne gyerek(ek)kel nem alkalmas rá, mert semmi hely nem marad a csomiban. Általános használat mellett meg soha nem térül meg. Az 1.3-asnál meg pláne nem fér bele semmilyen teljesítmény csökkentés.

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Gázautó
« Reply #13 on: 2013 December 20, 19:07:43 pm »
Hát én vidéki vagyok, Nyíregyházától 30 km-re lakom. nekem ez a fogyasztás úgy jön ki hogy a munkahelyem
tőlem 10 km-re van és bejárok dolgozni autóval,meg amit otthol megyek vele. Nyiregyre is be szoktam menni, tehát van benne városi forgalom is, hosszabb úton ha megyek a kocsival huzamosabban akkor még 6-l alá is megy a fogyasztás.De amint mondtam télen azért nem ennyit fogyaszt.

Üdv