Author Topic: Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.  (Read 17008 times)

Offline Pisti85

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 81
  • Segített?: +2/-0
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #15 on: 2013 September 13, 10:51:13 am »
a toronyban megálló víz "típushiba" minden mk6-7 fiestanal előfordul.
Semmi megoldás.... ???
Gányoljam össze? Egy műanyag karikát vágjak bele, és szilózzam körbe? vagy ha "típushiba" akkor valami oka van neki....honnan folyhat oda a víz.... ???
Fiesta MKVI 1.4 16V (2003.11) helyett Focus MKI 1.8 16V Turnier Ghia (1999.03)
"Ne tagadd meg a fajt miből eredtél, lángoló vért miből születtél, a földet, mely éltet s eltakar, ha magyarnak születtél, hát maradj MAGYAR !"

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #16 on: 2013 September 13, 11:27:29 am »
passz de az összesnél a bal oldali toronyban áll a víz eső mosás után.a beázás meg olvass vissza leírták már hogy mitől lehet.
én ki szoktam szivatni a vizet aztán 3 havonta kis teflonos grafitos zsíros olajos valamivel befujni
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Pisti85

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 81
  • Segített?: +2/-0
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #17 on: 2013 September 13, 11:49:45 am »
Köszi a tippet :D! Mi az a zsíros-teflonos-grafitos-olajos valami... :dontknow:
Fiesta MKVI 1.4 16V (2003.11) helyett Focus MKI 1.8 16V Turnier Ghia (1999.03)
"Ne tagadd meg a fajt miből eredtél, lángoló vért miből születtél, a földet, mely éltet s eltakar, ha magyarnak születtél, hát maradj MAGYAR !"

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #18 on: 2013 September 13, 12:34:45 pm »
Mondjuk lehet tectane fehér zsírzó spray. Meg esetleg egy darab tetőfólia ragasztót lehet rátenni, hogy ne vagy ne annyi folyjon be a vízből.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #19 on: 2013 September 13, 13:41:07 pm »
Én hagytam kiszáradni és ragasztószalaggal (duct tape) leragasztottam mindkét oldalt.

Muszáj vele valamit csinálni, mert láttam olyan videót, ahol Mondeoról se erővel, se lánggal nem lehetett levenni a lengéscsillapító anyáját. Több korong elfogyott, mire flexxel levágták.  ;)
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Víz gyűlik össze a csomagtartóban.
« Reply #20 on: 2013 September 13, 14:05:05 pm »
Sziasztok!

2003-as Fiesta csomagtarójában, a pótkeréknél összegyült egy kis víz. Nem tudom hol ázhatott be.
Van valakinek ötlete? Volt már valakinél ugyanez a hiba?

Sziasztok!

Kicsit lassan, de meg lett a hiba augusztus végén.  :toothy5:
Köszi Pocok a tippet, de nem az volt a gond.
Jobb hátulját, a sarkát, koccolhatták még régen. Szakemberek szépen ki is javították, de egy lemeznek a sarkát, el felejtették a helyére visszakalapálni. Így volt egy kb 1 cm2-es lyuk a lámpa alatt. Ott folyt be a víz.
Levettem a lökhárítót, csináltam egy kis célszerszámot, és ügyesen visszakocogtattam a kihajlított lemezt a helyére.  A minimális rést meg kikentem szürke alvázvédővel, óvatosan, de alaposan. Lökös vissza, alvázvédő nem látszik, és az autó nem ázik be!  :icon_thumright:

Tehát típushibáról ez esetben nem beszélhetünk.  :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #21 on: 2013 September 13, 14:14:14 pm »
Sziasztok!

Én nem jobb oldalt hanem bal oldalt ázok be, és a motortérben....a toronyban áll a víz, mosás illetve eső után.... :-[
Fogalmam sincs mi lehet az oka... ???Esetleg, hogy lehetne megszüntetni... ??? Valakivel előfordult, hogy volt már ilyen problémája?
mellékelek egy képet is...
Köszi mindent előre is!!!!
Üdv.: Pisti


Hali!

Nálunk is megáll a bal első toronynál a víz. Az ablak spricni vízellátó csöve ott megy el a tűzfal fölött, megnyomja a rajta lévő gumit, és maga a spricni csöve (kívül) vezeti be a torony fölé a vizet, ami ott lecsöpög, és gyűlik/megáll a gödörben. Én celuxal  ragasztottam le, hogy lássam, kerül-e alá víz (a gödörbe). Nem folyt be. Így kívül tartható a víz, duck tape, talán célszerűbb  megoldás.
Javaslom kiszárítani, a rozsdára, akár fegyverolajat is lehet spriccelni (tartós), majd leragasztani, a víz elöl!
A fegyverolaj vadászboltban kapható, sokáig elég (évek). És sok helyre használható (ajtó, kapu zárak, zsanérok, stb.), és tartósabb a WD40-nél (ha nincs más az is jó). A WD40 tűzoltó megoldás, mert növény alapú készítmény, amiből idővel kicsapódik a cukor, és a kenőképessége akkor már nem jó.

Ha legközelebb átjön a Mama a kocsival, akkor majd megnézem és agyalok rajta, hátha kipattan valami jó ötlet / végleges megoldás, erre a konstrukciós hibára.  :wave:
« Last Edit: 2013 September 13, 14:19:54 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #22 on: 2013 September 13, 15:20:51 pm »
grafitos teflonos láncolajozó ra gondoltam én,az jobb mint a wd40.nekem is leragasztva van,de készül már rá a rozsdamentes takaró :D
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Pisti85

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 81
  • Segített?: +2/-0
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #23 on: 2013 September 22, 11:48:24 am »
Javaslom kiszárítani, a rozsdára, akár fegyverolajat is lehet spriccelni (tartós), majd leragasztani, a víz elöl!
A fegyverolaj vadászboltban kapható, sokáig elég (évek). És sok helyre használható (ajtó, kapu zárak, zsanérok, stb.), és tartósabb a WD40-nél (ha nincs más az is jó).

grafitos teflonos láncolajozó ra gondoltam én,az jobb mint a wd40.nekem is leragasztva van,de készül már rá a rozsdamentes takaró :D

Köszi a tippeket!

Fegyverolajjal jól kifújtam...Vágok rá egy műanyag karikát és körbe jól kiszilózom...Ideiglenesen megteszi...!
A rozsdamentes takaró nem rossz ötlet...tán még meg is tudom csináltatni... ;)
Pityke! Rá csavarozós, bele pattintós, rá tevős és kiszilózós, vagy valami tömítés alárakós és rácsavarozós ;D? Milyen megoldást választottál....ha nem vagyok tolakodó.... :)?!?!
Fiesta MKVI 1.4 16V (2003.11) helyett Focus MKI 1.8 16V Turnier Ghia (1999.03)
"Ne tagadd meg a fajt miből eredtél, lángoló vért miből születtél, a földet, mely éltet s eltakar, ha magyarnak születtél, hát maradj MAGYAR !"

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #24 on: 2013 September 22, 13:17:52 pm »
Köszi a tippeket!

Fegyverolajjal jól kifújtam...Vágok rá egy műanyag karikát és körbe jól kiszilózom...Ideiglenesen megteszi...!
A rozsdamentes takaró nem rossz ötlet...tán még meg is tudom csináltatni... ;)
Pityke! Rá csavarozós, bele pattintós, rá tevős és kiszilózós, vagy valami tömítés alárakós és rácsavarozós ;D? Milyen megoldást választottál....ha nem vagyok tolakodó.... :)?!?!
Szívesen. Erről szól a fórum.  :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #25 on: 2013 September 25, 22:50:02 pm »
nem vagy tolakodó,gumitömítéses lesz.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #26 on: 2013 September 26, 19:25:23 pm »
Sziasztok! Én most cseréltem lengescsillapitot, szenvedés volt ugy berohadt, a menet is rozsdás volt, de a rutin meg az évek. Én tele nyomtam zsírral.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

RyAn

  • Guest
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #27 on: 2013 September 26, 20:07:52 pm »
... és körbe jól kiszilózom...Ideiglenesen megteszi...

ne tedd sziloplaszt ecetes és mindent meg fog marni amivel érintkezni fog. jobban fog rohadni mint előtte.

Offline Pisti85

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 81
  • Segített?: +2/-0
Re:Víz gyűlik össze jobb oldalt valahol esőnél.
« Reply #28 on: 2013 September 27, 11:18:25 am »
ne tedd sziloplaszt ecetes és mindent meg fog marni amivel érintkezni fog. jobban fog rohadni mint előtte.

Nahát, nahát....még jó hogy nem volt időm megoperálni.... :angel8:
Köszi, hogy szóltál.... :notworthy: :notworthy:
akkor valami mást kitalálok....talán valami szélvédő ragasztó féleségesség....mindegy csak tömítsen....
Sziasztok! Én most cseréltem lengescsillapitot, szenvedés volt ugy berohadt, a menet is rozsdás volt, de a rutin meg az évek. Én tele nyomtam zsírral.

Ez sem rossz...végül is biztos nem fog berohadni... :thumbsup:
Fiesta MKVI 1.4 16V (2003.11) helyett Focus MKI 1.8 16V Turnier Ghia (1999.03)
"Ne tagadd meg a fajt miből eredtél, lángoló vért miből születtél, a földet, mely éltet s eltakar, ha magyarnak születtél, hát maradj MAGYAR !"