Author Topic: Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa  (Read 3684 times)

ctnyr

  • Guest
Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« on: 2011 November 22, 12:04:42 pm »
Sziasztok!

Adott egy 2005 vegi Mk6-os Fiesta Fresh. A gond a kovetkezo: a szellozest vezerlo tekero-trio mogotti vilagitas neha bekapcsol a muszerfal vilagitassal egyutt, neha meg nem. Meg nem tudtam rajonni a logikajara. Gondoltam mar kontakt hibara is, de ezt a multkor kizartam: mikor leallitottam az autot es kikapcsoltam a vilagitast meg ment a lampa, aztan mikor masnap beszalltam es felkapcsoltam mar nem, szoval nem hinnem, hogy kontakt hiba.
Van esetleg valakinek valalmi otlete, hogy mi lehet a baj es hogy lehet orvosolni?

Koszi elore is!

Gaben81

  • Guest
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #1 on: 2011 November 22, 15:42:43 pm »
Üdv,

Orvosolni így lehet:
http://fiestaklub.hu/forum/index.php?topic=1551.0
(3.komment)

Ha kompletten megy el a világítás a konzol mögül, akkor az izzók tápcstlakozója kontaktos, ha csak egy-egy szellőzés vezérlő mögül megy el, akkor izzót kell cserélned.

ctnyr

  • Guest
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #2 on: 2011 November 22, 16:25:31 pm »
Hello!

Pont ez a bajom, hogy nincs kiegve a vilagitas, es szerintem nem is kontaktos, hanem tenyleg veletlenszeruen kapcsol ki es be. Ha "csak" ki lenne egve teljesen, akkor egyszerubb lenne a helyzet, a mit linkeltel azt en is megtalaltam. Azert batorkodtam uj topicot nyitni, mert vmi elektronikai bibi-re gyanakszom, mert teljesen veletlenszeru a mukodes (illetve remenykedek, hogy csak en nem vettem eszre a mintat es valaki felvilagosit).

Koszi a valaszt! :)

Offline Hooligan

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 230
  • Segített?: +16/-0
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #3 on: 2011 November 22, 16:43:00 pm »
Hello!

Pont ez a bajom, hogy nincs kiegve a vilagitas, es szerintem nem is kontaktos, hanem tenyleg veletlenszeruen kapcsol ki es be. Ha "csak" ki lenne egve teljesen, akkor egyszerubb lenne a helyzet, a mit linkeltel azt en is megtalaltam. Azert batorkodtam uj topicot nyitni, mert vmi elektronikai bibi-re gyanakszom, mert teljesen veletlenszeru a mukodes (illetve remenykedek, hogy csak en nem vettem eszre a mintat es valaki felvilagosit).

Koszi a valaszt! :)

Amit leírtál hibajelenségként, azt szokták kontaktosnak mondani.

;)

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #4 on: 2011 November 22, 19:04:03 pm »
Különben nem hülyeség ám az izzócsere. Nekem jobb oldali helyzetjelző csinálta ugyan ezt, hogy hol égett hol nem. Szétszedtem, mert biztos kontaktos és tök kormos volt az izzó, kicseréltem azóta jó.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #5 on: 2011 November 23, 09:25:04 am »
Nekem a bal oldali helyzetjelzővel ilyen gondom, ott egyértelműen érintkezési hiba volt. Ezeken az utakon nem csoda, hogy szétrázódik.

Amúgy éppen ez, mármint a szellőzést vezérlő kapcsolók izzó cseréje érdekel engem is, mert az egyik kiégett. Olvastam Gaben81 beszámolóját. http://fiestaklub.hu/forum/index.php?topic=1551.0
Most nem tudok kimenni megnézni, de nem lehet csak úgy benyúlni a kiszedett kesztyűtartó helyéről és kitapogatva megoldani?

Gaben81

  • Guest
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #6 on: 2011 November 23, 11:40:14 am »
Üdv,

Sajna a tápcsatlakozó a sofőr oldalon van a ventillátor szabályzó környékén. Kompett ki kell szedned a konzolt sajnos, mert a műanyag rész majdnem a gázpedálig benyúlik, és lehetetlen kézzel mögényúlni. Ill a rádió és a konzol szabályzók csatlakozói is útban lesznek  :(

ctnyr

  • Guest
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #7 on: 2011 November 25, 10:04:45 am »
Mindenkinek koszonom a segitseget, akkor szerintem ha lesz egy kis idom nekiesek a vilagitascserenek.  :)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #8 on: 2013 September 22, 10:21:25 am »
A kapcsolat melyre hivatkozunk http://fiestaklub.hu/forum/index.php?topic=1551.0 sajnos nem működik. Valószínűleg régi. Lehet frissíteni, aktualizálni?

DVZs javaslata alapján módosítva így néz ki. Akit érdekel erre kattintson:

http://fordfiestaklub.hu/forum/index.php?topic=1551.0

Köszönöm a DVZs!
« Last Edit: 2013 November 06, 16:12:01 pm by PharaoM41 »

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Szellozes vezerlo kapcsolok vilagitasa
« Reply #9 on: 2013 September 23, 07:15:19 am »
Valószínűleg át kéne írni fordfiestaklub.hu -ra. Ha módosítod a régi hozzászólásodat, megteheted te is. :)
D.V.Zs.