Author Topic: Motorháztetőt nem lehet kinyitni  (Read 13672 times)

corleone

  • Guest
Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« on: 2011 August 18, 17:37:39 pm »
Helló!
Segítségeteket kérném mert a 2003-as fiestába 1.3-as nem lehet kinyitni a motorháztetőt ha meleg van az autóban akkor végképp nem nyílik , amikor a garázsban lehül akkor eddig kinyílt , most próbáltam kinyitni de hidegen se nyílik inkább a nyitókar szakadna ki mint hogy kinyílna . Segítsetek köszönöm!

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #1 on: 2011 August 18, 20:02:23 pm »
Ha nem nyílik valakit kérj meg hogy tartsa lenyomva a motorháztetőt  miközben te a kart meghúzod.Miután kinyitottad a zárhíd két oldalán van két gumi amit tekeréssel tudsz lejjebb illetve feljebb állítani.Helyes beállításnál nem lesz gond.

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #2 on: 2011 October 27, 20:02:49 pm »
Helló!
Segítségeteket kérném mert a 2003-as fiestába 1.3-as nem lehet kinyitni a motorháztetőt ha meleg van az autóban akkor végképp nem nyílik , amikor a garázsban lehül akkor eddig kinyílt , most próbáltam kinyitni de hidegen se nyílik inkább a nyitókar szakadna ki mint hogy kinyílna . Segítsetek köszönöm!


Nekem ez a hiba nagyon hamar előjött....   egyszerűen megnyúlt a nyitó bowden.. a zár felőli végére ahol egy kis gömbólommal van végesítve, beiktattam egy kis távtartó gyűrűt, kb 3 perces művelet, s azóta nyílik rendesen!

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #3 on: 2014 December 22, 14:36:41 pm »
Sziasztok!

Tavasszal vett Fiestamnak eddig az volt a baja a motorház tetővel, hogy ha bemelegedett a motor, akkor nagyon nehéz volt utána lecsukni (hidegen könnyedén ment, semmi gond nem volt). Ma reggel viszont hidegen is alig bírtam lecsukni, mindegy, hogy milyen magasról ejtettem le, hiába nyomogattam. Végül kicsit belerúgtam a zárszerkezetbe és könnyen lecsukódott. Mit lehetne állítani a zárszerkezeten? Lehet csak azt cserélni (mennyibe kerül kb.?)?

Köszi!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #4 on: 2014 December 22, 16:25:26 pm »
Sziasztok!

Tavasszal vett Fiestamnak eddig az volt a baja a motorház tetővel, hogy ha bemelegedett a motor, akkor nagyon nehéz volt utána lecsukni (hidegen könnyedén ment, semmi gond nem volt). Ma reggel viszont hidegen is alig bírtam lecsukni, mindegy, hogy milyen magasról ejtettem le, hiába nyomogattam. Végül kicsit belerúgtam a zárszerkezetbe és könnyen lecsukódott. Mit lehetne állítani a zárszerkezeten? Lehet csak azt cserélni (mennyibe kerül kb.?)?

Köszi!
Biztos lehet állítani, de sajnos nem tudom, hogy pontosan hogyan. Az alátámasztókon is lehet állítani.
Viszont nyomkodni nem érdemes a gépháztetőt, mert behorpadhat. Inkább maradjunk az ejtésnél.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #5 on: 2014 December 22, 17:35:04 pm »
Biztos lehet állítani, de sajnos nem tudom, hogy pontosan hogyan. Az alátámasztókon is lehet állítani.
Viszont nyomkodni nem érdemes a gépháztetőt, mert behorpadhat. Inkább maradjunk az ejtésnél.

Nem akarnám nyomkodni, de ejtéssel már nem lehet lecsukni.

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #6 on: 2014 December 22, 19:14:12 pm »
Szia SPIRIT!

Olajjal próbálkoztál már?! :D
Amúgy minek nyitogatod?

Ha megnyúlt akkor is olajozd meg a bowdent és a zárszerkezetet,
kipattintod és vágj be egy alátétet középirányba, tedd a bowden és a támasz közé.
Ettől rövidül a bowden. :p

Jó munkát! :D
« Last Edit: 2014 December 22, 19:24:01 pm by Ödön1115 »
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #7 on: 2014 December 22, 19:24:13 pm »
Szia SPIRIT!

Olajjal próbálkoztál már?! :D
Amúgy minek nyitogatod?

Ha megnyúlt akkor is olajozd meg a bowdent és a zárszerkezetet,
kipattintod és vágj be egy alátétet középirányba, tedd a bowden és a támasz közé.
Ettől hosszabbodik a bowden. :p

Jó munkát! :D

Szia!

Mert ma ablakmosót kellett önteni bele  :)

Az anyát majd kipróbálom.

Köszi!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #8 on: 2014 December 22, 23:16:09 pm »
Nem akarnám nyomkodni, de ejtéssel már nem lehet lecsukni.
Értem, de akkor be kell állítani, a támasztókon csavarjál. Be fog horpadni, ha nyomkodod.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #9 on: 2014 December 23, 12:36:48 pm »
Sziasztok!

Tavasszal vett Fiestamnak eddig az volt a baja a motorház tetővel, hogy ha bemelegedett a motor, akkor nagyon nehéz volt utána lecsukni (hidegen könnyedén ment, semmi gond nem volt). Ma reggel viszont hidegen is alig bírtam lecsukni, mindegy, hogy milyen magasról ejtettem le, hiába nyomogattam. Végül kicsit belerúgtam a zárszerkezetbe és könnyen lecsukódott. Mit lehetne állítani a zárszerkezeten? Lehet csak azt cserélni (mennyibe kerül kb.?)?

Köszi!

Szia!
A tetőn van egy u alak, a záron meg egy kampó. A kampó kézzel megmozgatva jól mozog? Visszaugrik függőlegesbe, ha elengeded?
Az u alak jó helyen nyomja?
Vagy mind a kettő jó, de nem tudod elég mélyre nyomni a tetőt, hogy a kampó beakadjon az u-ba?
A háromféle hiba más "orvoslást" kíván.  :)
« Last Edit: 2014 December 23, 12:38:19 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline cobra5

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #10 on: 2015 April 22, 20:32:06 pm »
Sziasztok!
2007-es fiestával úgy jártam ma utastérbe hiába húzom a motortér nyitó gombot nem nyílik--ki se jön a kar elöl---de benéztem a hűtőm előtt vmi műanyag tenyérnyi db ott hever alul-a szellőző rács mögött...

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #11 on: 2015 April 23, 14:12:11 pm »
Sziasztok!
2007-es fiestával úgy jártam ma utastérbe hiába húzom a motortér nyitó gombot nem nyílik--ki se jön a kar elöl---de benéztem a hűtőm előtt vmi műanyag tenyérnyi db ott hever alul-a szellőző rács mögött...

Kiugrott a helyéről a műanyag pöcök a bowden végén, mert megnyúlott már a bowden.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #12 on: 2015 April 23, 21:14:10 pm »
Sziasztok!
2007-es fiestával úgy jártam ma utastérbe hiába húzom a motortér nyitó gombot nem nyílik--ki se jön a kar elöl---de benéztem a hűtőm előtt vmi műanyag tenyérnyi db ott hever alul-a szellőző rács mögött...
Ha még nem esett szét a mechanizmus, érdemes úgy megpróbálni, hogy az egyik ember nyomja lefelé a motorháztetőt, a másik húzza a kart az utastérben. Akkor nem feszül meg a zár és könnyebben nyílik.
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #13 on: 2015 April 23, 22:12:12 pm »
Ha még nem esett szét a mechanizmus, érdemes úgy megpróbálni, hogy az egyik ember nyomja lefelé a motorháztetőt, a másik húzza a kart az utastérben. Akkor nem feszül meg a zár és könnyebben nyílik.
A gépháztető nyomással, óvatosan mert behorpadhat!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motorháztetőt nem lehet kinyitni
« Reply #14 on: 2015 April 24, 11:34:49 am »
A gépháztető nyomással, óvatosan mert behorpadhat!
Igen. Két kézzel kell nyomni, az erőt elosztva a két kéz között. És az első élhez viszonylag közel.
Mk6 1.3 benzin