Author Topic: Klíma bajok és olaj"termelés" :)  (Read 3478 times)

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Klíma bajok és olaj"termelés" :)
« on: 2011 June 06, 19:26:09 pm »
Üdv!

Nos a legújabb gondjaim a 2005.09. Fiesta 1.4 TDCi céges tütüvel, hogy elkezdte felhigítani a motorolajat vszínű gázolajjal. Utóbbit abból következtetjük hogy nincs habzás se olajszürkülés, viszont legutóbbi olajcserénél kb 6-6,5 liter olajat adott le a drága. Olajcserekor direkt min-ig töltöttük, most 800km-nél jártam amikor megnéztük és max fölött van 3-4mm-el.. Ilyennel találkozott esetleg valaki? Ezzel párhuzamosan a fogyasztás immár 6.2 fölé ment, és úgy néz ki hogy tartja is...
Elvileg megy orvoshoz holnap, de ez adagolós doktorbácsi úgyhogy vszínű arra fog koncentrálni, de ha valakinek van még tippe, ötlete stb mi lehet a gond ill mire kell most nagyon figyelni az írja meg kérem  :notworthy:

A másik érdekesség, pár hete töltettem meg a klímát, mert a fele volt meg pontosan a szükségesnek(gyári értéknek megfelelően ugyebár). Viszont ezután csak annyit értem el hogy viszonylag jobban érzékelhető a hideg, de ha 20-30%-ot nőtt a hatásfoka akkor sztem még nagyon jóindulatú voltam.

Lassan hűt nagyon, pedig belsőkeringetés max venti min hőfok stb.. Elég szenvedős, 25 fokban már nagyon görcsöl. Mi lehet ilyenkor a gond? Elvileg egy normálisabb klímáshoz sikerült vinni aki csinált nyomáspróbát meg mittudomén miket, elvileg nem ereszthet, ha igen akkor se ilyen drasztikusan.

Fateréknak 1.4 TDCi Fusionja van és hát ég és föld a két klíma pedig ha jól sejtem kb ugyanaz lehet.. de majd kiigazítanak a szakik úgyis.. :)

Előre is köszönök minden segítséget!

TomeeFiesta

  • Guest
Re:Klíma bajok és olaj"termelés" :)
« Reply #1 on: 2011 June 07, 13:25:39 pm »
klíma ügyben annyi a kérdés hogy milyen fajta gázt raktál bele? lehet szűrőt kellene cserélni...

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Klíma bajok és olaj"termelés" :)
« Reply #2 on: 2011 June 07, 18:44:39 pm »
Nem tudom milyen gáz ment bele... azt se tudtam hogy több féle van, bementem egy szakihoz és feltöltötte.

Szűrő tavaly volt cserélve, lehet idén is ráférne már de kétlem hogy ez lenne a gond.

RyAn

  • Guest
Re:Klíma bajok és olaj"termelés" :)
« Reply #3 on: 2011 June 08, 11:50:08 am »
Nem tudom milyen gáz ment bele... azt se tudtam hogy több féle van, bementem egy szakihoz és feltöltötte.

Szűrő tavaly volt cserélve, lehet idén is ráférne már de kétlem hogy ez lenne a gond.

évente cserélni kell ;)

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Klíma bajok és olaj"termelés" :)
« Reply #4 on: 2011 June 08, 22:47:11 pm »
évente cserélni kell ;)

Igazad van tény, de kétlem hogy a fent említett gondok valamelyikéért is ez lenne a felelős.. :D

TomeeFiesta

  • Guest
Re:Klíma bajok és olaj"termelés" :)
« Reply #5 on: 2011 June 09, 06:05:19 am »
van benne egy gáz szűrő.. mint otthon a hűtőnél kifordítod és látsz egy ilyen vastagabb réz cső szerűséget de kb 5 centis az a szűrő az otthoni hűtőnél a kocsinál is hasonló lesz szerintem.

Gázokból meg rengeteg van! egyszerűbb lenne az egészet leengedni levákumolni és egy fajtát bele tenni! :)