Author Topic: Direktszűrő  (Read 17592 times)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Direktszűrő
« Reply #30 on: 2008 July 03, 21:40:56 pm »
Ja és ami még azért nem elhanyagolható az pedig a tisztító illetve olajozó szett. az olyan 4000 és 6000ft között mozog

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Direktszűrő
« Reply #31 on: 2008 July 03, 21:59:44 pm »
Akkor BMC vagy K&N ? :)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Direktszűrő
« Reply #32 on: 2008 July 07, 23:34:01 pm »
Bár még nincsen teljesen készen de azért teszek fel pár képet. Egy biztos brutális hangja lett a kocsinak ;D

[a csatolmány törölve]

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Direktszűrő
« Reply #33 on: 2008 July 07, 23:43:11 pm »
nem tudok vmiért több képet feltenni de azért még próbálkozok

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Direktszűrő
« Reply #34 on: 2008 July 07, 23:43:56 pm »
2

[a csatolmány törölve]

viko

  • Guest
Re: Direkt Szürő
« Reply #35 on: 2008 July 08, 08:29:05 am »
HY!
Olyan kérdésem lenne, hogy tehet tönkre valamit a direktszűrő? 1.4es benzines, nemsokára 2 éves = még garis fiestám van, most voltam szervízben és ott azt mondták a kipuffantó mehet de szűrőt ne mert valamit elállít vagy tönkretesz (azt nem jegyeztem meg hogy mit)
Szerintetek hosszabb távon (2-3 év) mehet benne emiatt tönkre valami?


Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Direkt Szürő
« Reply #36 on: 2008 July 08, 12:21:13 pm »
HY!
Olyan kérdésem lenne, hogy tehet tönkre valamit a direktszűrő? 1.4es benzines, nemsokára 2 éves = még garis fiestám van, most voltam szervízben és ott azt mondták a kipuffantó mehet de szűrőt ne mert valamit elállít vagy tönkretesz (azt nem jegyeztem meg hogy mit)
Szerintetek hosszabb távon (2-3 év) mehet benne emiatt tönkre valami?


abban az esetben tönkretehet, ha nem olajozod rendszeresen a szűrőt. Mivel a direktszűrőben az olaj fogja meg az apróbb porszemcséket. Gondolj bele ha azok bekerülnek a motorba ott nem tesznek jót. rontják a motor kenését, karcolják a hengereket. De ha rendszeresen tisztítod és olajozod a szűrőt a hozzá vett tisztítóval és olajjal akkor nem lehet baja. Ez olyan 5-6000 km-ként, illetve ha nagyon poros koszos helyen jártál a kocsival akkor érdemes az után is kitakarítani a szűrőt.

viko

  • Guest
Re: Direkt Szürő
« Reply #37 on: 2008 July 11, 13:11:09 pm »
:D köszi a választ, szerintem beszerzek egyet hamarosan.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Direkt Szürő
« Reply #38 on: 2008 August 06, 22:16:38 pm »
Akkor vedd ha tényleg foglalkozol vele mert amúgy csak ártani fog a fent leírtak miatt. Az is igaz hogy megváltoztatja a motor paramétereit, erre némelyik autó jobban más pedig kevésbé érzékeny. Ez abból fakad, hogy a benzinnek a levegőhöz képest van egy tehetetlensége, azaz lassabban reagál mert nehezebb, ezt a gyárban bele is kalkulálják mind a karbus mind a befecskendezős motorokba - a karbusnál ha hírtelen gázra lépsz akkor mindig egy pici többlet benzint kap a moci, hogy ne legyen szegény a keverék, a befecskendezősnél is van de azt már elektronika szabályozza. A nagyon magas nyomásuaknál már elhagyhatő mert a másodperc tört része alatt reagál az elektronika.

Az enyém, igaz, hogy TDCi de direktszűrővel színte vezethetetlen. Fullad dadog nincs benne lent erő stb - menne az csak hozzá kellene állítani a motort :) -

Offline Pisti85

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 81
  • Segített?: +2/-0
Re:Direktszűrő
« Reply #39 on: 2012 December 04, 11:05:25 am »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megfelelő megoldás a direktszűrő beépítésére az ami a képen látható?
Most szeretnék én is belefogni..... és nem akarok meleg levegőt neki a motorból!
Vannak e bevált módszerek?

Köszi előre is!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Fiesta MKVI 1.4 16V (2003.11) helyett Focus MKI 1.8 16V Turnier Ghia (1999.03)
"Ne tagadd meg a fajt miből eredtél, lángoló vért miből születtél, a földet, mely éltet s eltakar, ha magyarnak születtél, hát maradj MAGYAR !"

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Direktszűrő
« Reply #40 on: 2012 December 06, 20:57:51 pm »
Az ok, hogy odatette a hővédő pajzsot így a hengerfej felől nem kap meleget, de a kipufogókről meg a hűtőről telibe. Az a cső ami rávezeti a levegőt nem tudom mennyit segít. Passz.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]