Author Topic: Direktszűrő  (Read 17590 times)

csősz

  • Guest
Direktszűrő
« on: 2007 February 27, 17:16:21 pm »
Sziasztok!
2003-as Fiestahoz keresek szívócsövet. 1,3 8V .
Direktszűrő és a légtömegmérő közé kellene. Ha vki tudna képet küldeni, annak örülnék a legjobban!

geriagyik

  • Guest
Re: Direktszűrő
« Reply #1 on: 2007 February 28, 09:32:48 am »
Dk tuning ,Dunakeszi!Van mindenféle(fém,flexi,szines.......),de ha konkrét elképzelésed van rendelésre szereznek bármit!Nekem mk3hoz szereztek 4hét alatt ültetőrugot+sport gátlószettet francia országból(130e-ért),uh tényleg "pengék"!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Direktszűrő
« Reply #2 on: 2007 March 01, 13:55:11 pm »
Sziasztok!

Az tök jó... én kicsit szépíteni szeretném a motort.... szerintem tök jól mutatna krómozott leömlő.... meg valami műanyag kiváltás.... pl légszűrőhöz menő cső... meg ilyenek....
láttam valahol olyan fém hálót...amit a csövekre lehet húzni... nagyon tetszetős....  ;)
Csak sajna árakat nem tudok....
Jaa igen meg nem tudom, hogy tudtok -e valamit de pl olyan érdekellne, hogy MK4 Zetec motoros fiestára motor burkolat.... mert nekem sajna lekopott a szöveg......
És az újnál nincs szebb
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

ceaser

  • Guest
Direkt Szürő
« Reply #3 on: 2007 July 19, 20:34:29 pm »
Sziasztok!
1.6-os benzines motorra szeretnék direktszürőt ,,fabrikálni". ötleteiteket, megoldásaitokat várnám, mert nekem (lehet hogy feleslegesen) több dilemmám van a témával kapcsolatban.Elöszőr arra gondoltam, hogy meghagyom a gyári levegő szürőházat, és az eredetileg müanyag harmonika csövet kicserélem egy normálisra és erre teszem a direkt szürőt. Aztán amikor szét szedtem a lev.szürőházat akkor két problémába ütköztem: az eredeti szürőt ha kiveszem és a direkt szürőt az említett módon építem be, a szürőház alján van két furat ahol falsot tudna szívni, meg koszt. A másik ami nem tudom próbléma-e? A kerter gáz visszavezetés is kikerülné a direkt szürőt. bár ugyan van ,,karterszürő"(mosogató szivacs darab) de nem hiszem hogy eredetileg még megszűrte a lev szürő is a kertergázt.
A másik ötlet, hogy eredeti lev szürőház kidob közvetlenül a szívócsőre a direktszűrő, a kertergáz visszavezetésre is külön egy szürőt. Ezzel meg az a problémám, hogy ugye szennyezi a környezetet, meg be megy az utastérbe a büdös. Valamint fogalmam nincs hogy az eredeti lev. szürőházban mi a franc aza ,,lebirintus"? Annak mi a funkciója?
Ha van már valamilyen tapasztalatotok akkor megköszönném, ha segítene valaki köszi!

Dipper

  • Guest
Re: Direkt Szürő
« Reply #4 on: 2007 July 19, 23:16:55 pm »
Szerintem az utolsó megoldás a legjobb!És ha raksz kartelszűrőt,akkor nem nagyon szennyezed magad.Az a labirintus meg szerintem a jobb szívóhatás érdekében van ott...bizti felgyorsul a levegő a labirintusban és könnyebben kap oxigént a szekér! :D
« Last Edit: 2007 July 19, 23:20:32 pm by Dipper »

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Direkt Szürő
« Reply #5 on: 2007 July 20, 08:24:20 am »
Szerintem is az utóbbi a tuti megoldás (másnál már láttam így megoldva). A "karteRszűrő" (és NEM  karteLszűrő!!! :)) meg már nem sok plusz kiadást jelent.... ;)
Múltkor kb 500Ft volt itt nálunk az autósboltban...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

ceaser

  • Guest
Re: Direkt Szürő
« Reply #6 on: 2007 July 20, 15:03:05 pm »
Köszi a tanácsokat!

Az nem gáz hogy nem lesz benne az a ,,levegőgyorsító"?

Dipper

  • Guest
Re: Direkt Szürő
« Reply #7 on: 2007 July 20, 15:15:34 pm »
Szerény véleményem szerint,nem baj!hisz a direktszőrőn direktbe kabja a levegőt :) Valószinü jobban fog kapni oxigént még a labirintus nélkül is. :) Csak tisztitani kell 3-5 ezer kilóméterenként és hálás lessz neki a szekered....én is most rakom bele!Sok sikert!  :-X

2ezer a karterszűrő(és még csinos is,olyan mint 1 picurka direktszűrő)
Direktszűrőt meg 5ezer-xxx-ig kapsz!(ha neten rendelsz,magnum céges direktet és karterszűrőt semmiféleképpen ne vedd meg!!(tapasztalatok))
« Last Edit: 2007 July 20, 15:23:03 pm by Dipper »

ceaser

  • Guest
Re: Direkt Szürő
« Reply #8 on: 2007 July 20, 21:25:59 pm »
Köszi szépen, igazad van, ami a direkt levegőt illeti:) Homasita szerinted gáz?

Mucok

  • Guest
Re: Direktszűrő
« Reply #9 on: 2008 July 03, 13:53:52 pm »
Helló,


nem pont ide vág a téma,de kaptam árajánlatot a dinamit kipuftól,K&N betétszűrő(amivel jobban szimpatizálok,mint egy sima univerzális sportlégszűrővel) plusz egy szolid hátsódob(ami remélem úgy szól ahogy elképzelem,halkan dörmög,autópályán sem robban szét a fejem:D),beszereléssel együtt 45e,szerintetek érdemes belevágnom?Ja,és nem elhanyagolható,a 1,5 év garancia :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Direktszűrő
« Reply #10 on: 2008 July 03, 14:14:30 pm »
érdemes. Jól és szépen dolgoznak ott. a hangját ott te tudod kiválasztani. korrektek.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Direktszűrő
« Reply #11 on: 2008 July 03, 15:47:30 pm »
Nekem a direktsszűrő csövem most gyártódik,rozsdamentes anyagból csinálják és a gyári szűrő helyére lesz feltéve.
K&N direktszűrőt rakok bele. már alig várom a holnapot remélem készen lesz.Ha bent van teszek fel képeket.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Direktszűrő
« Reply #12 on: 2008 July 03, 16:17:22 pm »
a direktszűrővel pont ez a bajom, hogy át kell alakítani hogy bekerüljön. a sport betét az igazi

Mucok

  • Guest
Re: Direktszűrő
« Reply #13 on: 2008 July 03, 18:12:09 pm »
Remek,akkor nemsokára a tettek mezejérre lépek,ha kész beszámolok róla:)

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Direktszűrő
« Reply #14 on: 2008 July 03, 20:06:28 pm »
Sportbetét szűrő vásárlását én is tervezem. Még a márkát kell kiválasztanom. Mit ajánlotok?