Author Topic: Porlasztó  (Read 7860 times)

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Porlasztó
« Reply #15 on: 2010 February 09, 10:45:40 am »
Ezekben sajnos csak ilyen van..  :( Azt nem tudom lehet e helyette másikat tenni, szerintem még senki sem próbálta, bár ha tippelnem kéne szerintem a motorvezérlő azt sem tudná mit csináljon vele ha egyáltalán sikerülne csatlakoztatni a más csatlakozók miatt..
Az 1.4 HDI-ben (ami néhány változtatáson kívül ugyanez a motor) volt Bosch porlasztó, de szerintem nem enné meg a Fiesta. Több lenne vele a macera meg amit még ki kéne cserélni mint amennyit spórolsz.
De ezt ne vedd készpénznek, ez csak egy elmélet.

djbaro

  • Guest
Re: Porlasztó
« Reply #16 on: 2010 February 09, 22:45:15 pm »
ok köszi a felvilágosítást

Offline Sunyix

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Re: Porlasztó
« Reply #17 on: 2010 June 13, 21:15:40 pm »
Szia Littleb!

Ki kell cserélnem nekem is az üzemanyag szűrőt, 1,4tdci, de hol találom meg? És mennyire nehéz cseréllni? mert én vinni akartam szerelőhöz, de ahogy látom erröl a commenteket 2 perc az egész és csak ki meg be kell pattintani.

THX!!!

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Porlasztó
« Reply #18 on: 2010 June 14, 08:07:49 am »
Ha szemben állsz az autóval, a légszűrőház jobb oldalán van egy fém "fedő" alatt. Légszűrőház tetejét leszeded, egy csavar van az üz.anyag szűrő tetején, ez tartja a fémlemezt, egy van az oldalán, ez magát a szűrőt. A csöveket szétkapod, majd kiemeled a szűrőt, vigyázz mert az alján van az előmelegítő csatlakozója ki ne tépd. Vissza ugyanez, majd légteleníted a kis pumpával (légszűrőház bal oldalán) és pöcc röff. (van aki fel szokta tölteni friss gázolajjal az új szűrőt mielőtt berakja, de az előbb említett pumpa is felszívja hamar)
Ennyi.  ;D

Amúgy én szűrőből a gyárit ajánlom. Az árkülönbség elenyésző egy esetleges porlasztó vagy hasonló hiba javításához képest és így biztos nyugodtan alhatsz..  ;) Nagyautónál csak 11400 Ft, klubkártyával meg még kevesebb.

kissmarta

  • Guest
Re: Porlasztó
« Reply #19 on: 2010 August 14, 12:01:10 pm »
Sziasztok.
2006-os tdci fiesta porlasztója alatt kiégett a tömítés és ettől van furcsa kattogó hangja.
Ezt egy szerelő mondta arra a kattogó hangra ami a hengerfej felől hallatszik.
Lehetséges ez?
Ha ez tényleg így van mennyit használhatom az autót míg meg nem lesz javítva?És egy réz tömítés hogy tud elégni?
Ha tud valaki valami okosat válaszoljon már legyen olyan szives. 

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Porlasztó
« Reply #20 on: 2010 August 16, 07:47:03 am »
Ezt a topicot olvasgasd, választ kapsz a kérdésidre..

http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,1885.0/

 ;)