Author Topic: Guminyomás - mi van, ha...?  (Read 19836 times)

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #15 on: 2009 November 30, 14:14:34 pm »
Nem tudom máshova vinni, az autók lízingesek, szerződés van stb... a lízingcég már beizzítva, gumiséknak nem lesz esélyük kekeckedni... különben pedig: egyenlőre mi fizetünk nekik, ők a szolgáltatók, úgyhogy ha elszúrták akkor k*sssss és javítsák a hibákat!
A harcot pedig bízd rám, pár ilyen kört futottam már; nem vagyok egy könnyen lerázható típus  ;)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #16 on: 2009 November 30, 14:16:29 pm »
Ohóó ...  :o  ,akkor jobb ha barátok maradunk!!  :laugh:   :laugh:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #17 on: 2009 November 30, 16:19:14 pm »
csipi, a 3 bar-t én azért sokallom, de egy 2.2-2.4 közötti szerintem ideális. :)

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #18 on: 2009 November 30, 16:59:49 pm »
tudtam,h sUDYe nem hadja annyiba!!  ;D  ;)  :laugh:

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #19 on: 2009 November 30, 17:08:15 pm »
Csipi te tuti hogy megoldod ;)

Nekem hála az égnek gumissal nincs rossz élményem .
De fogyasztással kapcsolatban igen jelentős különbségek lehetnek ha nem megfelelő a nyomás ;)
Akár elérheti az 1 liter fogyasztás növekedést is!!!!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #20 on: 2009 November 30, 17:13:25 pm »
Roxin!
A németes stílusú-terpesztett,alacsony magasságú gumikat érdemes túlfújni,de kísérletezni kell,hogy mi a megfelelő nyomás.
A 3 bart,én sokallom,sztem 2.4-2.6 között az ideális a te esetedben!a terpesztett gumi esetében fújás előtt a két széle jobban kidomborodik,és a közepe beesik.Ezt egy normál nyomással,még nem lehet szintre hozni.Bár úgy látszik,hogy egyenes a teteje,de a szerkezete még középen nincs jól kiegyensúlyozva a nyomás által.Ezért indokolt a valamivel nagyobb nyomás.

Csipi!

A 2.1-2.3 ig mért érték,egy középérték,amit a legtöbb gumis alkalmaz.Ezzel az értékkel normál,vagy enyhén peres gumin sem lehet nagyon mellényúlni.
Amúgy ott van az ábra a vezetőoldali ajtónál,kinyitás után a kasztnin,a zárhíd alatt keresd!Ábra mutatja,hogy ennyi és ennyi utas,valamint ennyi és ennyi csomag esetén,melyik gumimérettel,mennyi az ideális nyomás.Érdemes a gumissal annyira fújatni!

A kemény gumitól romlik a komfort,de csökken a fogyasztás.A túl keményre fújt gumi esetén,-mint már többen leírták-a gumi közepe jobban fog kopni,valamint a futómű más elemei veszik át a terhelés egy részét.
A gumi rugalmassága nagyban függ az anyagától,de a belé fújt levegő nyomásától,és a kocsi terheltségétől is.Ezért kell betartani a gyártó által előírt nyomást! :P  
Puhára fújt gumi esetén a gumi két széle fog kopni,valamint nő a fogyasztás,és kanyarban nyúlik,oldalra araszol a centrifugális erő miatt.Nagyban romlik a kanyarvétel,és alulkormányzott lesz az autó.

A kolléganőd autójának durrdefektje esetében,nem biztos,hogy a gumis ártatlan. A túlfújás,folyamatos többletterhelést jelent a guminak.De hozzáteszem,attól még hogy új egy gumi,nem feltétlen lesz kisebb az esélye egy durrdefektnek.Elég csak mondjuk sokat járnia a Thököly úton,de akár Pest szinte bármelyik útját írhatnám :-X Egy-két nagy kátyú okozhat szálszakadást,ami nem látszik egyből,és később dudor formájában jelentkezik-akár belül-amit nem veszünk észre,és később durrdefektet okozhat.
De a hanyag gumiszerelés is okozhatja:nem keni be jól a sikosító anyaggal,ezáltal nagyon nehezen megy rá a felnire a gumi,és sérülhet a szerkezete,valamint túlfújhatja.

Az asztalborogatás a te esetedben sztem jogos! :-X ;D ;)
Na,ennyi jutott eszembe ::) O0



« Last Edit: 2009 November 30, 17:16:01 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #21 on: 2009 November 30, 17:14:49 pm »
tudtam,h sUDYe nem hadja annyiba!!  ;D  ;)  :laugh:

nem ám :D
Csipi te tuti hogy megoldod ;)

Nekem hála az égnek gumissal nincs rossz élményem .
De fogyasztással kapcsolatban igen jelent?s különbségek lehetnek ha nem megfelel? a nyomás ;)
Akár elérheti az 1 liter fogyasztás növekedést is!!!!


igen, de nem a magas nyomás :D az inkább az alacsony nyomásnál lép fel. :) bár ott csak bizonyos határ után... :D egyszer majd összehozok erről is egy kis írást mint az olajokról :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #22 on: 2009 November 30, 20:21:30 pm »
Köszi, tudom hogy hol kell keresni az útmutatást :) Nem állok ott az autó mellett és nézem a műszert amikor fújják... azért képzeljétek el a szitut; egy nő ott pipiskedik a gumisműhely kellős közepén, s összeráncolt szemöldökkel szigorúan figyeli a "szakik" munkáját... sztetek mennyire röhögnének ki? :D Megpróbálok holnap rájukpirítani, aztán ha lesz eredménye akkor jó voltam, ha nem (akkoris  8) ) akkor pedig elveszítenek egy jópár pácienst... köszönöm a sok segítő hozzászólást!  :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #23 on: 2009 November 30, 20:56:04 pm »
Itten okosok aztat megaszondták, kik azt mondják, hogy látták, hogy a szomszédnak van biciklije, szóval gumisok, hogy alapul kell venni a "B" oszlopon elhelyezett adattáblát és max 0,2 bárt hozzá kell még adni, ugye mert a lényege a téli guminak, hogy a hó ne üljön bele. Ha kicsi a nyomás, akkor nem vagyok ideges... ja az más, szóval ha kicsi a nyomás akkor kisebb a felfekvése...

Szóval ezt az okosságot tudom mondani!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #24 on: 2009 November 30, 21:01:13 pm »
Hááát, Kutibácsi, asszem te segítettél a legtöbbet  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #25 on: 2009 November 30, 22:15:05 pm »
Na meg persze a Szaturnusz-Föld-Uránusz-varánusz...ánusz állását is figyelembe kell venni a megfelelő nyomás kiszámításához :P :occasion14: :toothy4: :wav:
Minden ami autĂł hifi!:)

69es

  • Guest
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #26 on: 2009 December 01, 08:58:54 am »
Na meg persze a Szaturnusz-Föld-Uránusz-varánusz...ánusz állását is figyelembe kell venni a megfelel? nyomás kiszámításához :P :occasion14: :toothy4: :wav:

Hogyan került a gumi nyomáshoz a szexualitás?  :binkybaby: :book1:

grimmcsalad

  • Guest
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #27 on: 2009 December 01, 09:13:09 am »
Mondjuk a szexualitás, gumi, nyomás szavak elég jól összeillenek.
Persze lehet, hogy itt más jelentéstartalommal használják.

Candy_shop

  • Guest
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #28 on: 2009 December 01, 09:25:39 am »
Hééééé!! Maradjatok a témánál!!!

grimmcsalad

  • Guest
Re: Guminyomás - mi van, ha...?
« Reply #29 on: 2009 December 01, 10:02:37 am »
Oké!
Miért kellene lennie egy mindenki által elfogadott guminyomásnak.
Nagyon különböznek az igények, gumik, a kocsi terhelése, használata.
Van aki szinte mindig egyedül ül benne a mellette levő ülésen az önvédelmi kis táskájával(65 kg.).
És van a mackós burkoló, a segédje, meg a burkoláshoz a szerszámok(350 kg).
stb...... Ez mind mást kíván. 2-től 3,5-ig belefér :)