Author Topic: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)  (Read 26492 times)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #15 on: 2009 December 01, 11:11:23 am »
Miért kellene légteleníteni?
Ha az adagoló jó, akkor egy száraz gázolajszűrönnyi levegőt és gyorsan átszív.
Mikor először cseréltem féltem tőle,de talán kétszer 15 másodperc és pöfögött is.

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #16 on: 2009 December 02, 07:38:40 am »
Nemtudom miért kell,de jól hangzott!!  :laugh: 
Sok diesel-es autókat láttam szerelésután köszörülni,majd km-ket húzták,mert belevegősödött a rendszer!!De,h pontosan miért?fogalmam sincs!!ennyémmel sem volt ilyen gond! ;)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #17 on: 2009 December 02, 09:34:04 am »
kell légteleníteni, pont azért h ne legyen levegős. kicsit eljátszik vele az ember és nem lesz para vele. :) hidd el nyugodtan h könnyebben fog utána indulni, ha lelégteleníted, mintha nem.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #18 on: 2009 December 02, 13:35:10 pm »
Oké akkor mond el hogy hogyan kell lelégteleníteni a fityeszomat.
Merthogy valamiért azok a buta német mérnökök elfelejtettek kézi tápszivattyút pakolni az üzarendszerbe.
Nagynyomású részt nem kellett régieknél sem. Az ellátó rendszert meg csak az adagoló saját szivattyújával lehet.
Hogy is légtelenítsek?

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #19 on: 2009 December 02, 14:43:29 pm »
Vegyél egy mély levegőt aztán fújd ki!Miután ezzel megv fújd ki mégegyszer és így vákum keletkezik a tüdődbe,rácsatlakozól a csőre és hip-hop meg is van!  ;D  :laugh:
Ha már egyszer beindult akkor nemhiszem h levegős a rendszered ;) már kidolgozta magából!!De viszont a figyelmedbe ajánlanék egy üzemanyag szelepet v mit, ez ugyanis megakadájozza az üzemanyag visszafolyását ezáltal könnyebben és előbb fog indulni!!!Ez egy kicsi dió nagyságú hengerecske csk egy írányba tud áramlani a cuccos,vissza nem!Potom összegért lehet venni!!Enyémbe is volt!

Offline hkori

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #20 on: 2009 December 02, 15:20:36 pm »
Autókereskedő mondta, akinél a fiesta tdci-t vettem, hogy tegyek az üzemanyagba olajat (benzinbe valót-2T). A keveréket nem tudom, de keveset mondott, max 0,5-1%. Azt mondta hogy a Peugeot partner-t(hdi) és a 307-est(hdi) is igy hajtja jó ideje, ami az övé. Szerinte az üzemanyag-befecskendező rendszer mozgó alkatrészeinek biztosit kenést.............szerinte!

Én a könyv szerint járok el és semmilyen adalékot nem teszek az üzemanyagba!

bogil99

  • Guest
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #21 on: 2010 March 04, 10:37:52 am »
Az előző autóm nekem is dízel volt (bocs: Diesel). Az egyik kollégám aki kamionozott nekem is azt ajánlotta, hogy mivel a magyar üzemanyagok meglehetősen "szárazak" nem kenik rendesen az adagoló rendszert ezért ajánlatos egy kis pót kenést adni neki. Aztán megkérdeztem a szerelőmet, aki a nyaggatásomra elmondta, hogy ő is szokott ülepített+szűrt fáradt olajat hozzárakni a naftához, de nekem inkább a kétütemű motorolajat ajánlja, mert az jobban is keveredik az üzemanyaggal. Kipróbáltam 1:100 arányban keverve, és láss csodát halkabban járt tőle a motor. Csak rohadt drága. Lehet hogy csak 1-2 dl kellett volna töltsek egy tankhoz ahogy a kolléga ajánlotta.

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #22 on: 2010 March 04, 16:54:51 pm »
Nekem is mondták a 2 T motorolajat, 1 tankhoz 1dl-t, méghozzá a Soroksári úti Jaguár szervizben, nyugodtan tegyél bele, csak ne azt a semmirevaló sz_r Mol Arol 2t-t, hanem valami normálisat, pl: Midland-ot, Én annak idején a Wartburggal kB. 40000 km-t mentem 1:70 keverési aránnyal gond nélkül.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #23 on: 2010 March 04, 17:11:33 pm »
de az egy waresz nem egy 4 ütemű motor... teljesen felesleges... ha valami nem kerek a motorral nem elpalástolni kell trükközéssel hanem meg kell javítani... ez nem javítja meg...

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #24 on: 2010 March 04, 20:58:08 pm »
Egyáltalán nem a Wartburg volt a lényeg, hanem az olaj, és hogy megerősítsem a felvetést, egy olyan helyről ahol remélhetőleg szakemberek dolgoznak.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #25 on: 2010 March 04, 23:21:15 pm »
ha már vitatkozol velem akkor olvasd el a hozzászólásom második felét. Sajnos a szervizesnek igaza van, tényleg csendesebben fog tőle járni valószínű ha nem csendesen jár. de nézzük csak meg hogy mit is csinálsz a motorral ha belekevered ezt az olajat?
első körben ez a téma mk6-7 részlegben van, tehát nyugodtan feltételezhetjük hogy 1.4, 1.6 tdci-kről beszélünk. mindegyik katalizátoros, az olaj égetésekor olyan anyagok is bekerülnek a kipuff gázba amik a gázolaj égetésekor nem keletkeznek, és a katalizátor felületére lerakódva, a katalizátor hatásfokát csökkentik, majd a katalizátort tönkreteszik. Eleve egy drága hibát okozol csak ezzel.

ezekről a TDCI-kről tudni kell hogy nem Ford fejlesztés. ne várjunk tőlük csodákat. mielőtt ilyen tanácsokat ad bárki kicsit nézzen már utána a dolgoknak, mert lehet hogy egy hibát eltakarsz ezzel viszont cserébe dobhatod ki a katalizátorodat. továbbá a környezetet elég rendesen szennyezed vele mikor olajat égetsz...

szal csak ismételni tudom magamat, inkább át kell nézni a motort, és ami sz*r benne azt kicserélni (ezekben az autókban már nem nagyon lehet semmit javítani, csak cserélni), és akkor meg fog szűnni a hiba. nem szabad trükközni ilyenekkel mert csak nagyobb bajt csinálsz vele mint amit nyersz rajta...

jah a szervizesre visszatérve, ha én ott dolgoznék egy márkaképviselet szervizében, és jönne egy autó aminek a hangját finomítani kell mert eladásra megy én is beleraknám. aztán majd felhangosodik újra idővel, de addigra már megvette az új tulaj. de attól még a motornak nem tesz jót egy ilyen nem egészséges.
« Last Edit: 2010 March 04, 23:25:04 pm by sUdYe »

mx24bmuszi

  • Guest
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #26 on: 2010 March 05, 10:17:40 am »
Több 10.000 dízel kocsi több millió kilométert tesz meg anélkül, hogy 2T vagy fáradt olajat (atya világ! Anya szülte az ilyen szerelőt aki ezt mondta?) kéne pacskálnia a gázolajhoz. Nem elég az az égéstermék amivel szennyezzük a levegőt?


Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #27 on: 2010 March 05, 11:06:32 am »
Arról nem is beszélve, hogy ezeket a 2ütemű olajokat benzinhez "tervezték" ki tudja hogy megfelelően keverednek e a gázolajjal?
Illetve mennyire égnek el tökéletesen egy 4 ütemű dízelben? A tökéletlen égéssel milyen lerakódásokat képeznek?

És persze amit már említettek előttem a katalizátor.

Egyszóval én sem megelőzés jelleggel sem más célból nem önteném a modern dízelek egyikébe sem. De igazából régebbi dízelben sem használnám..

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #28 on: 2010 March 05, 21:35:05 pm »
Igen végül is a Jaguár szervizben hülyék dolgoznak!
Nem 1 liter olajról beszélünk, hanem 70 literhez 1 deciről!!!!!!!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #29 on: 2010 March 05, 22:11:36 pm »
az 1 deci is sok... ;) hidd el. és teljesen felesleges is. ha értelmezed is amit már többen is leírtunk korrektül alátámasztva technikailag akkor belátnád.

nem mondom hogy hülyék dolgoznak a szervizben, de azt azért lássuk be, hogy gyárilag nem véletlen nem adagolnak hozzá.
és ne egy szerelő bírálja felül azokat a megoldásokat amit a mérnökök terveztek hosszú időn keresztül.

mint leírtam azt a célt amiért javasolták el lehet érni vele, csendesebb lesz a motor járása, de miért is? mert mindenhova bejut az olaj, olyan helyeken is ad kenést ahol nem feltétlen szükséges, és nem utolsó sorban olyan lerakódások keletkeznek a motorban ami hosszú távon még kis mennyiség esetén is, a motor korai tönkremeneteléhez vezetnek. olaj az égéstérbe a 4 ütemű autókba nem való, legyen az benzines, legyen az dízel az tökmind1. nem véletlen van olajlehúzó gyűrű sem a motorban. ezen is érdemes elgondolkozni, nem csak azon hogy a szerelő az a zseni ő mindent jobban tud, mint az aki a gyárban ezt megtervezte, vagy az aki szakmailag ért is egy kicsit a dologhoz.
« Last Edit: 2010 March 05, 22:16:24 pm by sUdYe »