Author Topic: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)  (Read 26489 times)

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« on: 2009 November 15, 20:10:00 pm »
Üdv tipustársak!

Kolegámmal aki autószerelő is volt egy dolgos munkahelyi délutánon összevitatkoztunk azon hogy elvileg ha van otthon egy bontatlan flakon motorolajad amit már nem tudsz semmire használni akkor azt egy dízel autóba mint üzemanyagot betöltheted e?

Igazából ahogy olvasom baja nem lesz belőle(erre azért az okosoktól kérek külön reagát!), de szerinte a porlasztócsúcsot keni egy kicsit és egyéb jótékony hatásai vannak amiben én nem hiszek :)

De tényleg én ki is próbálnám mert a céges fiestámnak porlasztúcsócsszagú tünetei vannak meg akad itthon a régi suzukimhoz vásárolt castrol 5w-40 motorolaj 1 egész liter amit beleönthetnék a tankba és végülis addigis spórolhatnék 280ft-t ha csak elégeti a motor :D
De mindenképp megvárnám ezzel hogy mit mondtok rá.

Meg olyan ötleteknek is örülnék hogy mit milyen arányban és hogy stb..
Várom az építő jellegű reakciókat :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #1 on: 2009 November 15, 22:30:50 pm »
felejsd el.

ad1. a motor nem olajjal megy, még a dízel sem!
ad2. az olaj tönkreteszi a katalizátorod.
ad3. nem véletlen találták ki az olajlehúzó gyűrűt, hogy ne kerüljön az égéstérbe be az olaj, direktbe nem kéne.
ad4. jó az az olaj még vmire, ha másra nem add oda vmi cimborádnak ajándékba vagy aprópénzért, hogy használja, neked már nem kell.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #2 on: 2009 November 15, 22:39:33 pm »
jah, és öntsél ki egy kis gázolajat meg egy kis motorolajat, szerinted nem tömítené el a rendszert az olaj?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #3 on: 2009 November 18, 13:05:41 pm »
Az ilyen tanácsoknak az a háttere, hogy a régebbi dizelekkel sok mindent meg lehetett csinálni, ami egy maiban többszázeres kárt okoz.   :o
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #4 on: 2009 November 18, 13:12:46 pm »
tényleg sokmindent meg lehetett csinálni, de annak se volt egészséges. max a sz*r kopott motornál lehetett elfedni vele eladás előtt a zajokat...

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #5 on: 2009 November 18, 14:20:42 pm »
Nem akarok okoskodni,de mint mondottam valamelyik topikban,előző autóm fiesta 1.8D volt miután átesett egy motor generálon(kompresszió miatt)a szerelőm mondta,h rakot bele 2T motor olajat(kizárólag 2T,erre felhívta a figyelmem!!!),ugyan is a pórlasztócsúcsokat teljesen kitísztítja és jobb lesz (de ezt bizonyos időközönként kell csak csinálni,nem kell sűrűn csak ha érzed,h nehezen indul,nem úgy megy...stb...)És komolyan jobb lett,de persze ez lehetetta generáltól is :) !De a szerelőben teljesen megbízok kiba*zott nagy szerelő hihetetlenül ért a disel-es autókhoz.Ő mondta h télen minuszokba benzint is tankoljak bele a dermedés miatt(arányt nem tudom,már rég volt)!Na szóval nem hülyeség ezaz olaj dolog persze nem észnélkül,meg nem egyfolytába megvan az aránya,én teljes mértékben megbízok a szerelőmbe,egyben a barátom is!Ja,de csak szívó motorba lehet!!!!!!!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #6 on: 2009 November 19, 00:28:45 am »
ebben igazad van! RÉGI szívódízelekbe szokás az ilyen trükközés. De ez se egészséges teljesen és nem ez a legjobb (bár a legegyszerűbb és ha megfelelően csinálod, nem okoz számmottevő károsodást semmiben).
Dermedésre: üa előmelegítő, korszerűbb dízelekben már mindben van.
porlasztócsúcsra: ha takarítani kell: vedd ki, áztatsd be benzinbe majd gázolajba, fújd át levegővel és ha kitisztult rakd vissza.

Továbbra is tartom magam hozzá hogy hülyeség. A régi 1.8D-n még nem volt KAT, az nem tudott tönkremenni, a mai autókon mind van, így rögtön egy nem olcsó alkatrészedet teszi tönkre az olaj.
Másodsorban, az üzemanyagszivattyú sem nagyon tudja felszívni az olajat a tankból uis, sokkal sűrűbb mint a gázolaj, és kábé úgy reagál a szivattyú szívására mint a dermedt gázolaj. továbbá az égéstérben lerakódó olaj által keletkező égéstermékeket sem ajánlanám a motornak, és még lehetne sorolni. Az nem oda való.

A 2T olajról meg annyit hogy az a kétüteműbe való, semmi keresnivalója nincs egy négyütemű motorban.

A szerelőd nem csinált rosszat, csak a könnyebb és kevesebb munkával járó eredmény elérési utat választotta. Ezeket a trükközéseket lehet csinálni, lehet sufnizni, de csak is régi szívódízelbe, a mai modern autóknál ez felejtős, sőt én a régiekkel sem csinálnám, inkább a bonyolultabb, de alaposabb és jobb megoldást választanám.

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #7 on: 2009 November 19, 08:59:27 am »
Teljesmértékben igazad van!(részben :P ) Először is MK3 1.8D katalizátoros.Te kedvedért felhívtam a szerelőt :) ,h fejtse ki ugyan miért pont 2T kell a gázolajhoz????Mire azt monda,hogy : a 2T olaj tökéletesen elég(nem rakódik le),AC pumpa nem fogja nehezebben felszívni a cuccost(ezen csak nevetet)ugyan is nem nagy mennyiség kell bele és tökéletesen elkeveredik a gázolajjal,fél tank gázolajhoz(kb 20liter) 1-2 decit kell önteni,semmilyen motori szerkezet nem veszi észre csak a porlasztó csúcs ugyan is vastagabb lesz tőle az anyag és kitisztítja  azt!A katalizátort nem piszkolja be,nem fog lerakódni ugyan is nem állandó használatra van ez a megoldás,de mivel tökéletesen elég ezért esélye sincs kárt okozni!!Előbb okoz kárt a katalizátorban az,h valaki csak városi használatra használja a kocsit,v 70-nél többet nem megy vele,akkor lerakódnak a dolgok!De akkor sincs baj ki a  pályára és nyomni a szemét és kifog égni,tisztulni a kat... ;) A másik,h a motor olaj(amit a kocsiba teszel)az rakódik le az okoz gondot(ha eszi a gép az olajat). ;D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #8 on: 2009 November 19, 18:22:04 pm »
De ez se egészséges teljesen és nem ez a legjobb (bár a legegyszer?bb és ha megfelel?en csinálod, nem okoz számmottev? károsodást semmiben).
Dermedésre: üa el?melegít?, korszer?bb dízelekben már mindben van.
porlasztócsúcsra: ha takarítani kell: vedd ki, áztatsd be benzinbe majd gázolajba, fújd át leveg?vel és ha kitisztult rakd vissza.

csak idézném magam. :)

KAT: Ja igen, mikortól is? 94 után leghamarabb, szal max az utsó 1- 1.5 év lehet katalizátoros. előtte nem volt benne. ezt felejtettem el:)
És igen, ha egyszer megcsinálod ettől még nem fog tönkremenni, de azt se felejtsük el hogy ez az olajozás a problémát nem szünteti meg csak "tünetileg kezeli" attól még nem lesz jobb a kocsi, max szebb lesz a hangja.
A csak városi használatban tényleg telerakódhat korommal HA nagyon alacsony fordulaton használja valaki (főleg dízelbe). Ezért kell néha kikormolni minden autót. Sajna ezt az olajjal nem lehet megtenni. Mivel a 2T olaj is ugyanúgy motorolaj mint a többi, nem fog teljesen soha elégni, max jobban kicsit mint a 4 üteműbe való társai. Érdemes csak megnézni a trabik kipuffogóját, mennyi olajmaradék rakódott le rá az idők alatt, na az rakódik le a katalizátorban, a tized mm-es lukaknál. Kis mennyiségű olajból csak kis mennyiség kerül oda ez tény. de az a kicsi is el tudja tömíteni egy részét, ami hatásfok és teljesítményvesztéshez vezet. És még lehetne ezeket sorolni.

Az olajat akkor is nehezebben szívja fel a szivattyú ;) és nem tud teljesen elkeveredni a tankod alján is ottmarad egy része, és még lehetne sorolni. Egyszer nézz meg egy olyan autót amit így kezeltek, mikor a motort szétborítják, és nézz meg egy olyant amin rendesen kitakarították a motoron kívül a koszos alkatrészeket, amiket meg kellett cserélni.
Ez kábé olyan mint az olajadalékok, amiket lehet venni, hogy így csendesebb lesz tőle, meg kopottságcsökkentő adalék, ami MŰKÖDIK. De csak egy ideig, továbbra is kopott lesz a motor, továbbra is kopik, csak tünetileg kezeli, és a szerviz utána sokkal drágább lesz, mert amíg kipucolod azt a blokkot mielőtt elküldöd gépműhelybe rendberakni, addig megőszülsz... az olaj ennél lightosabb, de mikor az olaj megég, marad mindig olajsár. na azt is élmény kitakarítani a motorból... szal nekem a véleményem az hogy NE, még akkor se ha tünetileg az adott problémára tényleg hatásos és jó. Hosszú távon mindenképpen problémás szerintM.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #9 on: 2009 November 19, 19:56:11 pm »
Ehjnye már megint megy a nekem van igazam!
Az a kis 2T az téleg nem okozhat semmi kárt, legfeljebb semmi gázt sem.
2T persze benzinhez készült és abban keveredik pöpecül, de ha elég a benyás motorban a nagy része akkor a dieselben annál már csak nagyobb része éghet el azon a hőmérségleten.

Ha te  2T-vel szereted akkor miért ne!

Az eredeti kérdés is csak az volt hogy egy pici 4T olaj a diesel olajhoz!
Értelmét nem látom a kérdésnek és tuti hogy előrébb nem lesz vele ha 40 literhez belelocsol 1 lityi motorolajat.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #10 on: 2009 November 20, 02:23:09 am »
nem a nekem van igazam megy itt kérlek, hanem egy értelmes vita. Hangsúlyozom sokmindenben igazat adok, és vica versa, ahogy észrevettem, a véleményem, ennyi: az olajnak nem az égéstérben a helye egy négyütemű motorban legyen az bármilyen olaj. a 2T tény h kevesebb kárt okoz de az se egészséges.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #11 on: 2009 November 20, 09:21:11 am »
sUdYe téged bagollyal kereszteztek ;D

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #12 on: 2009 November 20, 12:01:07 pm »
Nem félreértés történt ugyveszem észre,én teljes mértékben igazat adok sUDYe-nak!!Mindent amit leírtál teljesen igazad van és egyetértek veled,komolyan!! :) DE  ;D Már mit mondottam az előzőekben NEM HOSSZÚTÁVRA van ez a megoldás kitalálva!!!(féltanktól nem fog kárt okozni hidd el nekem ;) ) A porlasztócsúcsot meg nem megjavítja,hanem KITÖMÍTI(persze van,h menthetettlen) egy próbát megér hidd el nemsok szerelő válal el diseles autót mert nem sokan értenek hozzá!A porlasztócsúcs csere nem olyan egyszerű légteleníteni kell az egész rendszert!A másik az én fiestámba('92)volt katalizátor(egy ideig  ;D ),és AC pumpa NINCS benne!!A tank alján maximum akkor fog ottmaradni a 2t ha 1 évig nem használják az autót!
De ez csak tényleg egy baráti vita!!  ;)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #13 on: 2009 November 20, 14:04:51 pm »
 :notworthy:
ennyi. Így teljesen korrekt a dolog, tudom hogy a diesel szervizzel vannak itthon problémák (van nekünk is egy dízel olajkályhánk: 1.4D citroen AX :D ) azért is mondtam hogy másoknak is tiszta legyen rövid távon segít hosszú távon csak a csere, a javítás. Tény h nagy meló, a légtelenítés is kell, de a dízelnél kb minden után kell ha az üarendszernél van vmi probléma...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gázolajhoz motorolajat adagolni? :)
« Reply #14 on: 2009 November 20, 14:06:05 pm »
sUdYe téged bagollyal kereszteztek ;D

OFF és ha még hozzáteszem reggel 8-tól suli és utána autószerelés, és akkor értem haza mikor írtam tnap... :) ma meg megint 8-tól suli... :D ON