Author Topic: Motor leállás  (Read 4038 times)

Candy_shop

  • Guest
Motor leállás
« on: 2009 September 12, 13:51:39 pm »
Sziasztok! Érdekes jelenség tapasztalható az autómnál,ami az utóbbi 2 napból kétszer jelentkezett. Nem tudom,hogy mi mivel függ össze,ezért leírok mindent.

Amint a cím is elárulja a motor egyik pillanatról a másikra leáll...a lényeges kérdés szerintem a hol(?),milyen szituációban. Mivel érden élek,így M7es autópályán közlekedek. Amint elérek egy csomóponthoz és jobb kanyarodva lehajtok az autópályára,kinyomom a kuplungot és szépen üresben leengedném az autót abban a pillanatban leáll és a kanyar közepén indíthatom újra. Első pöccre beindul,utánna sincs semmi baj, egyenes úton vagy egyéb körülmények között nem tudtam "szimulálni" a leállást...
Van ötlet? Valami dugult és a nagy jobb kanyarba nem kap elég üzemanyagot a gép? Mi lehet?

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Motor leállás
« Reply #1 on: 2009 September 12, 17:35:54 pm »
Annó nekem is csináltak nekem a kocsijaim de csak akkor ha kevés nafta volt bennük:)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Candy_shop

  • Guest
Re: Motor leállás
« Reply #2 on: 2009 September 12, 17:39:08 pm »
félig van a tank...

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Motor leállás
« Reply #3 on: 2009 September 12, 17:42:15 pm »
Akkor lehet hogy az ac pumpa kontakthibás és nagy jobbosnál keletkezik ez a hiba így hirtelen más nem jut eszembe bár butaság mert akkor balra is csinálná. De lehet hogy arra nem tud elmozdulni a vezeték nem tudom. Ez csak egy ötlet;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Candy_shop

  • Guest
Re: Motor leállás
« Reply #4 on: 2009 September 12, 18:10:35 pm »
Akkor lehet hogy az ac pumpa kontakthibás és nagy jobbosnál keletkezik ez a hiba így hirtelen más nem jut eszembe bár butaság mert akkor balra is csinálná. De lehet hogy arra nem tud elmozdulni a vezeték nem tudom. Ez csak egy ötlet;)

Köszi a tippet,de akkor kanyar közepén miért indul el? :D

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Motor leállás
« Reply #5 on: 2009 September 12, 23:35:17 pm »
Erősen gondolkozom, hogy mi volt a megoldásom, mert hasonlót csinált nekem is, de nem jut eszembe a megoldás... :( Szűrők rendben vannak?
Amúgy próbáld úgy beazonosítani inkább a dolog, hogy nem egy bizonyos távolság/idő után csinálja-e ezt? Nekem nem a kanyarodás volt a kulcs, hanem indulás után X idővel 1x megcsinálta, kuplung 2-esben/3-asban fel és simán visszaindult és utána nem csinálta többet.
« Last Edit: 2009 September 12, 23:36:51 pm by DVZs »
D.V.Zs.

Candy_shop

  • Guest
Re: Motor leállás
« Reply #6 on: 2009 September 13, 05:26:21 am »
Elvileg rendben van minden...Olajcserén 1 hónapja volt...akkor volt olajszűrő+levegőszűrő csere...benzinszűrőt éppen most terveztük cserélni...

Offline Sunyix

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Re: Motor leállás
« Reply #7 on: 2010 July 06, 18:35:57 pm »
Szia!

Mi volt a megoldás a motorleállásra?

Köszi