Author Topic: Motor kattogás/kopogás 1.4 TDCi  (Read 6592 times)

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Motor kattogás/kopogás 1.4 TDCi
« on: 2009 July 12, 11:44:07 am »
Üdv nektek!

Van egy céges Fiesta amit én vezetek, idén vettük és fura kattogó/kopogó hangja van a motornak. Tulképp mindenkinek más ötlete van (hidrotőke, gagyi olaj, túlhajtott olaj, nem rendszeres olajcsere, sz*r gázolajszűrő és ezeknek szövődményei stb stb) de igazából senki nem tudja megmondani viszont nekem csak 1 dobásom lesz megcsináltatni amikor szeptemberben lejár a forgalmi. A hang folyamatos, az esetek 70-80%-ban megvan sebességtől, fordulattól, motorhőtől függetlenül. Mindemellett az autó nyomatéka eléggé gyengus lett az utóbbi időben, és a fogyasztása is érezhetően megemelkedett ha nem is drasztikusan.
Kicsit olyan a hangja mintha csapágyas lenne, igazából nem tudom jobban leírni de remélem lesz ötletetek hogy merre kell keresni a problémát :)

Ja az autó 5 éves és 117.000 KM van benne.
Minden segítséget előre is köszönök!

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Motor kattogás/kopogás 1.4 TDCi
« Reply #1 on: 2009 July 14, 12:54:32 pm »
Szia!
Több minden lehet. Rossz esetben lehet adagoló, vagy porlasztó csúcs.
Szerintem biztosat akkor lehetne mondani ha hallaná valami szerelő. Ő poénra megmondja. Ha gondolod akár hozzánk is behozhatod. Megmondjuk mi a diagnozis, és utánna eldöntheted hogy hol csináltatod meg. Szerintem ez korrekt!
Üdv Kob!
kobold

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re: Motor kattogás/kopogás 1.4 TDCi
« Reply #2 on: 2009 July 14, 21:19:33 pm »
Hú az jólenne! Merre talállak meg titeket?

Offline stifi82

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +0/-0
Re: Motor kattogás/kopogás 1.4 TDCi
« Reply #3 on: 2009 July 25, 09:22:37 am »
az enyém is kopog csörög zörög de csak közbe csattog
voltam szserelönél leveték a slevegőszüröt házastól alata vana porlasztó és körülötte volt gázolaj azt mondják lehet hogy ott vigyem vissza mikor csattog ez meg olyan vagy csatog regel odaviszem meg elhalgat
faternak van 1 ilyen csak ujabb anak is megvan a jelegzetes csilingelő hangja de nem csattog még ezek ilyenek
nekem is mondtak olajat hidrötőkét de most 10nél megy le az olaj belőle nem szarozok vele 30nál meg a gázolajszűrő a cromaxban veszek mindent fordos vödörbe van az olaj akor ez sz*r lenne?
arra meg azt mondták eredetit mert ilyen finom szűrő meg olyan finom szűrő azt szétvágtam ami bent volt 1 sz*r papír volt benne
100km-t jol ment a kocsi azóta megint olyan mint régen vagy csak hozászoktam
a kutakon normális üzemanyagot kéne árulnijuk azt nem lenne ilyen gond
153ezer van a motorban de az olajat nem eszi csak amennyia  turbo elvisz gyenge liter 10enként felső nivoig van rakva cserére lemegy a minimumra azt csere
sajna ugy tünik a ford motorokba nem erős most ez vagy a PSA konszern hibája vagy náluk van gond
de ha lesz zsé lecserélem 1 elenora aki tudja i az az tudja aki meg nem nézen utána jó kis gép az azzal már kilehet állni a gyorsulási versenyre meg 1 kis drift is belefér csak pénzem nincsen rá bocs hogy kicsit elkalandoztam
« Last Edit: 2009 July 25, 09:25:48 am by stifi82 »