Author Topic: MK7 Fiesta ablakemelője  (Read 13667 times)

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #15 on: 2009 May 14, 20:49:37 pm »
Enyém is ilyen.

Szerintem a "görbe" üveg miatt van. Gondolom az a rövid sín, amiben fut egyenes...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #16 on: 2009 May 15, 11:37:56 am »
...Sok kereskedésben azt csinálják hogy a nem elektromos ablakos berendelt kocsikba beszerelik a gyári elektromos ablakot, ...
És lecserélik az ajtókárpitot? Nem tűnik gazdaságosnak.  :o

Mk6 1.3 benzin

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #17 on: 2009 May 15, 11:46:07 am »
Igen, nekem sem kerek a képlet így. Amit sUdYe írt, az ok, valahol még logikusnak is tűnik a lépés - de nem kéne ezt okozza az hogy beraknak egy ablakemelőt. Koboldot kéne rávenni, hogy nézzen meg egy ilyen Fiestát, hogy mitől lehet...
D.V.Zs.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #18 on: 2009 May 15, 12:44:55 pm »
a legtöbb elektromos ablakos kocsiba ilyen. Sok kereskedésben azt csinálják hogy a nem elektromos ablakos berendelt kocsikba beszerelik a gyári elektromos ablakot, ami észrevehetetlen szinte, csak az említett "hibából" lehet észrevenni, ugyanis vmivel merevebb az ajtó belseje az el ablakosnál. (nem értem én se miért, elvileg pedig ua az ajtó). fater régi mercijébe ugyanilyen volt, a motsanijában nem ilyen, de mondjuk azt a kasztnit nem is adták ki el ablak nélkül.

ezzel én nem igazán értek egyet.... volt más típusú autóval dolgom, amibe utólag szereltettünk el.os ablakot, és nem csinálta...ebbe meg gyári 'oszt mégis jön-megy az ajtókárpit :P
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #19 on: 2009 May 15, 13:59:58 pm »
Megnéztem a saját Mk6-osomat.

Nekem tekerős ablakom van, ami ritkaság, ezért remélem fontos információval szolgálhatok.  :)

Ha letekerem az ablakot, a belső műanyag léc középen 1-2 milméterrel eltávolodik az üvegtől. !!!!!

(Vajon emiatt kérhetek még autócserét?)

Szerintem ha az üveg aljára és felső részére fektetünk egy-egy vízszintes egyenest, a felső egyenesnél az üveg jobban görbül, mint az alsónál. A görbe szakasz kicsit szétfeszíti az ajtót.

Ez van, nincs mit tenni.  >:(
Mk6 1.3 benzin

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #20 on: 2009 May 15, 14:24:14 pm »
Köszi az infot... :)
gondolom, egy Focus/Mondeo/Blabla nem csinálja ezt.... nem értem, miért nem lehet egy Fiestában is ezt megoldani.... na, mindegy...

Sebaj.... zörög, kattog, de a miénk!  :laugh:  és ezért szeretjük :laugh: :P
ildipontbretus kukac gmail pont com

rgida

  • Guest
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #21 on: 2009 May 15, 18:57:52 pm »
Meglehetett volna de nem akarták, mert ez "csak" Fiesta.
Nekem kellett pár hónap amíg megbékéltem ezekkel a kicsi de idegesítő problémákkal.Jó néhányszor elátkoztam a pillanatot mikor beléptem a Ford szalonba.

Max007

  • Guest
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #22 on: 2009 May 16, 12:44:05 pm »
Na akkor mázlim van, a platinumom sem csinálja ezt. Lehet hogy egy bizonyos év szériái produkálják csak a hibát.

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #23 on: 2009 May 16, 15:58:52 pm »
Akkor írjuk az évjáratot :)

2008. március 28-ai átvétel

vargagabi

  • Guest
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #24 on: 2009 May 16, 16:58:29 pm »
Sziasztok,Kedves Csipi!

Azzal kezdeném ,hogy ez nem hiba........hanem SAJÁTOSSÁG!

Azért történik ez mert az ajtó úgy van felépítve,hogy az ajtóba be van csavarozva egy műanyag "tálca",erre vannak felszerelve a zárszerk.,abl.emelő szerk,stb.(Ha ezt kiveszed,gyakorlatilag üres lesz az ajtó.)Amikor felhúzzuk az ablakot,akkor ez a tálca egy picit megfeszül,mivel a kárpit ezzel kapcsolatban van,ezért az is megmozdul.

Ez nem azért készül így,mert nem érdekli a FORDot a kiskategória,hanem azért,mert a gyáraknak előírják,hogy az autónak hány % kell,hogy újrahasznosított anyagból készüljön. Szerintem ez is az.

rgida

  • Guest
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #25 on: 2009 May 16, 17:54:16 pm »
Akkor írjuk az évjáratot :)

2008 December 18.-ai átvétel (asszem szeptemberi gyártás)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #26 on: 2009 May 16, 18:02:20 pm »
2007.07.11.átvétel (06.18. gyártás)

Max007

  • Guest
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #27 on: 2009 May 17, 00:07:47 am »
ahogy feljebb is van és ahogy a microsoft is megmondta, 'nem bug hanem feature' :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #28 on: 2009 May 17, 13:27:35 pm »
Sziasztok,Kedves Csipi!

Azzal kezdeném ,hogy ez nem hiba........hanem SAJÁTOSSÁG!

Azért történik ez mert az ajtó úgy van felépítve,hogy az ajtóba be van csavarozva egy m?anyag "tálca",erre vannak felszerelve a zárszerk.,abl.emel? szerk,stb.(Ha ezt kiveszed,gyakorlatilag üres lesz az ajtó.)Amikor felhúzzuk az ablakot,akkor ez a tálca egy picit megfeszül,mivel a kárpit ezzel kapcsolatban van,ezért az is megmozdul.

Ez nem azért készül így,mert nem érdekli a FORDot a kiskategória,hanem azért,mert a gyáraknak el?írják,hogy az autónak hány % kell,hogy újrahasznosított anyagból készüljön. Szerintem ez is az.

Köszi az infot  :thumbsup:
ildipontbretus kukac gmail pont com

citera

  • Guest
Re: MK7 Fiesta ablakemelője
« Reply #29 on: 2009 May 27, 08:35:57 am »
Szerintem minden Fiesta (MK6-7) ablakemelője ilyen.Bosszantó apróság,és nap mint nap szembeötlik.Érdekes,a Toyota,Honda,Opel,WV etc. normálisan meg tudta építeni a kisautóját,a fiesta viszont hogy is mondjam kevésbé elegáns.Ráadásul a könyv szerint automata a bal ablak,szerintem nem.Mert az ugye nem automata,ha végig nyomni kell a gombot.És az már hab a tortán,hogy annyi ész már nem szorult a kölni fiúkba miszerint ablakot működtetni nem csak járó motornál szeretnék.Pl. Citroen a kulcs kihúzása után 20 mp.-ig még működteti az ablakot felfelé.Opel is ha bent a kulcs megy az ablak.Ford:ugyan már,minek az.Nem ablakemelő ügy,ám nálam kiverte a biztosítékot:az első futómű 1-1 tagja gyárilag rozsdás mivel semmi festést nem kap.Szervíz válasza:tudjuk,mindegyik ilyen a fiestától a mondeoig.De nincs jelentősége.Puff neki.Mia az hogy nincs jelentősége,ha egyszer vörösen világít rajta 0 kilóméteresen a felületi rozsda,és ha vizet kap még szépen vörös levet is csepegtet maga alá.Ilyet én még semilyen más autónál nem hallottam.Kénytelen voltam emelőre tenni és lefesteni Hammerite-al feketére.így kellene már gyárilag is,de úgy látszik nem tudják arrafelé hogy mi is az a korrózióvédelem.Hondát (jazz) vagy Toyotát (Yaris,Corolla) szerettem volna,de 2008 tavaszán hallani sem akartak 3m határról,így maradt a Ford.Sokat tükröz a fórumok olvasása is:a fenti márkákról csak áradoznak a tulajok,a mi autónk panaszáradattól hemzseg és legkevésbé sem az elégedettségről szól.A Ford válasza minden problémára:ez ilyen.Köszi,de soha többet.