Author Topic: beázott hátsólámpa  (Read 9005 times)

Dodó

  • Guest
beázott hátsólámpa
« on: 2008 October 08, 08:17:48 am »
Sziasztok! A napokban vettem észre,hogy a jobb hátsó lámpatest be van párásodva. Hozzáteszem elég sokszor lett már féklámpa izzó cserélve mióta nálam van az autó.(2003as fiesta) Szétszedtem, és állt a viz alul a burában! Járt már igy valaki? Lehet,hogy nem jól raktam össze a legutóbbi izzócserénél!? Repedés sehol nem látszik rajta. Üdv mindenkinek! :)

Amadeusboy

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #1 on: 2008 October 08, 08:21:23 am »
Sziasztok! A napokban vettem észre,hogy a jobb hátsó lámpatest be van párásodva. Hozzáteszem elég sokszor lett már féklámpa izzó cserélve mióta nálam van az autó.(2003as fiesta) Szétszedtem, és állt a viz alul a burában! Járt már igy valaki? Lehet,hogy nem jól raktam össze a legutóbbi izzócserénél!? Repedés sehol nem látszik rajta. Üdv mindenkinek! :)

fiesta betegség. én egyszer szétszedtem szerintem ugyan úgy visszaraktam csak egy kicsit megtörölgettem és azóta jó

Styleair

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #2 on: 2008 October 08, 22:57:07 pm »
Sziasztok! A napokban vettem észre,hogy a jobb hátsó lámpatest be van párásodva. Hozzáteszem elég sokszor lett már féklámpa izzó cserélve mióta nálam van az autó.(2003as fiesta) Szétszedtem, és állt a viz alul a burában! Járt már igy valaki? Lehet,hogy nem jól raktam össze a legutóbbi izzócserénél!? Repedés sehol nem látszik rajta. Üdv mindenkinek! :)

Szerintem valamit nem jól raktál össze, legalábbis abból kiindulva 2003-as a járgány.
Öregebb autóknál már sziloplasztal szokták visszarakni. Lehet ennél is azt kéne.
Ha csomagtartóból kell abban is az izzót cserélni, akkor nem értem mi az összefüggés az izzócsere és a víz között?
És miért lett kiszedve?
Te vagy az első tulaj? Nem volt törve hátul a kocsi?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #3 on: 2008 October 09, 08:59:06 am »
az újaknál ki kell szedni a lámpát.

Styleair

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #4 on: 2008 October 09, 09:07:52 am »
az újaknál ki kell szedni a lámpát.
okos megoldás... :sad1:

Dodó

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #5 on: 2008 October 09, 10:38:27 am »
Sziasztok! Ki kell szedni? Mégha csak az lenne a gond!! >:( De a legjobb az lenne ha 4 kezem lenne,olyan elmebeteg módon oldották meg az egészet. A 85 ös fiestámba 1 perc alatt kicseréltem az izzót. bár megjegyzem 6 évig volt nálam és csak egyetlen izzócsere volt. Ennél meg 4 x cseréltem a 3 év alatt,hol a jobb,hol a bal oldalon. Amugy az eleje volt sérült a hátulja nem. Ez egy 2003 as mk6 os fiesta. Remélem az új fityeszbe már jobban megoldják ezt a kérdést! :) Üdv

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #6 on: 2008 October 09, 10:50:20 am »
Sztem tovább fogják bonyolítani, mivel az az érdekük a gyáraknak, hogy vidd csak el szépen a szervízbe, ahol majd kicserélik.

RyAn

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #7 on: 2008 October 09, 18:36:35 pm »
Sziasztok! Ki kell szedni? Mégha csak az lenne a gond!! >:( De a legjobb az lenne ha 4 kezem lenne,olyan elmebeteg módon oldották meg az egészet. A 85 ös fiestámba 1 perc alatt kicseréltem az izzót. bár megjegyzem 6 évig volt nálam és csak egyetlen izzócsere volt. Ennél meg 4 x cseréltem a 3 év alatt,hol a jobb,hol a bal oldalon. Amugy az eleje volt sérült a hátulja nem. Ez egy 2003 as mk6 os fiesta. Remélem az új fityeszbe már jobban megoldják ezt a kérdést! :) Üdv

egyszerre kell cserélni mind2öt! mert mikor az egyik kivan égve a másik több Kraftot kap igy sokkal hamarabb behal!  ;)

Dodó

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #8 on: 2008 October 09, 19:40:52 pm »
Hm! Ez elgondolkodtató!! ;D köszi

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #9 on: 2008 October 09, 21:08:41 pm »


egyszerre kell cserélni mind2öt! mert mikor az egyik kivan égve a másik több Kraftot kap igy sokkal hamarabb behal!  ;)
                                                                                                    Nekem 3-évig birta a jobb oldali,majd miután kicseréltem 2-honapra rá a bal is elfüstölt!                                                                                           Lehet benne valami!
« Last Edit: 2008 October 09, 21:10:31 pm by Xerxes »

Amadeusboy

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #10 on: 2008 October 09, 22:30:32 pm »
Nekem 2szer égett ki ugyan az az oldal...1 év alatt füstölt el a jobb oldali. a bajnak nincs baja...

Dodó

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #11 on: 2009 February 13, 16:03:36 pm »
Sziasztok! Megint beázott a jobb hátsó lámpa. Nem sokáig birta. Neki kéne állnom szétszedni,de szakad a hó kint. Valahogy nincs kedvem hozzá!  ;D

Gyuri

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #12 on: 2009 February 27, 08:13:15 am »
2004-es MK6. Nekem is párás a jobb hátsó lámpám. Viszont a bal oldalon volt kb. 2 éve izzó cserélve... ;) Erre varrjatok gombot! Ha gány az idő, néha párás az első ködlámpa is. De az hamar eltűnik, nem úgy, mint a hátsó lámpából. Az valahogy nehezebben adja meg magát. Majd, ha jön a jó idő, szétszed, kitakarít, gondosan visszarak, és vár. Ha nem párásodik örülök, ha meg párásodik, akkor.....  :'(

hermész

  • Guest
Re: beázott hátsólámpa
« Reply #13 on: 2010 April 07, 09:34:01 am »
hali.nekem is volt ilyen problémám a hátsó lámpákkal. megoldásként azt tudnám javasolni hogy fúrjatok a lámpa aljába egy pici furatot az egyik sarokba.nekem bejött ez a megoldás már 2éve.