Author Topic: Lambdaszonda kérdés  (Read 13197 times)

takee

  • Guest
Lambdaszonda kérdés
« on: 2012 January 28, 13:04:33 pm »
1.1-es OHV mocin miért van lambdaszonda? Mivel szondám van, gondolom katailzátor is lesz valahol. A leömlő utáni első dob az nem dob, hanem kati?

Ez karbis moci, akkor minek van neki lambdája?

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #1 on: 2012 January 28, 16:16:53 pm »
Nekem igaz MK7 van, de azon a leömlő utáni "dob" a katalizátor aztán csak hátsó dob van azon kívül. Azt, hogy a te motorod karbis vagy nem azt passzolom.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #2 on: 2012 January 28, 19:52:36 pm »
nekem volt mk3-as fiestám
ott a leömlö után volt a katalizátor
ilyen rácsos fém volt rajta alulrol
ahogy olvasom irtad már az ujabb fajta betöltönyilásos igy biztos van rajta kat. ott keresd ahol irtam

takee

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #3 on: 2012 January 28, 20:01:55 pm »
nekem volt mk3-as fiestám
ott a leömlö után volt a katalizátor
ilyen rácsos fém volt rajta alulrol
ahogy olvasom irtad már az ujabb fajta betöltönyilásos igy biztos van rajta kat. ott keresd ahol irtam

Megnéztem, ott van!

Ilyet én még nem láttam! Karbi meg szabályozott katalizátor? Hm. Megnézhettem volna jobban is, elvileg olyat kerestem, amiben se lambda, se kati, mert csak felesleges pénznyelő.

Ez így 18 évesen csinál egyáltalán még valamit? Ha kiveszem, akkor változtat a fogyasztáson? 

takee

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #4 on: 2012 January 28, 20:04:22 pm »
És akkor most ezzel lehet kék matricát intézni? Annak ellenére, hogy 94/11. havi?

Magyarán EURO II-es ez a motor?

Csütörtökön  néztem egy ugyan ilyet (3 ajtós Calypso 94/10. havi) és az kék matrinyát kapott a friss műszakin. ;D

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #5 on: 2012 January 28, 21:00:16 pm »
hát azt hogy a fogyin válzotat e azt nem tudom majd az okosabbak megmondják.
14éves autoban még nekem simán a jo értékeket hozta zöldkártyánál.gondolom ez attol is függ milyen állapotbn van a katalizátor.

hááááttt...ez a kék matrica elvileg 96után az unioban forgalomba helyezett autokra jár.
de sokan azt mondják hogy ugye a 96-os fiesta és a 94-es is ugyanolyan elvileg akkor a 94-esre is járna.
ez valami utánajárást igényel ha jol tudom.
talán DVZs volt az ha jol emlékszem aki ezügyben probált már tudakozodni

RyAn

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #6 on: 2012 January 28, 21:00:41 pm »
Fater mk2-sein is volt kat meg lambda és azok is 1.1 karbisok voltak ;)

takee

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #7 on: 2012 January 28, 22:58:45 pm »
Fater mk2-sein is volt kat meg lambda és azok is 1.1 karbisok voltak ;)

Mindig tanulok valami újat!

Kész kaland ez a kis Fityesz! ;D

Offline csabapall

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +0/-0
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #8 on: 2012 January 29, 06:51:16 am »
Sziasztok!

Nekem van egy donor autóm ami 92-es 1,1 i és az is katis, de lehet abban már ez természetes is! ;)
Söt amit a képeimen láttok 1,4 i -ben már két kati van, igy csak a 91-es dátum ami miatt piros a matrica, mert a hülye törvény bevezetése előtt 2007-ben a zöldkártyán, teljesen hivatalos (KPM) és nem ügyeskedős mérésen zöld matricát kapott! ;)

takee

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #9 on: 2012 January 30, 10:00:57 am »
nekem volt mk3-as fiestám
ott a leömlö után volt a katalizátor
ilyen rácsos fém volt rajta alulrol
ahogy olvasom irtad már az ujabb fajta betöltönyilásos igy biztos van rajta kat. ott keresd ahol irtam

Megnéztem tüzetesebben. Ott van a kati, de nem a rácsos aljú kicsi dob az, hanem ami mögötte van, nagyobb dob. Belenéztem a Hájneszbe is, szerinte is a hátrébb lévő, nagyobb dob a katalizátor.
« Last Edit: 2012 January 30, 19:29:40 pm by takee »

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #10 on: 2012 January 30, 16:03:10 pm »
hát én ezt már igy nem tudom megnézni mert már mk4-esem van és azon máshol van a kati.
lehet akkor rosszul emlékeztem majd megkérdem a szerelöm mert az mk3-asomon volt cserélve.

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #11 on: 2012 January 30, 19:47:45 pm »
96 elötti autó elvileg csak pirosat kaphat ha nem kéred az átminősítést!
Ha a vizsgahelyen szólsz hogy szivesen mész az okmányorodába akkor elvileg a szabályzott katalizátoros autókra megadják a kéket!
Az átminősítés 1000.-Ft alatt van.
Illetve Én ennyit fizettem 2 héttel ezelött. Vittem egy 96 évjáratú  E36-ot vizsgára piros matricával.
Szoltam a vizsgáztatónak hogy miért nem kék a matrica. Azt mondta hogy lehet kék de akkor adatlapra vizsgázik.
Igy is lett.
Hátsó rendszámtáblával meg az adatlapokkal beballagtam az okmányorodába, 700Ft-ot fizettem és kaptam
Új forgalmit
Új vizsgamatricát
Kék matricát

Öröm boldogság ;D
 
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

takee

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #12 on: 2012 January 30, 20:04:50 pm »
96 elötti autó elvileg csak pirosat kaphat ha nem kéred az átminősítést!
Ha a vizsgahelyen szólsz hogy szivesen mész az okmányorodába akkor elvileg a szabályzott katalizátoros autókra megadják a kéket!
Az átminősítés 1000.-Ft alatt van.
Illetve Én ennyit fizettem 2 héttel ezelött. Vittem egy 96 évjáratú  E36-ot vizsgára piros matricával.
Szoltam a vizsgáztatónak hogy miért nem kék a matrica. Azt mondta hogy lehet kék de akkor adatlapra vizsgázik.
Igy is lett.
Hátsó rendszámtáblával meg az adatlapokkal beballagtam az okmányorodába, 700Ft-ot fizettem és kaptam
Új forgalmit
Új vizsgamatricát
Kék matricát

Öröm boldogság ;D
 

Köszi az infókat, ismerem az eljárást. Végigcsináltam a Mondeo-val, 2000-es évjárat és mégis piros volt rajta. NKH-hoz vittem a Mozaikba.  ;D

Az viszont új, hogy 94-esre is lehet. Műszakin megpróbálom.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #13 on: 2012 January 30, 20:44:19 pm »
96 elötti autó elvileg csak pirosat kaphat ha nem kéred az átminősítést!
Ha a vizsgahelyen szólsz hogy szivesen mész az okmányorodába akkor elvileg a szabályzott katalizátoros autókra megadják a kéket!
Az átminősítés 1000.-Ft alatt van.
Illetve Én ennyit fizettem 2 héttel ezelött. Vittem egy 96 évjáratú  E36-ot vizsgára piros matricával.
Szoltam a vizsgáztatónak hogy miért nem kék a matrica. Azt mondta hogy lehet kék de akkor adatlapra vizsgázik.
Igy is lett.
Hátsó rendszámtáblával meg az adatlapokkal beballagtam az okmányorodába, 700Ft-ot fizettem és kaptam
Új forgalmit
Új vizsgamatricát
Kék matricát

Öröm boldogság ;D
 



na itt picit összekutyulodott valami
azt irod 96-os autot vittál ami eleve megkaphatja a kéket ha ujonnan helyezték 96-ban vagy utána forgalomba.
de a 96elötti nem fogja megkapni a vizsgáztato nem tudja átminösiteni ugyanis a jobszabály szol ugy hogy 96-tol lehet kék matrica holott lehet ugyanazzal a motorral gyártottak egy autot 94-ben meg 97-ben is.
ha a fordtol nincs igazolásod hogy a te motor 94-es autod már euro2-re homologizálták akkor sosem kapod meg sajnos a kéket rá hiába teljesitené a zöldkártyán azokat az értékeket.




RyAn

  • Guest
Re:Lambdaszonda kérdés
« Reply #14 on: 2012 January 30, 20:56:33 pm »
hiába is erőlködik hiába tudja Euro2őt sosem fog kéket kapni. ez Magyarország ez törvény stb...