Author Topic: Kipufogó kérdések  (Read 56261 times)

Robi

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #30 on: 2008 July 07, 11:32:38 am »
Ha jót akarsz, elviszed Janóékhoz, vagy vmi hozzáértő kipufogó (hát nem tudom mit írjak... szervízbe? készítőhöz?).
Szóval oda.
Én is ott fogok majd kikötni. :)

A gázgyorsító elvileg tényleg nem sokat ér... kifele minek gyorsítani és piszok hangos.
Nekem ilyet javasolt a fent említett partner, hogy a gázgyorsítót felejtsem el, oda kell tenni egy ott (helyben) legyártott középdobot, és a végére bármilyen sport kipuff felmehet, mert a hangtompítást és a folytást elintézi a legyártott középdob.
« Last Edit: 2008 July 07, 11:35:11 am by Robi »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #31 on: 2008 July 07, 12:06:45 pm »
Ha jót akarsz, elviszed Janóékhoz, vagy vmi hozzáértő kipufogó (hát nem tudom mit írjak... szervízbe? készítőhöz?).
Szóval oda.
Én is ott fogok majd kikötni. :)

A gázgyorsító elvileg tényleg nem sokat ér... kifele minek gyorsítani és piszok hangos.
Nekem ilyet javasolt a fent említett partner, hogy a gázgyorsítót felejtsem el, oda kell tenni egy ott (helyben) legyártott középdobot, és a végére bármilyen sport kipuff felmehet, mert a hangtompítást és a folytást elintézi a legyártott középdob.
:notworthy:

de belekötnék, a hangot nem a középdob adja, az csak egy apróbb folytást ad. meg leszűri a magasabb frekvenciájú hangokat, a végdob adja meg az igazi hangját a kocsinak. Janóhoz, vagy dinamit dobhoz érdemes menni, nem dolgoznak drágán sztem és jó munkát végeznek.

ULULA

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #32 on: 2008 July 07, 12:28:32 pm »
ehhez komplett rendszer szükséges. legyártatva kipuffosnál. Az univerzális dobok nem éppen olyanok mint amire sztem te is vágysz. egy átmenő középdob, utána meg egy szolíd hangú sportdob kell a kocsira, esetleg nagyobb átmérőjű kipuff. Jó kipufogósnál te választod a hangot, tudják hangolni úgy ahogy te szeretnéd.

Gondolom ez nem jön ki 10k környékén :'( Így szerintem nem lesz belőle semmi, mert nem éri meg.  :(
+ ilyesmiért nem megyek fel Bp.-re ::)

Köszi a segítséget.
« Last Edit: 2008 July 07, 12:30:36 pm by ULULA »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #33 on: 2008 July 07, 13:20:43 pm »
szívesen, tény, hogy csak úgy kiadni 50-60e Ft-ot nem feltétlen könnyű, bár mikor egy komplett gyári kipuff is ennyi akkor már inkább csináltatok rá.

Robi

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #34 on: 2008 July 07, 18:38:28 pm »
Bocsi, Én is belekötnék. :)
Nos, amikor a sportdobom fent volt (csak az), akkor aranyos, morgó hangja volt.
Amikor ki lett cserélve a középdobom is gázgyorsítóra, üvöltő hangja lett.
Amíg meg nem lesz csinálva rendesen a rendszer, addig fent van egy Subaru wrx sti hátsódob, a hangcsillapítás végett.
Épp h elfér. Saját káromon és pénztárcámon tanultam... De legalább ennyivel is okosabb vagyok. :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #35 on: 2008 July 07, 21:48:01 pm »
Bocsi, Én is belekötnék. :)
Nos, amikor a sportdobom fent volt (csak az), akkor aranyos, morgó hangja volt.
Amikor ki lett cserélve a középdobom is gázgyorsítóra, üvöltő hangja lett.
Amíg meg nem lesz csinálva rendesen a rendszer, addig fent van egy Subaru wrx sti hátsódob, a hangcsillapítás végett.
Épp h elfér. Saját káromon és pénztárcámon tanultam... De legalább ennyivel is okosabb vagyok. :)
mert nem kell gázgyorsító dob! megfelelő középdob kell rá és akkor nem fog üvölteni. ;)

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #36 on: 2008 July 07, 22:53:53 pm »
a gázgyorsító jó helyettes középdobnak is.. csak a középdob folyt valamennyit a kocsin ::)

Robi

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #37 on: 2008 July 08, 05:28:10 am »
mert nem kell gázgyorsító dob! megfelelő középdob kell rá és akkor nem fog üvölteni. ;)

Pont ezt próbálom leírni. :D

Tom! Lehet, h jó helyettes és lehet h nem folyt, de hangos ha van fent sport dob is.
Az a legjobb, ha gázgyorsító helyett egy megfelelő középdob van fent, akkor a végdob már akármi lehet.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #38 on: 2008 July 08, 12:10:57 pm »
a gázgyorsító jó helyettes középdobnak is.. csak a középdob folyt valamennyit a kocsin ::)
vmennyi fojtás kell is a kocsinak.de egy átmenő középdob nem túl sokat fojt. meg ne felejtsük el hogy egy gázgyorsító dob 20-25e, míg egy sima középdob pár ezerből megvan. és teljesen fölösleges kiadás. nem dob semmit a kocsin, nincs értelme berakni. megfelelő átmérőjű kipuff kell (nem feltétlen a nagyobb a jobb).

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #39 on: 2008 July 08, 20:04:38 pm »
mind1 én a hangos kipuffnak vagyok a híve.. és nem feltünési viszketegség csak hangjából sok mindent meglehet állapítani  :) persze kell egy kis idő hogy az ember rá jőljön hogy most mikor jó vagy esetleg mikor rossz

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #40 on: 2008 July 08, 21:08:23 pm »
ez érthető és jogos. De egy átmenő végdobbal is lehet hangos a kipuff, nem kell hozzá gázgyorsító...  ::)
« Last Edit: 2008 December 11, 19:19:14 pm by viktorwrz »

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #41 on: 2008 December 10, 11:49:10 am »
Hello hallott már valagi a paragi sportdobról? Ilyen vásárlását tervezem a mostani hd helyett!

Offline Frequence

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +2/-0
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #42 on: 2008 December 18, 15:48:57 pm »
Egy ideje gondolkodok gázgyorsítón.
Bementem ma egy kipuffoshoz, és kérdezősködtem. Felszereléssel együtt 11k lenne, viszont a srác aztmondta h nem a középdob helyére kell tenni hanem a KATALIZÁTOR helyére.
Ettől picit elbizonytalanodtam, mert hát akkor zöldkártyával mivan? De mondta hogy még így is a megengedett határokon belül marad, szóval nem kell agódni, és hozzá tette h vizsgáztatott már pár kocsit így.
Azt mondta hogy minél közelebb kell tenni a motorhoz, és picit hangosabb lesz a kipuff, ha van sportdobom.

Vélemények/ tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
Low & Slow...

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #43 on: 2008 December 19, 12:06:28 pm »
Gázgyorsítő KÖZÉP dob:
http://www.mongoose.hu/2001.html

Sport KATALIZÁTOR:
http://www.mongoose.hu/2011.html

több mint valószínű hogy többet fog fogyasztani a kocsi, viszont rugalmasabb lesz és pörgősebb! A zöld kártya meg hát szerintem fű alatt...
« Last Edit: 2008 December 19, 12:08:04 pm by FordTom »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #44 on: 2008 December 19, 12:36:04 pm »
gázgyorsítóról hadd mondjam el a véleményem: TOTÁL fölösleges pénzkidobás. vegyünk egy példát, van egy alapból 35-ös átmérőjű rendszer. erre van tervezve az adott autónak a kipufogó gázáramlási sebessége, a kipuff cső átmérője ezt a sebességet befolyásolja. Tehát ha nagyobb kipuffot raksz rá vastagabb csövet akkor lehetne értelme, de kizárólag annyi hogy a teljesítménycsökkenést amit okozna a hiánya csökkentse. és persze egy 35-ös rendszer helyett mikor mondjuk egy 50-eset raksz fel minimum akkor lehet elkezdeni érezni a hatását. ez alatt fölösleges, és egy 35-ös gyári rendszer helyett én max 40-est raknék alá, ha a teljesítmény számít, és nem akarsz egy kis autóhoz nem illő "buta" hangot... tehát érdemes ezen elgonolkozni. a gázgyorsítő tökfölös szerintem egy sportkat talán hasznos lehet, bár én a kat hiányára esküszöm teljesítménynövelésben. érdemes elgondolkozni a fizikai vonatkozásain a dolgoknak, és utána költekezni sok-sok fölös pénzkidobástól megkíméli az embert.