Author Topic: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????  (Read 30006 times)

bmc97

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #15 on: 2009 May 17, 15:11:51 pm »
alapjárati szelep

[a csatolmány törölve]

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #16 on: 2009 May 17, 15:42:58 pm »
Hát ezt hogy szedted szét?????? Nekem sehogy nem ment :-X

bmc97

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #17 on: 2009 May 17, 21:05:33 pm »
A házon van két stift amit kifúrtam,összerakásnál két kiscsavart tettem a helyére,és még körbe is ragasztottam a házat.

[a csatolmány törölve]

bmc97

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #18 on: 2009 May 17, 21:17:21 pm »
Ilyen az új,de a régit használom.

[a csatolmány törölve]

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #19 on: 2009 May 17, 21:38:47 pm »
Érdemes szétszedni? Mondjuk az alapjáratommal nincs baj! Amúgy úgy pucoltam ki hogy telenyomtam féktisztittóval kifújattam, ezt 3 szor megismételtem.

bmc97

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #20 on: 2009 May 17, 21:55:42 pm »
Nemtudom,én kivi voltam a belsejére is:)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #21 on: 2009 May 18, 09:02:57 am »
Hát nem egy bonyolult cucc!!! :-X

Ntb

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #22 on: 2009 June 13, 09:50:33 am »
Sziasztok!
MK3 1.6 CVH XR2i katalizátoros, adott az alapjárati probléma. Ezt kiküszöbölve már kipróbáltam pár dolgot (karter csövek,szelepfedél tisztítás,levegőszűrő,lambda lehúzás,csatlakozók tisztítása,akksi lehúzás, "csodaszer" alkalmazás,pillangószelep tisztítás, gyertyák jók(ugyan nem a gyári előírt van benne hanem NGK R a számra nem emlékszem,gyújtókábelek jók.

A konkrét gond az hogy beindítva az alapjárat 1200 fordulat, van hogy lemegy 1000-re ,de  1500 is előfordul.(nem a fordulatszámmérő rossz)
1 hónapja lassan,hogy megvan az autó,és azóta játszom vele kb. Kezd már lassan az őrületbe kergetni. Emellett a fogyasztásom  2000-es fordulatnál felváltásokkal is 10Liter fölött. Hidegen gázadásra kicsit visszaesik a fordulat és ezután egyet rántva pörög fel. Melegen meg azt tapasztalom,hogy egyszer teljesen szépen és jól felpörögve húz,aztán gondol egyet és lomhább lesz. Nem reagál egyből a gázadásra és nem ugyanolyan intenzitással. Tegnap viszont feltűnt ,ha 3-szor 4-szer rálépek a fékre gyorsan egymás után állóhelyzetben akkor az 1200-as fordulatról felmegy 1500-ra !! Ez számomra érthetetlen így nem 1x próbáltam ki és mindannyiszor ezt csinálja.

Ezek alapján szeretném kérni a segítségeteket,vagy esetleg ötleteket. Tudom,hogy sok mindenki panaszolja az alapjáratát, de ez a fékes dolog biztos utal valami konkrét hibára...  Előre is köszönöm.

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #23 on: 2009 June 13, 10:11:13 am »
Szerintem légtömegmérő! ;)Álló helyzetbe pumpálod a féket és az alapjárat felpörög,ez azért van mert ilyenkor a fékrásegítő plusz levegőt juttat a a motorba!Ezekszerint kevés levegőt kap a géped valami a légtömegmérővel lehet!!A légszőrő fasza??A lamda szonda is lehet húzd le róla a vezetéket,nullázd le a komputerter és próbáld ki!!Nekem is volt ilyen gondom de nekem a lambda szonda hiánya csinálhatta!aksi sarut lehúztam utána vissza azóta jó!! ;D Olyan mint egy "SZŰZJÁNY"!!! :laugh:

Ntb

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #24 on: 2009 June 13, 11:56:34 am »
Már próbáltam lehúzni a lambdát, ugyan nem vettem észre semmilyen külömbséget sem fogyasztásban sem másban. -Ez bizonyíthatja hogy rossz a lambda,de az előző tulaj állítása szerint most lett cserélve. Talán még a csatlakozója vagy a vezetéke lehet halott ,majd azt még kimérem.  Akksiról meg már lekerült párszor a saru  ;D

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #25 on: 2009 June 13, 12:27:29 pm »
Légtömegmérőt tisztítottad már??

RyAn

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #26 on: 2009 June 13, 15:08:14 pm »
nincs benne olyan légtömeg mérö mint tiedbe Roxin...

itt a gyertya lesz a hiba NGK-t dobd ki minnél hamarabb motorcraftot be és meglátod jobb lesz ...  ::)

persze gyertya hézag 1-1,3mm közt legyen !

Ntb

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #27 on: 2009 June 13, 22:41:45 pm »
Rendben megfogadom. Köszi a segítséget! Majd írom,hogy megoldotta-e a problémát.

Ntb

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #28 on: 2009 June 17, 11:14:53 am »
Gyári motorcraft gyertyák bent és maradt a magas alapjárat,viszont a menetteljesítmény valamivel jobb lett bár túl sokat nem mentem vele azóta. Ami viszont kezd bebizonyosodni,hogy vákumcső problémáim lesznek,mivel menetközben ha éppen úgyvan és kemény a fék akkor a gázpedál is érzékenyebb lesz és gond nélkül  felpörög a gép mint az állat minden kis gázadásra is. Mindenbizonnyal valahol farsos a dolog és hol elillan ,hol megmarad menetközben rászkódások egyebek miatt.

-Előző tulaj által a motortérbe szabadon kivezetett karter csőnek köszönhetően sok gumicső megfáradt a jobb oldalon de ez már megszüntetve....

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #29 on: 2009 June 17, 11:19:57 am »
Vákuumcsövek gonoszak - nekem egy cirka 5centis csövön volt egy pici repedés, ami az EFIbe megy a benzinnyomásszabalyzóból. Mindezt úgy, hogy elmúlt egy évben többen megnézték a csöveket... Szóval macerás játék ez.
D.V.Zs.