Author Topic: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????  (Read 30003 times)

csgabga

  • Guest
lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« on: 2008 October 24, 07:08:28 am »
Sziasztok!

Olyan probléma van az 1996/1,25 ghia zetec motorral, hogy egyik pillanatról a másikra elkezdte azt csinálni, hogy (leginkább hidegen észrevehetően) hirtelen gázadásra befullad, majd néhány másodpercre rá felpörög! Ilyet még a karburátoros változatú fiesta-nál tapasztaltam utoljára, ott a gyorsító fúvókával volt probléma, ha valaki találkozott, már ilyennel, kísértetiesen hasonlót produkál! Csak úgy tudsz vele elindulni, ha finoman és jó hosszan csúsztatod a kuplungot és játszol a gázzal! Na erre felidegesedve persze ez pont a nászutamon jött elő, bemegyek az első Bosch szervizbe rádugja a számítógépet és persze egy ismeretlen *P0172 vagy*P0174-es hibát produkált persze idegbeteg lettem és pontosan nem tudom már melyik, ami persze Ford kód és a Bosch adatbázisban nincs benne:-(( -5000Huf. Na jó hát végül is melegen megy, úgyhogy továbbálltam! Aztán minap felbuzdulva egy ötlet alapján kikaptam a légtömeg mérőt és kitisztítottam a benne lévő két izzószálat ami persze tiszta dzsuva volt! Változott is a történet, mert valahogy a motor a régi dinamikáját visszakapta, de a fordulatszám hasonlóan, mint amikor rányomom a klímát gázelvételre felpörög! Az alapjárat, pedig leesik akár 500 alá is! Na és még ott van egy furcsaság, amit, vagy nem figyeltem eddig, vagy csak most kezdte el, hogy amikor hirtelen gázt adok alapjáraton, hallható a motortérben egy erős szisszenés, mintha, valahol fals-ot szívna, és a motor csak ez a 2mp-es szakasz után pörög fel, és én úgy emlékszem, hogy mielőtt ez a probléma előjött volna, egész hirtelen gázadásra is a motor felvette azonnal a fordulatot, persze így menetközben is hirtelen gázadásra ránt egyet a kocsi!

Kérlek adjatok ötletet, mert nem szeretnék feleslegesen kidobni egy rakat pénzt!
Vigyem el Fordékhoz és olvastassak ott hibakódot?
Előre is köszi!

Csiga

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #1 on: 2008 October 24, 10:11:00 am »
ez sajnos a zetec-ek tipikus hibája. elöregedett vákuumcső és koszos alapjárati szelep. a hiba oka. alapjárati szelepet érdemes kitakarítani, és átnézni a vákuumcsöveket hogy hol szív falsot a motor.

csgabga

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #2 on: 2008 October 24, 17:19:29 pm »
Köszi, akkor még próbálkozom!

Csiga

csillag17

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #3 on: 2008 November 23, 09:01:28 am »
Sziasztok!

Nekem is ugyanez a gondom az alapjárattal. Össze-vissza ugrál. Elindulásnál nincs baj, simán indul mindig első pöccre, de már többször leállt menet közben. Voltam szervízben, egyik sem tudott semmit mondani. A szgép szinte az összes elektr. hibát kijelezte, ami azért "vicces", mert szinte mindent kicseréltek rajta azok közül az elmúlt 1 évben... Nemrég pedig a vákumcsövet,a gyertyákat, a gyújtókábelt, az oljbaöntőt, de az sem segített. Pár hónapja csinálja ezt, kb. azóta, hogy széthúzta a szerelőm az alapjárati jeladót vagy mit, mert akkor is pörgött a motor, mint az állat, amikor levettem a lábam a gázról. Van, aki szerint ez a széthúzás bolondíthatta meg az agyát. Nekem is szív fals levegőt, de nem tudják, hol. Egy másik szerelő szerint minden elektr. alkatrész jó, kimérte őket, úgyhogy valszeg a közp. motvez. elektr. kell cserélni. DE arra nincs pénzem sajna, főleg, ha nem is biztos,h ez a baja. Valami ötlet?? Valakinek volt már ilyesmi rajtunk kívül?

RyAn

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #4 on: 2008 November 23, 09:29:21 am »
TPS? azt nézték már az érzékeli h mennyi gázt adsz neki ugy adagolja a keveréket! gáz elvételkor vagy üresben nekem is pörgött mikor ez volt a baja!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #5 on: 2008 November 24, 12:52:14 pm »
Ilyen sziszenésnálam is van de nálam a direkt szürő vagy a kartel gáz szürő az! Vagy nem? Mert nekem még tetszik is ahogy sziszen gázadáskor!! :laugh:

FordTom

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #6 on: 2008 November 24, 19:02:41 pm »
nekem is volt ilyen betegségem! 1 éjszakára kivettem az aksit majd reggel bele tettem. Azóta semmi baja... mondjuk hidegebb is lett... de egy próbát megér ha minden igaz egy CPU reset-et csinálunk így  8)

RyAn

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #7 on: 2008 November 24, 19:42:46 pm »
Ilyen sziszenésnálam is van de nálam a direkt szürő vagy a kartel gáz szürő az! Vagy nem? Mert nekem még tetszik is ahogy sziszen gázadáskor!! :laugh:

az más kategoria :P

zethec s

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #8 on: 2009 January 24, 20:12:26 pm »
sziasztok!ez a szisszenés nekem is van!szerintem ez normális.igaz ez nekem akkor van, amikor hirtelen gázadás és elvételt követően történik.szerintem mint a turbo lefujó szelep.lehet hogy turbos csk még nem találtam meg benne? ;Dviszont nekem is volt alapjárat ingadozás+felpörgés gázelvételkor véletlenszerüen.de nekem a sarulevétel segitett a felpörgésen.az alapjáraton kipufogó foltozás segitett.a megtorpanás talán nem megfelelő gyertyára utalhat.

Pohos

  • Guest
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #9 on: 2009 January 25, 19:33:53 pm »
Sziasztok

Javaslom erre megoldásként, hogy az aksról ved le a sarut kb 15 percre és a motor visszaáll alaphelyzetre.

Üdv.
Viktor

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #10 on: 2009 March 14, 21:11:20 pm »
Hali olyan kérdésem lenne hogy hol van az 1.25l zetec motornál a vákumcső! Nálam csinálja ezt a befulladásos dolgot. Kipucoltam már a légtömegmérőt,alapjárati szelepet meg az összes csatit a motortérben.
A lambdát lehúztam már! Az egr szelep közrejátszhat?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #11 on: 2009 March 14, 21:17:21 pm »
van egy néhány vákumcső a zetecen.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #12 on: 2009 March 15, 09:36:36 am »
Azt mondták már de azokat hogy ismerem meg? Főleg azok érdekelnek ahol fals levegőt szívhat és közrejátszhat ebben a torgyogásban!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #13 on: 2009 March 15, 10:04:46 am »
nézd végig az összes csövet, ami nem a vízkör része, majdnem mind vákumcső, bárhol szívhar falsot, elöregedett, elszakadt, lecsúszott stb. végig kell nézni őket. (persze van még benzincső meg a kartergáz visszavezetés, de ezeket azért fel lehet ismerni.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: lambda, vagy légtömegmérő, vagy vakuum cső???????????
« Reply #14 on: 2009 March 15, 13:43:44 pm »
Ok köszi! Még valami az alapjárati szelepen ami ott van a motoron van egy imbuszkulcs hely. Azt szét lehet szedni úgy kell kitakarittani vagy csak a2 lyukon keresztül?