Author Topic: Fék probléma  (Read 7348 times)

Offline csocsi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 30
  • Segített?: +1/-0
Fék probléma
« on: 2012 January 09, 15:55:16 pm »
Sziasztok!
Először is  elnézést kérek :notworthy: :notworthy:

                ,mert  nem Ford típushoz kérem a hozzáértők segítségét ,de elviekben minden orrhajtásos kocsinál 90% megegyezik a fékrendszer,nem ABS-es a gépkocsi ,semmi extra,fékrásegítő ,főfékmunkahenger,ugyan úgy elöl féktárcsák ,hátul fékdobok ,stb...,egyedül amiben különbözik az a kézifék behúzó rendszere,mert ennél nem  a dobon belül(mint a Fordoknál) hanem kívülről történik, aki ismeri a kis Polskit az tudja , hogy miről beszélek.
         Egy 2000 évjáratú 1.1Fiat seicento sporting kapcsolatban kérem a segítséget,

         a gond a fékkel van,
már cseréltünk fékrásegítőt ,főfékmunkahengert fékbetéteket stb,de ha beindítjuk a kocsit és elkezd dolgozni a fékrásegítő ,akkor a fékpedál bemegy félig és csak az első kerekeken van fékhatás a hátsók olyanok mintha nem is lennének,levegősnek nem levegős a rendszer, már légtelenítettük vagy tízszer, de semmi eredmény ,ha nincs beindítva a kocsi ,akkor fennfog teljesen a pedál és betonkemény.Tanácstalanok vagyunk mi lehet még a hiba forrása.Ebben kérnék segítséget,mert napi használatban van a gépkocsi és, ebben az állapotban ön és közveszélyes.

  Előre is köszönöm,hátha van valakinek ötlete mitől van ez.

RyAn

  • Guest
Re:Fék probléma
« Reply #1 on: 2012 January 09, 18:22:28 pm »
hol légtelenítettétek? van ennek fékérősszabályzója?

Samesz

  • Guest
Re:Fék probléma
« Reply #2 on: 2012 January 09, 21:29:40 pm »
Ahogy RyAn is utalt rá fékerőelosztó? Vagy esetleg nem szív valahol falsot? Szervódob átszakadva stb.

Offline csocsi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 30
  • Segített?: +1/-0
Re:Fék probléma
« Reply #3 on: 2012 January 10, 15:32:08 pm »
hol légtelenítettétek? van ennek fékérősszabályzója?

Nincs neki fékerőszabályzója,bár kerestük, de nem találtuk,alkatrészes oldalon utánanéztem,lehet hozzá kapni ,de hogy ebbe raktak volna kétlem,végigkövettük a merev fékcsöveket  főfékhengertől a hajlékony fékcsövekig de semmi.

 
Ahogy RyAn is utalt rá fékerőelosztó? Vagy esetleg nem szív valahol falsot? Szervódob átszakadva stb.

 ha meg a szervóban átszakadt volna valami ,akkor keménynek kéne lennie a pedálnak nem puhának,meg ahogy írtam azt is cseréltük.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Fék probléma
« Reply #4 on: 2012 January 10, 16:55:30 pm »
Hogy oszlanak meg a fékkörök a kerekek között?

A hátsó kerekeken a fékhatás abszolut 0 vagy kevés?

Lehet, hogy egy korábbi tulaj a hátsó fékekhez nem odavaló (kisebb felületű) munkahengereket tett be?

A hátsó fékeken van valami automatikus utánállítás?
Mk6 1.3 benzin

Offline csocsi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 30
  • Segített?: +1/-0
Re:Fék probléma
« Reply #5 on: 2012 January 10, 18:01:25 pm »
Hogy oszlanak meg a fékkörök a kerekek között?

A hátsó kerekeken a fékhatás abszolut 0 vagy kevés?

Lehet, hogy egy korábbi tulaj a hátsó fékekhez nem odavaló (kisebb felületű) munkahengereket tett be?

A hátsó fékeken van valami automatikus utánállítás?

 Kereszt körös (jobb első +bal hátsó/bal első+jobb hátsó)

 Az első kettő már blokkol hátul meg gurul ,ha % kéne megmondani a régi állapothoz képest amit vegyünk 30%akkor a mostani 7-8%-ra saccolnám.

Erre csak azt tudom mondani, mikor megvettük 6 éve ,Suzuki szalonban dolgozott a tulajdonos nő  ott volt szervizelve is a kocsi ,mikor elhoztuk brutális fék volt rajta ,hozzá se értem a pedálhoz ,már blokkolt is mind a négy kerék,azóta 2x volt vizsgán és mindig magunk készítettük fel és sose volt ilyen gond.

Önbeállósak a fékpofái ,a kézifékkötéllel  tudok még ráállítani egy kicsit ,addig míg halható egy kis súrlódás és onnantól a munkahengeren múlik. A képen a két nyíl mutatja az önbeállót.

csütörtök reggel lesz kész az új fékbetét készlet,dupla vastagságú betétet rakattam rá ,mert a 10mm vastagságú gyártása megszűnt ,ami nekem van újba és lehet is kapni az csak 4mm vastagságú ,hátha ez lesz a megoldás , lehet nem tud már annyit nyitni a munkahenger.


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Last Edit: 2012 January 10, 18:05:23 pm by csocsi »

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Fék probléma
« Reply #6 on: 2012 May 03, 10:24:29 am »
tegnap sikeresen kilyukadt a jobb első gumicső
azt hittem minden simán fog menni a cserénél de sajnos nem  :(
kicseréltem a csövet minden szép és jó de mikor légteleníteni szerettem volna beletört a légtelenítő csavar :( :( :( :angry4:
a csavar meg se lazult semmi ugyan úgy belevan ragadva
hogyan lehet azt onnan kivarázsolni
pls segítsetek.
fúrjam ki ?
vigyem esztergályoshoz vagy mi tévő legyek?

RyAn

  • Guest
Re:Fék probléma
« Reply #7 on: 2012 May 03, 17:56:00 pm »
ötletem nincs. szerintem jobban járnál egy bontott nyereggel.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Fék probléma
« Reply #8 on: 2012 May 03, 19:42:26 pm »
négyszögletes lyukasztót beleütve meg tudod fogni kulccsal, de nem garantált a siker... előtte meg kéne melegíteni rendesen...

A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Fék probléma
« Reply #9 on: 2012 May 04, 07:10:09 am »
valahogy éreztem hogy nem lesz egyszerű dolgom
tegnap este odaadtam egy haveromnak mert már nemtudtam vele mit kezdeni és elvitte vmi szervízbe ahol azt mondták simán kiszedik felmelegítik és pofon egyszerű az egész.
nagyon remélem mert lassan egy szál gyufánál fogok tartani és felgyújtom az egész romhalmazt

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fék probléma
« Reply #10 on: 2012 May 04, 10:10:28 am »
Csavarlazítós fürdő, kocogtatás (ez talán enyhe kifejezés, mert jól meg kell ütni) utána megfúrod a csavart és csavarkiszedővel ki kell jönnie. Az olyasmi cucc mint a menetfúró csak kúpos. Belehajtod mint ha tekernéd kifele a csavart, aztán megszorul és kihozza magával.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Fék probléma
« Reply #11 on: 2012 May 05, 10:18:34 am »
próbálták de semmi meg se moccan :( hiába melegítették semmi
már csak a fúrás maradt neki de az a baj hogy ebbe 1.1 csavar van vagy mit magyaráztak és 1,2-es a következő de az már nagy. teherautókba meg ienekbe pakolnak bele ilyen nagyot.
ha nem jön ki marad a bontózás