Author Topic: Direktszűrő help!  (Read 6156 times)

Offline Robee86

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 68
  • Segített?: +0/-0
Direktszűrő help!
« on: 2009 July 09, 14:45:05 pm »
Megtudná nekem mondani valaki, hogy miként lehet direktszűrőt rakni az mk3-as 1.6 Zetec-be? Mert ahogy nézem elég bonyolultnak tűnik, ugyanis valahonnan alulról szívja a levegőt...
A válaszotokat előre is köszönöm!

Ntb

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #1 on: 2009 July 09, 18:41:07 pm »
Úgy, hogy kiszeded a légszűrőházat és ráokosítod a direktszűrőt, csövekkel,könyökökkel úgy, hogy lehetőleg szabadon tudjon friss levegőt szívni. (lámpa mellé szokták)

Egyébként ha meg le lehetne beszélni a direkt szűrőről akkor azt mondom tegyél be inkább csak sportlégszűrő betétet.



Ui: Nem ismerem a Zetec motort,de nemhinném,hogy alulról szívna.

Offline Robee86

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 68
  • Segített?: +0/-0
Re: Direktszűrő help!
« Reply #2 on: 2009 July 09, 19:09:05 pm »
És attól valamelyest változik a hangja? Mert az a bajom h van már hátsó sportdobom és hátul jó a hangja, de elől meg a Zetec hang jön, ami annyira nem tetszik! :(
Köszi amúgy a választ! ;)

Ntb

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #3 on: 2009 July 09, 19:47:11 pm »
nem változik.. De a direktszűrővel sem lesz V8-as hangja .

Én szeretem hallani a motor hangját.  Sajnos vagy megbarátkozol vele,vagy veszel egy komoly hifit,esetleg hangszigetelés.

 

tuning

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #4 on: 2009 July 09, 20:08:31 pm »
Megtudná nekem mondani valaki, hogy miként lehet direktsz?r?t rakni az mk3-as 1.6 Zetec-be? Mert ahogy nézem elég bonyolultnak t?nik, ugyanis valahonnan alulról szívja a leveg?t...
A válaszotokat el?re is köszönöm!

Szia!

Meglehet oldani de nem egyszerű ,a hangja nem fog változni legalábbis én nem vettem észre igaz nekem brutál hátsó dobom van ,alapjáraton semmi hangja sincs de mikor egy kis gázt adok neki akkor ;D.De visszatérve a témához ha ráér vasárnapig akkor lefotózom neked hogy is néz ki amit csináltam meg hogy milyen méretü csövek kellenek az összerakáshoz majdnem ugyan oda került mint a gyári szűrő.Egy kis izelítőt tudok mutatni de abbol sokat nem látsz meg most a helyére rakva se tudok képet csinálni mert váltó javítás miatt kiszedtem a motort de azt hogy hogyan néz ki arról csinálok képet  meg a lista hogy mi kell hozzá.De hozzáteszem nem olcsó ha így csinálod mint én.











[a csatolmány törölve]

Ntb

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #5 on: 2009 July 09, 21:28:57 pm »
Hát igen ez így nem olcsó ,ahogy neked van . Kell egy kevés cső meg idom.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Direktszűrő help!
« Reply #6 on: 2009 July 09, 21:36:21 pm »
szerintem fölösleges beruházás :) a gyári házba rakj be egy betétszűrőt és kész :) azzal lesz a legjobb a teljesítmény :) olajat viszont senki se felejtse.

szazoli

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #7 on: 2009 July 10, 14:48:52 pm »
1.25-ös MK4-es fiestába szerintetek hol érdemes vennem sportlégszűrő betétet? És milyen márkájút vegyek/ne vegyek? Köszi!

Ntb

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #8 on: 2009 July 10, 15:19:58 pm »
teljesen mindegy milyet veszel ,nem fogod észlelni a külömbséget.A pénztárcádon múlik . Kivéve ha komolyabb válzoztatásokat is csinálni szeretnél.  Egyébként ha kiveszed a légszűrőt és úgy mész vele egy kört kb. azt tapasztalhatod milyen lenne sportszűrő betéttel. Ha utána is úgy érzed ez megér neked többezer-tízezer forintot akkor vegyél csak.




Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Direktszűrő help!
« Reply #9 on: 2009 July 10, 16:57:18 pm »
Különbség nem lesz,direktszűrő és direktszűrő között,hang és gyorsulás szempontjából,viszont motor élettartam szempontjából lényeges különbségek vannak! szóval én nem vennék olcsót. Nekem K&N van,már évek óta,meg az előző verdámban is az volt.Én erre esküszöm.
A szűrő nélküli próbát én nem javasolnám,még rövid időtartamra sem!!
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Direktszűrő help!
« Reply #10 on: 2009 July 11, 07:00:39 am »
Mk4-ben nekem is k&n van de a simota is jó az hallottam! Én úgy érzem hogy kicsit dinamikusabb a direktszűrővel. Persze ez az én véleményem ::)

tuning

  • Guest
Re: Direktszűrő help!
« Reply #11 on: 2009 July 12, 07:55:07 am »
Ahogy igértem , a légmennyiség mérő végére már csak a szűrő megy  és igy pont elfér mindentől nem ütközik bele semmibe.Ha kellenek a csövek méretei  jelezd ,mert ami a szivósortól jön  ott a lényeg ha nem jó méretü beleér a gépház tetőbe.

[a csatolmány törölve]

Offline dejdo

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re: Direktszűrő help!
« Reply #12 on: 2009 July 16, 14:12:42 pm »
szerintem is fölösleges a sportlégszuro mert sokat nem dob a motoron!
érzésre gázadáskor kigyit horkol a motor,lassabban reagál,meg mintha pörgősebb lenne de nem igazi!meg nem mindegyik birja sokáig föleg a direkt szűrőknel!kap 1 kicsit porosabb utat és vége van!bár a gyáriakat nem ismerem de a direktszűrőkkel én igy jártam!nem gyöztem takaritani hogy nehogy beszivja a retket!
de ez csak az én véleményem!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Direktszűrő help!
« Reply #13 on: 2009 July 16, 14:27:11 pm »
poros úton a papírszűrő is eltömődik, kell egy sportbetétszűrő és kész, bár szinte fölös az is. nekem sincs és lehet nem is lesz. kevesebb gond :D így csak kihajítom a koszos papírt és egy ezresért veszek egy másikat :D