Author Topic: Leszabályozás  (Read 2318 times)

judit

  • Guest
Leszabályozás
« on: 2010 May 31, 12:34:56 pm »
Egy 1995-ös fiestám van. Időközönként, nem mindig hosszabb-rövidebb távon a sebesség el kezd lecsökkeni ötösben éppenhogy a 80 km/h-t eléri, de van olyan is, hogy induláskor 2-es 3-as 4-es fokozatban rángat a motor és alig megy. Már cseréltek lambdaszondát, meg légtömegszabályzót is de még mindig leszabályoz, a motor rángatás megszünt amióta ki van iktatva a légtömegszabályzó, de így elég sokat eszik. Ha valakinek volt, vagy van hasonló problémája autójával, segíthetne mi lehet a baj forrása. Köszönettel Judit

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Leszabályozás
« Reply #1 on: 2010 June 01, 11:28:44 am »
A fordfocus.hu-n van egy Bagoly600 nicknevű szerelő.
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2473&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Göd-ön van a műhelye és jól ért a diagnosztikához.
Kérdezd meg Őt.  :)

Én így látatlanban azt saccolnám, hogy gyújtás.
Ha 4es-ben harmincról teljes gázzal gyorsítasz, rángat vagy nem rángat?
Mk6 1.3 benzin

judit

  • Guest
Re: Leszabályozás
« Reply #2 on: 2010 June 01, 15:19:29 pm »
Épp ma voltam diagnosztikán Egerben. Jelen pillanatban vissza van rakva a légtömegszabályozó illetve ki vannak törölve a hibakódok, mivel elviekben már bütykölve volt mielőtt hozzám került. Alig egy hónapja mondhatom magaménak ezt a kocsit. Most úgy érzem nagyon jól megy de a fogyasztást még ezek után tudom megállapítani, hogy megfelelő e. Ajánlották a potméter cseréjét ha esetleg magas marad, mi erről a véleményed?
köszi Judit

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Leszabályozás
« Reply #3 on: 2010 June 03, 10:56:58 am »
A folytószelep melletti potméterre gondoltak?
Ha azon tényleg vannak olyan pontok, ahol rossz az érintkezés, akkor azt leszerelés nélkül ki lehet mérni egy hozzáértő műhelyben.

Sajnos a diagnosztika sok helyen csak annyit jelent, hogy rádugják a műszert és megnézik, hogy van-e hibakód.

Az igazi diagnosztikával bármelyik szenzor (vagy például a fenti potméter) jelét meg lehet jeleníteni egy oscilloszkóp-szerű ábrán. Van ahol laptoppal akár menet közben is.  :)

Enélkül csak a cserélgetés marad a vevő költségére.  :(
Mk6 1.3 benzin