Author Topic: hűtővíz kifut  (Read 6712 times)

Offline tpg911209

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
hűtővíz kifut
« on: 2015 October 22, 16:21:52 pm »
Sziasztok,

Újabban megint problémám van a hűtőrendszerrel. 2002. 1.3 benzines. Havonta mindig után kellet tölteni mert felforralta a vizet, 3-4 hónapja vittem szerelőhöz cserélje ki a szivattyút (elvileg ki lett), de azóta ugyan úgy csinálta csak másfél havonta, most meguntam leszedtem a termosztátházat és ki volt törve pár darab, gondoltam ott eresztett, vettem újat (gyárit) kicseréltem, és most hogy kicseréltem olyat csinál, hogy járatom alapjáraton egy idő után (hamar) felmegy a vízhőfok normálra, de egyik cső sem meleg vagy a tartály, leállítom csavarom a kupakot és fut ki a hideg víz, majd miután kifutotta magát, a helyére megérkezik a meleg víz. A venti ugyanúgy bekapcsol, fűtés nincs, a csövek, hűtőborda ki lett mosva átfolyik rajta a víz.

Köszönöm előre is a segítséget :)

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:hűtővíz kifut
« Reply #1 on: 2015 October 23, 08:28:47 am »
Szia

Ne haragudj meg a válaszomért mert a hibát nem tudom megmondani ebből.
Keress egy rendes szerelőt a kocsidnak, nem kerül többe, főleg ha a felesleges munkákat levesszük.
Meg persze az idegességedet.

üdv. M.Á.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:hűtővíz kifut
« Reply #2 on: 2015 October 23, 12:59:45 pm »
Sziasztok,

Újabban megint problémám van a hűtőrendszerrel. 2002. 1.3 benzines. Havonta mindig után kellet tölteni mert felforralta a vizet, 3-4 hónapja vittem szerelőhöz cserélje ki a szivattyút (elvileg ki lett), de azóta ugyan úgy csinálta csak másfél havonta, most meguntam leszedtem a termosztátházat és ki volt törve pár darab, gondoltam ott eresztett, vettem újat (gyárit) kicseréltem, és most hogy kicseréltem olyat csinál, hogy járatom alapjáraton egy idő után (hamar) felmegy a vízhőfok normálra, de egyik cső sem meleg vagy a tartály, leállítom csavarom a kupakot és fut ki a hideg víz, majd miután kifutotta magát, a helyére megérkezik a meleg víz. A venti ugyanúgy bekapcsol, fűtés nincs, a csövek, hűtőborda ki lett mosva átfolyik rajta a víz.

Köszönöm előre is a segítséget :)

Lehet, hogy levegő van a rendszerben. Azért nincs keringés. És a meleg levegő kitágul, amikor leveszed a kiegyenlítő tartály sapkáját és kinyomja a vizet.
Nekem is pont ilyen autóm van. Egyszer cseréltettem benne hűtőfolyadékot, akkor pár kilométer után magától kilevegőzte magát.

Több módszer is van a kilevegőztetésre:
- melegen, levett kupakkal (óvatosan, mert forráz) közepes/magas fordulaton járatni néhány percig
- a hűtő tetején a légtelenítő csavart kivéve addig kell tölteni a tartályba a folyadékot, amig a hűtőn kifut
- ugyanezek a trükkök emelkedőn vagy megemelt orral, járdára felugratva, stb.

Némelyik autó termosztátjának a peremén van agy kis lyuk. Annak, azt hiszem, felfelé kell lenni beszereléskor.  
Az is lehet, hogy nem nyit ki a termosztát. Tűzhelyen melegített vízben lehet ellenőrizni.

Majd írd meg, hogy mi lett a vége.   :)
« Last Edit: 2015 October 23, 13:06:07 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline tpg911209

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:hűtővíz kifut
« Reply #3 on: 2015 October 27, 17:47:52 pm »
Köszönöm a tippeket :) Meglett a probléma, a házból megy egy kis cső a tartályba, az volt eldugulva. Mivel említetted a termosztát peremén a kis lyukat, rémlett vmi, hogy ezen is lenne olyan, így már ha belebújtam megnéztem hogy is áll, szerencsére jól :D Később sikeresen levegőtlenítettem, így most jó. :)

Köszönöm még egyszer :)  :notworthy:

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:hűtővíz kifut
« Reply #4 on: 2015 October 27, 20:33:41 pm »
Szívesen. Örülök, hogy sikerült.  :)
És kösz, hogy megírtad a megoldást.  :)
« Last Edit: 2015 October 27, 20:35:51 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin